VIP Sport

5. června 2018 • 16:25

Unikátní výstava. Fotografka deníku Sport představuje své nejlepší snímky

Autor:

Mezi špičkovými sportovními fotografy není mnoho žen, nicméně fotografka deníku Sport Barbora Reichová už deset let jasně ukazuje, že zachycení sportovních okamžiků v jejich dynamice a akčnosti není výlučně mužskou doménou. Jako fotografka se zúčastnila velkých sportovních událostí a pořídila nespočet snímků z mistrovství světa v hokeji i ve fotbale nebo olympijských her. Ty nejlepší fotografie nyní můžete vidět na výstavě Prvních 10. Podívejte se na komentovaný výběr několika jejích snímků, zbytek na vás čeká v Nikon Photo Gallery!Král Cristiano vs. Češi

Čtvrtfinále ME ve fotbale v roce 2012 a zápas s Portugalskem, který ukončil pouť českého týmu na šampionátu. A kdo byl ten, kdo uťal naděje na postup do semifinálových bojů? Fenomenální Cristiano Ronaldo.

EURO 2012 a Michal Kadlec bránící Cristiana Ronalda ve čtvrtfináleEURO 2012 a Michal Kadlec bránící Cristiana Ronalda ve čtvrtfinále

Partizán Veselý

Jan Veselý, jeden z našich nejlepších basketbalistů, finále Evropské ligy v Paříži a rok 2010. Zápas, kde Veselý hájil barvy týmu Partizanu Bělehrad proti Olympiakosu Pireus. Plná hala horkokrevných fanoušků a neuvěřitelná atmosféra a fotografická pozice na zemi hned pod košem, jen pár centimetrů od koncové čáry. Emoce stříkaly z tribun na palubovku a z hřiště zase na nás fotografy. To, že Honza v pádu doklouzal až téměř ke mně, jen dokreslilo celou situaci. Jeho výraz zmaru mluví za vše. Tým Partizanu podlehl o pouhé tři body, ale věřím, že nejen pro mě to byl nezapomenutelný zážitek.

Jan Veselý během Final FourJan Veselý během Final Four

Bůh z Nagana

Nagano. Jeden z nejsilnějších sportovních zážitků. Bylo mi třináct a zápasy jsme sledovali doma a ve škole. Celorepubliková euforie nás děti zasáhla ještě víc. To, že jsem po 20 letech "Boha z Nagana" mohla fotit i s jeho zlatou olympijskou medailí, je pro mě důkazem toho, že i neuvěřitelné věci se můžou stát.

Dominik Hašek se svou zlatou medailí z NaganaDominik Hašek se svou zlatou medailí z Nagana

Šermířské umění

Dostat do sportovní fotografie trochu "umění", je pro mě hnacím motorem a velikou výzvou. Seděla jsem na fotopozici a sledovala krásné šermířské umění, které se mi odehrávalo před očima. Jak jen ho zaznamenat netradičně?

Šermíří v akci na olympijských hrách v BrazíliiŠermíří v akci na olympijských hrách v Brazílii

Pestrobarevná olympiáda v Riu

Největší stadion na světě Maracana a největší sportovní událost planety olympijské hry. Navždy bude pestrobarevný ohňostroj památkou na příjemný pocit okořeněný trochou adrenalinu.

Ohňostroj během zahajovacího ceremoniálu na OH v Riu 2016Ohňostroj během zahajovacího ceremoniálu na OH v Riu 2016

Výstava Barbora Reichová Prvních 10

Adresa: Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana, Nikon Photo Gallery.

Výstava potrvá od 30. 5. do 8. 7. 2018. Vstupné: ZDARMA

Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové
720p 360p

Jak se fotí olympiáda? Fotografka Sportu ukázala, co všechno měla v Pchjongčchangu
720p 360p

Sportovní fotografie roku: oceněna byla i Barbora Reichová z deníku Sport za Voráčkův portrét
1080p 720p 360p

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze