VIP Sport

2. února 2018 • 05:00

Ani 80 milionů ročně nezažene stesk manželky exsparťana Dočkala: Proklela Čínu!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Stesk bez naděje na únik. Mladou ženu, manželku, matku a nastávající rodičku drtí čínský kolos. Kamila, žena Bořka Dočkala (29), proklíná chvíli, kdy do Říše středu vkročila.Žlutá řeka, na jejímž břehu už rok žije, či spíše trpí, její slzy nepobere. Ani Dočkalův roční plat 80 milionů korun v klubu Che-nan Ťien-jie je nezastaví.

Místo povídání s kámoškami v pražské kavárně hatmatilka osmimilionového mraveniště města Čeng -Čou. Místo vlastní útulné mezonetové parády na Vltavě sice luxusní, ale pořád cizí bydlení. Synovi Samuelovi jsou čtyři roky, miminko je na cestě. Padla šance na návrat do Sparty a vniveč vyšlo i Bořkovo přetřásané angažmá v Legii Varšava. Připadá si bezmocná.

„Máte nějaké plány (přislíbené, že to vyjde a nebude problém), avšak realita je bohužel jiná. Musíš to zvládnout a my nepřestávat věřit,“ naznačila Kamila, že ani jejímu muži není v komunistickém státě do skoku a rád by kopal jinde.

„Občas bych chtěla umět vrátit některá životní rozhodnutí a mít tu volbu znova. A nikdy do té zatracené země nevkročit,“ zoufá si Kamila Dočkalová. Představa, že by za čínskou zdí měla vydržet ještě čtyřiadvacet nasmlouvaných měsíců, musí okouzlující černovlásku mučivě deptat...

Povzdechnutí Dočkalovy manželky Kamily. Čínu si zrovna nezamilovala.
Povzdechnutí Dočkalovy manželky Kamily. Čínu si zrovna nezamilovala.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud