VIP Sport

8. dubna 2018 • 17:00

V létě prohání syna, přes zimu mučí hráče v Rumunsku: Kouč Gudas sbírá trofeje!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Tenhle chlapík hokeji rozumí! V létě honí syna Radka, aby ho co nejlépe připravil na NHL. V zimě zase trénuje rumunský klub SC Csíkszereda, který vytáhl až na vrchol. Kouč Leo Gudas (52) ukazuje, jaký je v něm monstrózní potenciál!S Rumuny si Gudas starší plácl v listopadu 2016, kromě místní ligy se zapojil také do Erste soutěže, kde na sebe naráží nejlepší celky z Maďarska a Rakouska. A Leovi stačily dva roky, aby Csíkszeredu dovedl v domácí lize až k titulu a v o něco prestižnější konkurenci, bývalé MOL lize, svůj mančaft vytáhl až do semifinále.

Maximálně rozvíjí trenérský talent, který v něm stoprocentně dřímá! Syna Radka, obránce týmu NHL Philadelphie Flayers, rok co rok připravuje na sezonu v zámoří a synův fyzický fond mu musí dělat radost.

Gudas má tituly v rumunském poháru i lize.
Gudas má tituly v rumunském poháru i lize.

„My jsme začínali podle amerických metod trénovat dávno, než to přišlo do Česka. Lidi u nás si klepali na čelo, co to jako děláme, ale přesvědčili jsme se, že to funguje,“ naznačil Leo, že se zabývá hlavně moderními prvky trénování.

Radka natrvalo zabydlel v nejlepší lize světa, v Rumunsku ukazuje, jak velký potenciál v něm dřímá. Možná by to chtělo novou a lukrativnější šanci!

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze