VIP Sport

2. června 2018 • 18:00

Nešťastný moment na French Open. Tenista srazil sběrače, ten zůstal bezvládně ležet

Autor:

Nebyl to vůbec hezký okamžik. Utkání třetího kola tenisového French Open mezi bosenským tenistou Damirem Džumhurem a Alexanderem Zverevem poznamenala velmi nepříjemná událost. Po jedné z výměn totiž zůstal na pařížské antuce bezvládně ležet sběrač, když se nešťastně srazil s jedním z tenistů.Byl to tvrdý boj. Devětadvacátý hráč světa Damir Džumhur se snažil zaskočit svého favorizovaného soupeře Alexandera Zvereva. Německý tenista s ruskými kořeny je světovou trojkou a odborníky všeobecně pasován na budoucího tenisového krále.

Proti bojovnému Džumhurovi se však ocitl na hranici porážky, když musel odvracet ztrátu 1:2 na sety. Po čtyřech hodinách boje však nakonec svého houževnatého soka v pětisetovém maratonu udolal a postoupil do dalších bojů.

V paměti diváků však kromě parádních úderů zůstane i jiný moment, který s forhendy či bekhendy nemá moc společného. Když skončila jedna z výměn, snažil se mladý sběrač co nejrychleji zachytit vysoko letící tenisák. Stejným směrem se však vypravil i Džumhur.

Jak tenista, tak sběrač sledovali vysoko letící míč a nevšimli si hrozící kolize. Srážku celkem logicky odnesl malý chlapec, který skončil ležet na pařížské antuce. Po pár desítkách vteřin však otřesený hoch za pomoci bosenského hráče a za potlesku tribun vstal.

Zatímco v této situaci byl šestadvacetiletý tenista zcela nevinně, jinak to bylo před dvěma lety na turnaji v Miami. Ve druhém kole zde bojoval s Rafaelem Nadalem a oslavil senzační postup.

Ovšem u fanoušků to prohrál na celé čáře. Španělská legenda se během většiny zápasu trápila se zdravotními problémy.

Ve třetím setu už zcela vyčerpanému Nadalovi došly fyzické i psychické síly a utkání vzdal. Horkokrevný Bosňan svůj postup oslavil navzdory nepsaným tenisovým pravidlům divokou oslavou a vítěznými gesty. (VÍCE ZDE >>>)

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze