VIP Sport

5. května 2018 • 16:55

Kapitán slovenských hokejistů Sekera: Stát se nestará o sport a politici kradou!

Autor:

Patří mezi patrioty, kteří hrdě reprezentují svou zem. Hokejista Andrej Sekera letí na mistrovství světa v Dánsku jako kapitán národního týmu. Se Slováky se ale moc nepočítá, že by se dokázali dostat mezi nejlepší týmy šampionátu. Sekera to dává za vinu i politikům. Zápas Česko - Slovensko na úvod MS sledujte ONLINE zde »Zažívají krušné období. Od roku 2013 Slováci na mistrovství světa v hokeji nepostoupili ani do čtvrtfinále a ani letos se od nich nečekají žádné velké zázraky.

„Buďme realisti. Každý by chtěl hrát o medaile, ale bude těžké se dostat do čtvrtfinále. Když se to podaří, bude to o jednom zápase,“ smířlivě řekl Sekera pro agenturu TASR a naznačil, co je hlavním důvodem, že se Slovákům nejen v hokeji nyní nedaří.

FAKTA MS: Jandač má v Dánsku nejmladší tým od šampionátu v roce 1996
720p 360p

„Musíme si uvědomit, v jaké situaci se nacházíme, a myslím všeobecně sport v naší zemi. Jsme limitováni určitými věcmi. Některé země nás přeskakují a to se odráží i na úrovni mladších žáků až po muže. Je to obraz toho, jak se stát stará o sport a nejen o hokej,“ obul se Sekera do slovenských politiků a v rozhovoru pro deník SME ještě přitvrdil.

"Všude na světě se krade, ale také se něco dělá. Tady se jenom krade. Je to neúnosné," zuřil slovenský kapitán.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze