VIP Sport

16. února 2018 • 15:53

VIDEO Takhle se fandilo u Samkové doma: Dojemné emoce maminky!

Autor: ,
1080p720p360p
Takhle se fandilo u Samkové doma: Dojemné emoce maminky!
###BLOK-TOP-VIDEA###

Obrovské nervy a pak ještě větší radost! U snowboardcrossařky Evy Samkové (25) doma teklo v pátek ráno šampaňské proudem! S maminkou Lídou tam olympijský závod, který skončil bronzovým happy endem, sledovaly asi dvě desítky přátel. A Blesk byl u toho!Kamarádi se v rodinném domku Samkových scházeli už od večerních hodin. Nálada byla od začátku vynikající, vyprávěly se historky, popíjelo se a diskutovalo o těžké trati. Lída Samková ale nervozitu skrývala jen těžko a snažila se mírnit medailové naděje. "Hlavně, aby se jí nic nestalo, ta trať je masakr. Viděla jsem, jak padali chlapi," obávala se.

S obrovským napětím, které naštěstí vždy zakončil bujarý jásot, Vrchlabáci sledovali vítěznou kvalifikaci a o dvě hodiny později také napínavé čtvrfinále a semifinále. Když bylo jasné, že Eva bude bojovat o medaile, oddychla si i její sestra Jana, která spolu s ostatními emotivně fandila. "Přála jsem si hlavně, aby postoupila do velkého finále, teď už je to super," říkala.

Stěžejní závod maminka Lída sledovat odmítla. "Nemám na to nervy," pronesla a odešla na chodbu. Když ale slyšela, jak se napjaté ticho proměnilo v radost, vrátila se k televizi. To už ale byla její dcera v cíli. "Dojela, dojela?" ptala se. "Je třetí!" dozvěděla se a na její tváři se konečně objevil spokojený úsměv. S dojetím pak sledovala, jak se Eva raduje a objímá se soupeřkami i trenéry. "Románku, vidíš to...," vzpomněla pak svého nedávno zemřelého manžela.

Bronzová radost maminky Evy Samkové, se kterou fandili její nejbližší kamarádi
Bronzová radost maminky Evy Samkové, se kterou fandili její nejbližší kamarádi

Následoval samozřejmě okamžitý telefonát do Koreje. S dcerou sice paní Lída ještě mluvit nemohla, poklábosila ale s trenérem Markem Jelínkem. "Šikovná je díky tobě," řekla mu na jeho chválu.

"Je to bezvadný, cinklo to. Já jí to hrozně přála, aby měla tu bednu. Samozřejmě, kdyby měla zlatou, byla by asi spokojenější, ale myslím, že si to užila a je spokojená i za ten bronz," řekla pak Blesku paní Lída.

V oslavách se pokračovalo až do rána. "Dali jsme si noční, teď mají všichni volno a dospí to. Ty oslavy, co dobíhají potom, to není podle mě ono, my jsme se obětovali před závodem i po závodě," shrnula pak se smíchem fandění šťastná maminka.

Hrdinka Samková slavila v Českém domě, s bronzem na krku točila i pivo
720p 360p

8. den na ZOH: český superden, povolávák pro střelce a vlajkonoš hrdina
720p 360p

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze