VIP Sport

12. června 2018 • 19:35

Nebij partnerku a pozor na peníze! Satoranský prozradil, co mu radí v NBA

Autor:

Patří mezi basketbalovou smetánku. Tomáš Satoranský absolvoval druhou sezonu v NBA, po které se o něm začalo hodně mluvit. Ve Washingtonu se stal důležitým hráčem a získal si respekt. Nyní promluvil o milionových smlouvách i stinných stránkách bohatství.Ve Washingtonu podepsal v roce 2016 tříletou smlouvu na 9 milionů dolarů (196 milionů korun). Příští rok Satoranskému kontrakt končí a věří, že si může vydělat mnohanásobně větší sumu peněz.

„Když vidím, jaké kontrakty se tady podepisují a jaké peníze si tady člověk může vydělat, říkám si, že se tady zajistit dá. Nesmí být ale hloupý a začít ty peníze rozhazovat,“ řekl český basketbalista magazínu Forbes.

Právě v NBA se pořádají pravidelné kurzy, aby si hráči dávali pozor na své finance a nenaletěli například na nějaké pochybné investice. „Když v Americe někdo přijde k velkým penězům, nalepí se na něj spousta lidí a chtějí půjčit. NBA se proto snaží hráče vzdělávat a zvyšovat jejich finanční gramotnost, takže jsem jako nováček musel absolvovat třídenní kurz. Někdy to bylo docela vtipné,“ tvrdil Satoranský a prozradil, co mu na kurzu radili.

„Nejvtipnější bylo, když nám zcela vážně vysvětlovali, že nemáme doma bít manželky, protože hráči NBA mívali s domácím násilím problémy. To byla úsměvná rada, kterou mi zrovna nikdo dávat nemusel, ale když se mluvilo o financích, dával jsem pozor. Podle pravidel nám z platu odchází automaticky 18 tisíc dolarů na spořicí účet, ke kterým nám NBA přidá dalších 21 tisíc. A tyhle peníze nám začne vyplácet, až nám bude 50 let,“ dodal český reprezentant, který tak bude na důchod zajištěný.

 

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze