VIP Sport

8. května 2018 • 20:30

Uznávaný hokejový sudí Jeřábek promluvil o KHL: Přišel jsem o peníze!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Posedmé pojede na MS v hokeji jako rozhodčí. Sudí Antonín Jeřábek patří mezi ostřílené profíky, kteří řídí utkání v pruhovaných dresech. Místo české extraligy ale nastupuje do zápasů prestižní KHL. Kdo je pro něj nejhorší hráč a jak je to v Rusku s penězi?Na ledě KHL si vydobyl respekt. Antonín Jeřábek si získal na svou stranu i ruské kolegy, kteří na něj jako na cizince koukali skrz prsty. I se samotnými hráči má dobrý vztah. „Na ledě jsme vlastně parťáci. Tykání mezi rozhodčími a hráči nějakým způsobem vychází i proto, že se potkáváme několikrát do sezony. Jen někteří mladí hokejisté vykají,“ prozradil Jeřábek v rozhovoru pro magazín MF Dnes.

Rozhočí konzultují u videa, zda bude kladenský gól platit
Rozhočí konzultují u videa, zda bude kladenský gól platit

Ne všichni hokejisté jsou ale ukáznění. „Zlobivé dítě je třeba ruský útočník Ilja Kovalčuk. S ním se dá málokdy rozumně pobavit. Mívá zatměno před očima. I když se stane dvěstěprocentní faul, bude tvrdit, že nebyl,“ upozornil český sudí, který šel do Ruska především kvůli zkušenostem a ne financím.

„Odměna je ve srovnání s extraligou v Rusku vyšší. Bohužel mám smlouvu v rublech. Když jsem odcházel, byl kurz na úrovni šedesát korun za sto rublů, dneska na úrovni 31, takže asi polovina. Jestli si někdo myslí, že to rozhodčí mají jako hráči a za pět šest sezon v KHL mají vystaráno do důchodu, tak to rozhodně ne. Rozhodčí si za sezonu vydělají jen zlomek toho co hráči,“ povzdechl si Jeřábek, který je stále na cestách a ročně nalétá desetitisíce kilometrů kvůli hokeji.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze