VIP Sport

11. ledna 2018 • 19:20

To by byla pecka! Rosický měl hrát v seriálu Okresní přebor. Proč odmítl?

Autor:

Mohl být nejen fotbalovou hvězdou, ale i filmovou. V dnes již kultovním seriálu Okresní přebor měl v jednom z dílů zahrát sám sebe i záložník Tomáš Rosický! Svolení dostal i od svého tehdejšího šéfa z Arsenalu trenéra Arséna Wengera, který dokonce jeden z dílů viděl a líbil se mu. Spoluautor seriálu dramaturg a scénárista Petr Kolečko prozradil, proč nakonec z natáčení sešlo.Je to jeden z nejlepších dílů seriálu Okresní přebor. Herec Ondřej Vetchý v roli Jirky Luňáka, hrajícího fotbalového trenéra klubu Slavoj Houslice, otevře doma dveře od koupelny a spatří ikonu fotbalové reprezentace – smyšlenou postavu Tomáše Vápeníka, kterého ztvárnil herec Lukáš Příkazký. Vápeník podle scénáře chodí s dcerou Luňáka modelkou Lucií a dojde tak na mnoho vtipných situací.

Vápeník se nejen zjevem až nápadně podobá reálné postavě – Tomáši Rosickému. V seriálu je zmíněno, že je hráč Premier League a kapitán reprezentace. Divákům u obrazovek bylo hned jasné, že autoři míří na Rosického. Málokdo ví, že místo Vápeníka měl v komediálním seriálu z prostředí venkovského fotbalového hrát skutečný Rosický.

„Bylo to tak, že to schválil i Arsén Wenger. Rosický měl stostránkovou smlouvu jen ohledně PR a bylo to hrozně komplikované. Posílali jsme do Londýna jeden z dílů Okresního přeboru s anglickými titulky. Líbilo se jim to a Tomášovu účast schválili,“ řekl deníku Sport scénárista Petr Kolečko a prozradil, proč nakonec sešlo z natáčení se slavným fotbalistou.

„Tři dny před natáčením volal Rosického agent, že z rodinných důvodů nemůže natáčet. Rychle jsme to museli přepisovat na postavu Vápeníka. Myslím si, že to tím moc neutrpělo. Byl to jeden z těch nejoblíbenějších dílů. Podobně jako s Ivanem Trojanem v roli trenéra Bóži. To jsou takové ty ikonické díly,“ uvedl scénárista Kolečko, který naposledy diváky rozesmál internetovým seriálem z hokejového prostředí Lajna.

Když milujete fotbal, milujete Rosického. Kariéra české legendy v obrazech
720p 360p

Cítím, že už bych neměl spoluhráčům co nabídnout, odůvodnil Rosický konec kariéry
1080p 720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud