VIP Sport

7. března 2018 • 13:23

Posmrtný kontrakt Astoriho (†31): Klub věnuje vdově 130 milionů

Autor:

Z tragicky zasnulého obránce Davide Astoriho (+31) udělali ve Fiorentině kapitána a připravili mu čtyřletý kontrakt s gáží 2,7 milionu korun měsíčně. K jeho uzavření už ale nedošlo. Astorimu o víkendu selhalo srdce – pitva prokázala přirozenou smrt.„Plánovali jsme, že smlouvu prodlouží už minulý čtvrtek, ale pak se zhoršilo počasí, tak jsme řešili jiné věci. Další termín podpisu byl v pondělí...“ vypráví rozechvělým hlasem prezident Fiorentiny Andrea Della Valle.

I přes nečekanou Astoriho smrt však kontrakt vejde v platnost! „Fiorentina dodrží svou část dohody s tím, že veškeré peníze půjdou na podporu Davideho rodiny,“ prozradil šéf italské ligy Giovanni Malago.

Někdejší reprezentant po sobě zanechal vdovu Francescu a dvouletou dcerku Vittorii. Jejich utrpení by měl zmírnit balík 130 milionů korun, který jim dohromady od klubu přijde.

Davide Astori se raduje z branky
Davide Astori se raduje z branky

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze