VIP Sport

28. února 2018 • 20:25

To je gól! Langmajer hraje hokejového kouče, ale vůbec neumí bruslit

Autor:

Jako profesionál dokáže zahrát vše, dokonce i hokejového trenéra a to Jiří Langmajer neumí skoro vůbec bruslit. V internetovém seriálu Lajna ztvárňuje impulzivního kouče Havířova Luboše Hrouzka, který má i zlatou medaili z Nagana. Jak vzpomíná na natáčení úspěšného pořadu, kde měl třeba ve scénáři napsaný sex se striptérkou?Když dostal Jiří Langmajer nabídku hrát v internetovém seriálu Lajna hlavní roli trenéra Hrouzka, myslel si, že jde o vtip. „Chvilku jsem byl přesvědčený, že si ze mě dělají nehoráznou srandu. Jednak skoro vůbec neumím jezdit na bruslích, jednak nepatřím k hercům, kteří v divadelní šatně úzkostlivě prožívají každé hokejové utkání. Tím méně, abych se svými hereckými kolegy chodil hokej hrát! Jak jde o sport, jsem spíš vlk samotář,“ řekl Langmajer časopisu Instinkt. Když si však přečetl scénář prvního dílu, tak s natáčením souhlasil.

„Přečetl jsem ho a zjistil, že Hrouzek je na první pohled úplný magor, ale ve skutečnosti má ta postava víc vrstev a poloh. Navíc v jedenapadesáti jsem si poprvé vyzkoušel práci v novém médiu, což je v tomhle věku osvěžující novinka,“ smál se herec, který neztvárnil žádného reálného hokejového trenéra.

„Rozhodli jsme se, že si vytvořím svoji svébytnou postavu, která navíc dostala zásadní masku – tři čtvrtě roku jsem nosil zrzavý knír, který mi akorát vždy před natáčením načernili. Je možné, že jsem se v seriálu dopustil spousty trenérských chyb, ale to není důležitý, tohle není dokument, nýbrž hraná tvorba. A takhle já ve své představě vidím svého Hrouzka,“ prozradil Langmajer.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze