VIP Sport

24. dubna 2018 • 11:41

Slovensko probudil šok! Zemřel československý fotbalový reprezentant Weiss (†78)

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Dlouho bojoval s těžkou nemocí, ale v pondělí jí podlehl. Bývalý československý fotbalový reprezentant Vladimír Weiss nejstarší, jenž s týmem Československa získal na olympiádě v Tokiu 1964 stříbrnou medaili, zemřel ve věku 78 let.„Otec bývalého reprezentanta a trenéra národního týmu a dědeček člena současného kádru výběru Jána Kozáka byl zakladatelem výjimečné fotbalové dynastie. Je jen málo rodin, jejichž zástupci tří generací si zahráli na vrcholných světových soutěžích,“ vzdali Weissovi hold nejstaršímu zástupci svazu.

Jeho syn reprezentoval Československo mimo jiné na mistrovství světa 1990. Vnuk Vladimír Weiss nejmladší si zahrál za Slovensko pod trenérským vedením svého otce na světovém šampionátu 2010 či na finálovém turnaji ME 2016.

Někdejší obránce Weiss nejstarší si v národním týmu připsal tři starty. Při druhém z nich v roce 1965 neproměnil v bratislavském duelu s Portugalskem penaltu. Soupeř v čele se slavným Eusebiem zvítězil 1:0 a na konci kvalifikace se radoval z postupu na mistrovství světa do Anglie. Československo skončilo ve skupině s dvoubodovým odstupem druhé.

Bývalý československý fotbalový reprezentant Vladimír Weiss nejstarší zemřel ve věku 78 let.
Bývalý československý fotbalový reprezentant Vladimír Weiss nejstarší zemřel ve věku 78 let.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze