VIP Sport

Ondřej Němec
22. března 2018 • 11:24

Pádlující bijec McGregor? Jako komik, ale srovnal se, zhodnotil Dostál

Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Mistr překvapení! Jako MMA bojovník prožívá Conor McGregor ve své kariéře klinickou smrt, ale pořád o sobě dává často vědět. Naposledy si například v rodném Irsku vyzkoušel kajakářský trenažér. Jak mu to šlo? To zhodnotil pro deník Sport trojnásobný olympijský medailista Josef Dostál.Místo oktagonu kajak? Irský MMA dravec Conor McGregor si vyzkoušel novou disciplínu, a to rychlostní kanoistiku. Konkrétně prostřednictvím kajakářského trenažéru. Požádali jsme proto o zhodnocení jeho techniky českého olympijského hrdinu Josefa Dostála .

„Prvních pár záběrů Conora by spíš patřilo do grotesky s Charliem Chaplinem, ale musím uznat, že jeho pohybová kultura je dobrá, protože se po chvilce srovnal a dokonce začal používat nohy při rotaci v záběru,“ říká uznale nejspěšnější český kajakář.  „Na levém rameni je vidět, že je zvyklý chránit obličej, protože samo leze nesmyslně vysoko. Příprava dobrá, teď už to jen aplikovat na pádlování na vodě. Určitě mu to jde líp než mně bojové sporty,“ směje se Dostál.

VIDEO: Podívejte se, jak pádluje Conor McGregor

MMA bojovník Conor McGregor na kajakářském trenažeru

Držitel mnoha cenných medailí dokonce pobaveně uznává, že jej v určitém směru McGregor překonává. „Jednu věc dělá technicky lépe než já. Trenér mi často říká, že dávám horní ruku moc nahoru. I kdybych dal někomu pěstí, tak jdu taky přímo. No a tohle Conor dělá víc než dobře.“

A zkusil by si více než dvoumetrový Dostál disciplínu legendárního bojovníka? „Já bych do klece nevlezl. Občas se podívám na nějaký zápas, ale nechat si dobrovolně rozbít tlamu, to ne,“ směje se olympijský obr.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud