VIP Sport

28. února 2018 • 20:25

To je gól! Langmajer hraje hokejového kouče, ale vůbec neumí bruslit

Autor:

Jako profesionál dokáže zahrát vše, dokonce i hokejového trenéra a to Jiří Langmajer neumí skoro vůbec bruslit. V internetovém seriálu Lajna ztvárňuje impulzivního kouče Havířova Luboše Hrouzka, který má i zlatou medaili z Nagana. Jak vzpomíná na natáčení úspěšného pořadu, kde měl třeba ve scénáři napsaný sex se striptérkou?Když dostal Jiří Langmajer nabídku hrát v internetovém seriálu Lajna hlavní roli trenéra Hrouzka, myslel si, že jde o vtip. „Chvilku jsem byl přesvědčený, že si ze mě dělají nehoráznou srandu. Jednak skoro vůbec neumím jezdit na bruslích, jednak nepatřím k hercům, kteří v divadelní šatně úzkostlivě prožívají každé hokejové utkání. Tím méně, abych se svými hereckými kolegy chodil hokej hrát! Jak jde o sport, jsem spíš vlk samotář,“ řekl Langmajer časopisu Instinkt. Když si však přečetl scénář prvního dílu, tak s natáčením souhlasil.

„Přečetl jsem ho a zjistil, že Hrouzek je na první pohled úplný magor, ale ve skutečnosti má ta postava víc vrstev a poloh. Navíc v jedenapadesáti jsem si poprvé vyzkoušel práci v novém médiu, což je v tomhle věku osvěžující novinka,“ smál se herec, který neztvárnil žádného reálného hokejového trenéra.

„Rozhodli jsme se, že si vytvořím svoji svébytnou postavu, která navíc dostala zásadní masku – tři čtvrtě roku jsem nosil zrzavý knír, který mi akorát vždy před natáčením načernili. Je možné, že jsem se v seriálu dopustil spousty trenérských chyb, ale to není důležitý, tohle není dokument, nýbrž hraná tvorba. A takhle já ve své představě vidím svého Hrouzka,“ prozradil Langmajer.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze