VIP Sport

19. ledna 2018 • 14:25

Australské vedro ničí tenisty: Na hráče je šílený pohled!

Autor:

Bojují s ní rok co rok, ale zvyknout si na ni nedokážou. O čem je řeč? O nesnesitelné výhni, která při Australian Open mučí tenisty. Všechny, bez rozdílu. Šampiony, i hráče z druhé stovky světového žebříčku…Ta čísla vypadají strašidelně. 39,9 stupňů Celsia. Ve stínu! V takovém pařáku včera válčili hráči a hráčky při bitvách 2. kola. Teplota betonového povrchu dvorců šplhala dokonce k sedmdesátce!

„Člověk ví, že má natrénováno, že tu fyzičku má. Ale když vlezete do takové pece, tak v našich končinách ani nikde poblíž se na takové podmínky připravit nedá,“ vykládal Tomáš Berdych po triumfu nad Španělem Garcíou-Lópezem 6:3, 2:6, 6:2 a 6:3. A k tomu, jak se na kurtu cítí, našel vhodné přirovnání. „Můžete si zkusit jít do sauny a začít tam skákat přes švihadlo.“

Tenisoví dříči se při výměnách stran snaží aspoň na chvíli ochladit přehřátá těla ručníky naplněnými ledem a samozřejmě hektolitry vody. Ale pomáhá to jen dočasně.

Vyprávět by mohl Francouz Monfils, který si během prohraného souboje se Srbem Djokovičem musel zavolat lékaře. „A to patří Gaël patří k nejlépe atleticky vybaveným hráčům v našem sportu. Bylo to opravdu brutální,“ uznal Djokovič.

A bude hůř! Při pátečních duelech mělo sluníčko roztopit tenisovou pec na 42 stupňů…

Berdych je z australského vedra vyřízený.
Berdych je z australského vedra vyřízený.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze