VIP Sport

23. června 2018 • 16:45

Šatny na MS se podobají kostelům i ovocným trhům: Tajemství fotbalových kabin!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Každý hráč má svůj rituál. Každá kabina na fotbalovém mistrovství v Rusku má své tajemství. Někomu stačí chrániče s fotkou rodiny, jiní se musí před zápasem pomodlit u oltářů s obrázky svatých, jiní se zase občerství ovocem.Šatny jihoamerických týmů? To je tak trochu kostel, tak trochu ovocný trh, ale samozřejmě nesmí chybět i sportovní vybavení.

Evropské týmy jsou o poznání skromnější. Rusové si třeba potrpí na vdolky, německý útočník Thomas Müller zas musí mít připravené svoje chrániče s nápisem Poldi, které odkazují na jeho bývalého spoluhráče Lukase Podolskiho.

Rusové se musí hlavně dobře občerstvit.
Rusové se musí hlavně dobře občerstvit.

Argentina

Lionel Messi, Agüero a spol. potřebovali po plichtě s Islandem pomoct z vyšších míst. Možná proto si udělali v kabině pod televizorem mobilní oltář.

V argentinské kabině je i mobilní oltář.V argentinské kabině je i mobilní oltář.

Peru

Obrázky svatých i svíčky. I peruánští fotbalisté mají uprostřed kabiny prostor pro modlitby. Ale ani ten jim nepomohl, ve skupině prohráli s Dánskem i Francií.

V šatně Peru se hodně hráčů modlí. K postupu to ale nestačilo.V šatně Peru se hodně hráčů modlí. K postupu to ale nestačilo.

Rusko

Domácí bohatýři si potrpí na jídlo. Na stolech v kabině tak musí být připravené ovoce, energetické nápoje a v igelitu balené vdolky.

Rusové se musí hlavně dobře občerstvit.Rusové se musí hlavně dobře občerstvit.

Uruguay

Luis Suárez má na svém místě pečlivě připravené veškeré »pracovní« oblečení. Nesmí chybět i obrázek rodiny, který má uruguayský snajpr i na svých chráničích.

Suaréz a jeho místečko.Suaréz a jeho místečko.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze