VIP Sport

14. března 2018 • 20:00

To je suma! Slovák Hamšík vydělává balík, ale pořád dvakrát míň než Čech

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Je to jeden z nejlepších fotbalistů slovenské historie. Marek Hamšík už dlouhé roky září v dresu italské Neapole, kde se stal klubovou modlou. Slavný tým, za který hrál i legendární Diego Maradona si Hamšíka hodně cení, což je patrné už jen na jeho platu.Ze všech hráčů Neapole má nejlukrativnější kontrakt. Hamšík si ročně vydělá podle smlouvy 4,5 milionu eur (115 milionů korun). Žije si tak jako král. Vlastní několik nemovitostí v Itálii i doma na Slovensku a v garáži má nadupané sporťáky jako je Ferrari 458 Italia v hodnotě kolem 4 milionů korun.

Synové Marka Hamšíka se po zápase Neapol - Real chtěli vyfotit s Cristianem Ronaldem.
Synové Marka Hamšíka se po zápase Neapol - Real chtěli vyfotit s Cristianem Ronaldem.

„Herně šel neskutečně nahoru a klub mu musel neustále vylepšovat finanční podmínky, protože na Marka chodily hodně lukrativní nabídky z jiných větších klubů,“ řekl Hamšíkův agent Juraj Vengloš pro sport24.sk a prozradil i, že jeho klient má díky tomu prestižní postavení.

„Patří mezi nejlépe placené hráče v celé Serii A. Když v Neapoli začínal, tak měl podmínky, které se nedají vůbec srovnat s těmi současnými,“ dodal Vengloš.

Extravagantní Slovák ale bere o polovinu menší plat, než nejlépe vydělávající český fotbalista. Gólman Petr Čech má bez reklamních smluv v Arsenalu údajně kolem 236 milionů korun ročně.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud