VIP Sport

2. června 2018 • 18:00

Nešťastný moment na French Open. Tenista srazil sběrače, ten zůstal bezvládně ležet

Autor:

Nebyl to vůbec hezký okamžik. Utkání třetího kola tenisového French Open mezi bosenským tenistou Damirem Džumhurem a Alexanderem Zverevem poznamenala velmi nepříjemná událost. Po jedné z výměn totiž zůstal na pařížské antuce bezvládně ležet sběrač, když se nešťastně srazil s jedním z tenistů.Byl to tvrdý boj. Devětadvacátý hráč světa Damir Džumhur se snažil zaskočit svého favorizovaného soupeře Alexandera Zvereva. Německý tenista s ruskými kořeny je světovou trojkou a odborníky všeobecně pasován na budoucího tenisového krále.

Proti bojovnému Džumhurovi se však ocitl na hranici porážky, když musel odvracet ztrátu 1:2 na sety. Po čtyřech hodinách boje však nakonec svého houževnatého soka v pětisetovém maratonu udolal a postoupil do dalších bojů.

V paměti diváků však kromě parádních úderů zůstane i jiný moment, který s forhendy či bekhendy nemá moc společného. Když skončila jedna z výměn, snažil se mladý sběrač co nejrychleji zachytit vysoko letící tenisák. Stejným směrem se však vypravil i Džumhur.

Jak tenista, tak sběrač sledovali vysoko letící míč a nevšimli si hrozící kolize. Srážku celkem logicky odnesl malý chlapec, který skončil ležet na pařížské antuce. Po pár desítkách vteřin však otřesený hoch za pomoci bosenského hráče a za potlesku tribun vstal.

Zatímco v této situaci byl šestadvacetiletý tenista zcela nevinně, jinak to bylo před dvěma lety na turnaji v Miami. Ve druhém kole zde bojoval s Rafaelem Nadalem a oslavil senzační postup.

Ovšem u fanoušků to prohrál na celé čáře. Španělská legenda se během většiny zápasu trápila se zdravotními problémy.

Ve třetím setu už zcela vyčerpanému Nadalovi došly fyzické i psychické síly a utkání vzdal. Horkokrevný Bosňan svůj postup oslavil navzdory nepsaným tenisovým pravidlům divokou oslavou a vítěznými gesty. (VÍCE ZDE >>>)

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze