VIP Sport

9. ledna 2018 • 18:50

Peklo v Austrálii! Tenistky ničí nejhorší vedro za 80 let i blesky

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Příprava jako u Lucifera. České tenistky hrají v Austrálii generálky před prvním grandslamem sezony a bojují s vražedným horkem i blesky na kurtu.Taková vedra u protinožců panovala naposledy před osmdesáti lety. Teploměry v Sydney ukazovaly 47,3 stupně Celsia. A v tom hrajte tenisový zápas… Barbora Strýcová a Lucie Šafářová svoje trika řádně propotily. Obě své zápasy hrály na tři sety a stejně dlouho - dvě a půl hodiny.

Česká tenistka Lucie Šafářová hrála proti Angelique Kerberové v pekelném australském počasí.
Česká tenistka Lucie Šafářová hrála proti Angelique Kerberové v pekelném australském počasí.

Strýcová vítězně udolala Darju Kasatkinu, Šafářová vypadla s bývalou světovou jedničkou Angelique Kerber, která jí ve druhém setu utekla ze dvou mečbolů.

Šafářová si s Kerber navíc užily »rozmarů« australského léta. Dvakrát jejich zápas přerušil déšť, o světelnou show se postaraly blesky nad tenisovým areálem.

Petru Kvitovou (27) přibrzdila na začátku sezony viróza. Při premiéře v novém roce se ale na kurtu v Sydney jako jedna z mála »moc neohřála«. Chorvatka Mirjana Lučič-Baroni vzdala kvůli nemoci po prvním setu. „Nemám ráda výhry, při kterých vám soupeř vzdá kvůli nemoci,“ řekla česká hráčka. „Pozitivní je, že jsem aspoň konečně naskočila do zápasů,“ vzkázala přes sociální sítě.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze