VIP Sport

8. dubna 2018 • 17:00

V létě prohání syna, přes zimu mučí hráče v Rumunsku: Kouč Gudas sbírá trofeje!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Tenhle chlapík hokeji rozumí! V létě honí syna Radka, aby ho co nejlépe připravil na NHL. V zimě zase trénuje rumunský klub SC Csíkszereda, který vytáhl až na vrchol. Kouč Leo Gudas (52) ukazuje, jaký je v něm monstrózní potenciál!S Rumuny si Gudas starší plácl v listopadu 2016, kromě místní ligy se zapojil také do Erste soutěže, kde na sebe naráží nejlepší celky z Maďarska a Rakouska. A Leovi stačily dva roky, aby Csíkszeredu dovedl v domácí lize až k titulu a v o něco prestižnější konkurenci, bývalé MOL lize, svůj mančaft vytáhl až do semifinále.

Maximálně rozvíjí trenérský talent, který v něm stoprocentně dřímá! Syna Radka, obránce týmu NHL Philadelphie Flayers, rok co rok připravuje na sezonu v zámoří a synův fyzický fond mu musí dělat radost.

Gudas má tituly v rumunském poháru i lize.
Gudas má tituly v rumunském poháru i lize.

„My jsme začínali podle amerických metod trénovat dávno, než to přišlo do Česka. Lidi u nás si klepali na čelo, co to jako děláme, ale přesvědčili jsme se, že to funguje,“ naznačil Leo, že se zabývá hlavně moderními prvky trénování.

Radka natrvalo zabydlel v nejlepší lize světa, v Rumunsku ukazuje, jak velký potenciál v něm dřímá. Možná by to chtělo novou a lukrativnější šanci!

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze