VIP Sport

23. dubna 2018 • 14:05

Kuchař (†29) z Masterchefa chtěl maratonem uctít otce: Nedoběhl, zemřel!

Autor:

Život dokáže být velmi krutý! Nešťastným příkladem je tragický příběh londýnského kuchaře Matta Campbella (†29), který chtěl maratonem uctít smrt svého otce. Sám bohužel při dlouhém běhu zkolaboval a v nemocnici zemřel.Borec, který v hlavním anglickém městě a domovském Lake District vyučoval chuťové buňky místní smetánky, se vyrovnával s těžkou životní situací. Před 18 měsíci pochoval otce a na uctění jeho památky se rozhodl uběhnout maraton. Jenže…

Nevybral si dobrý sport, ani správný den! Lékaři běžně upozorňují, že na uběhnutí maratonu chce dlouho trénovat. Jen tak z gauče to může být až životu nebezpečné! To ovšem neměl být případ Campbella, ten si zkusil maraton už loni v Manchesteru. Ještě v sobotu psal: „S kamarádem Tomem, jenž se mnou byl ve dvanáctičlenném finále Masterchefa, jsme se rozhodli běžet maraton. Jsme nervózní, ale cítíme se fyzicky připravení. Na trati bude horko asi jako loni v kuchyni Masterchefa,“ vtipkoval Matt.

Maraton už si kuchař zkusil loni v Manchesteru.
Maraton už si kuchař zkusil loni v Manchesteru.

Měl pravdu. Teplotní faktor měl o víkendu při drsné fyzické zátěži zásadní vliv. Bylo nejtepleji v historii Londýnského maratonu (kolem 23 stupňů) a Campbella to stálo život!

Zkolaboval na 36 kilometru, kdy mu do cíle zbývalo asi 6 km. Na okraji trati okamžitě dostal potřebnou lékařskou péči, poté byl převezen do nemocnice, kde už mu ale nebylo pomoci.

„S lítostí oznamujeme, že během závodu zemřel jeden z účastníků,“ stojí v oficiálním vyjádření organizátorů. „Bližší detaily nebudou na přání rodiny zveřejňovány. Více se všichni dozvědí po provedené pitvě, která by měla určit příčinu úmrtí.“

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze