VIP Sport

28. února 2018 • 20:25

To je gól! Langmajer hraje hokejového kouče, ale vůbec neumí bruslit

Autor:

Jako profesionál dokáže zahrát vše, dokonce i hokejového trenéra a to Jiří Langmajer neumí skoro vůbec bruslit. V internetovém seriálu Lajna ztvárňuje impulzivního kouče Havířova Luboše Hrouzka, který má i zlatou medaili z Nagana. Jak vzpomíná na natáčení úspěšného pořadu, kde měl třeba ve scénáři napsaný sex se striptérkou?Když dostal Jiří Langmajer nabídku hrát v internetovém seriálu Lajna hlavní roli trenéra Hrouzka, myslel si, že jde o vtip. „Chvilku jsem byl přesvědčený, že si ze mě dělají nehoráznou srandu. Jednak skoro vůbec neumím jezdit na bruslích, jednak nepatřím k hercům, kteří v divadelní šatně úzkostlivě prožívají každé hokejové utkání. Tím méně, abych se svými hereckými kolegy chodil hokej hrát! Jak jde o sport, jsem spíš vlk samotář,“ řekl Langmajer časopisu Instinkt. Když si však přečetl scénář prvního dílu, tak s natáčením souhlasil.

„Přečetl jsem ho a zjistil, že Hrouzek je na první pohled úplný magor, ale ve skutečnosti má ta postava víc vrstev a poloh. Navíc v jedenapadesáti jsem si poprvé vyzkoušel práci v novém médiu, což je v tomhle věku osvěžující novinka,“ smál se herec, který neztvárnil žádného reálného hokejového trenéra.

„Rozhodli jsme se, že si vytvořím svoji svébytnou postavu, která navíc dostala zásadní masku – tři čtvrtě roku jsem nosil zrzavý knír, který mi akorát vždy před natáčením načernili. Je možné, že jsem se v seriálu dopustil spousty trenérských chyb, ale to není důležitý, tohle není dokument, nýbrž hraná tvorba. A takhle já ve své představě vidím svého Hrouzka,“ prozradil Langmajer.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze