VIP Sport

12. března 2018 • 19:50

Bouřlivá diskuze o videu ve fotbale: Proč nemůže být všude jako v hokeji!

Autor:

Dobrý nápad, ale zatím přináší hodně zlé krve. Řeč je o videu ve fotbale. V Česku je spuštěný pilotní projekt, kdy vybraný zápas kola střeží videorozhodčí a posuzuje tak sporné situace během utkání. Křivdu ale cítí týmy, které prohrají kvůli chybě sudích, a video na jejich utkání není. Bouřlivá diskuze se tak o tom rozhořela v pořadu Tiki-Taka na O2 TV sport.Když dal o víkendu útočník Plzně Krmenčík Liberci gól z ofsajdu, video na stadionu Viktorie nebylo. „Když je možnost videa, tak musí být podmínky pro všechny stejné. A ne, aby bylo jen v jednom zápase kola. Buď má být všude, nebo nikde. Pak nemají mužstva rovnocenné podmínky. Video prospěšné může být, ale projekt musí být dotažený do konce,“ zuřil po remíze 2:2 kapitán Slovanu Vladimír Coufal.

Videosudí byl naopak v Edenu na utkání Slavie s Olomoucí, kde správně posoudil druhý gól domácích a rozebíral i další sporné momenty. „Dali jsme gól třikrát a radovali jsme se šestkrát. Nejdřív ho neuznali, pak zase ano... Videorozhodčí by měl být všude, aby to bylo spravedlivější,“ řekl v diskusní talkshow gólman Slavie Přemysl Kovář.

Moderátor pořadu Tiki-Taka Petr Svěcený ale hostům osvětlil, že to není zrovna jednoduchá záležitost. „Jde o peníze. Stojí to hodně peněz ten projekt. Musí tam být například kvalitní přenosový vůz.“

Herec Jakub Kohák měl ale jasno. „Pak to nemá smysl, když to není všude. Jako by dva týmy měly kopačky a ty druhý týmy ne. Hokejisti to mají jak? Ty to mají všude!“ Svěcený se ale nedal a dál vysvětloval.

„V hokeji kamera zkoumá jen situace kolem brankoviště. Tam je to jednodušší stačí jen dvě kamery. Všude jsou stejná fotbalová pravidla a videorozhodčí je jen jako pomoc,“ upozornil moderátor. „Jo ale ono to video ovlivňuje zápas,“ nedal se brankář Kovář.

Jakub Kohák si zaregistroval dostihovou stáj
Jakub Kohák si zaregistroval dostihovou stáj

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze