VIP Sport

23. dubna 2018 • 14:05

Kuchař (†29) z Masterchefa chtěl maratonem uctít otce: Nedoběhl, zemřel!

Autor: ps

Život dokáže být velmi krutý! Nešťastným příkladem je tragický příběh londýnského kuchaře Matta Campbella (†29), který chtěl maratonem uctít smrt svého otce. Sám bohužel při dlouhém běhu zkolaboval a v nemocnici zemřel.Borec, který v hlavním anglickém městě a domovském Lake District vyučoval chuťové buňky místní smetánky, se vyrovnával s těžkou životní situací. Před 18 měsíci pochoval otce a na uctění jeho památky se rozhodl uběhnout maraton. Jenže…

Nevybral si dobrý sport, ani správný den! Lékaři běžně upozorňují, že na uběhnutí maratonu chce dlouho trénovat. Jen tak z gauče to může být až životu nebezpečné! To ovšem neměl být případ Campbella, ten si zkusil maraton už loni v Manchesteru. Ještě v sobotu psal: „S kamarádem Tomem, jenž se mnou byl ve dvanáctičlenném finále Masterchefa, jsme se rozhodli běžet maraton. Jsme nervózní, ale cítíme se fyzicky připravení. Na trati bude horko asi jako loni v kuchyni Masterchefa,“ vtipkoval Matt.

Maraton už si kuchař zkusil loni v Manchesteru.
Maraton už si kuchař zkusil loni v Manchesteru.

Měl pravdu. Teplotní faktor měl o víkendu při drsné fyzické zátěži zásadní vliv. Bylo nejtepleji v historii Londýnského maratonu (kolem 23 stupňů) a Campbella to stálo život!

Zkolaboval na 36 kilometru, kdy mu do cíle zbývalo asi 6 km. Na okraji trati okamžitě dostal potřebnou lékařskou péči, poté byl převezen do nemocnice, kde už mu ale nebylo pomoci.

„S lítostí oznamujeme, že během závodu zemřel jeden z účastníků,“ stojí v oficiálním vyjádření organizátorů. „Bližší detaily nebudou na přání rodiny zveřejňovány. Více se všichni dozvědí po provedené pitvě, která by měla určit příčinu úmrtí.“

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud