VIP Sport

23. června 2018 • 16:45

Šatny na MS se podobají kostelům i ovocným trhům: Tajemství fotbalových kabin!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Každý hráč má svůj rituál. Každá kabina na fotbalovém mistrovství v Rusku má své tajemství. Někomu stačí chrániče s fotkou rodiny, jiní se musí před zápasem pomodlit u oltářů s obrázky svatých, jiní se zase občerství ovocem.Šatny jihoamerických týmů? To je tak trochu kostel, tak trochu ovocný trh, ale samozřejmě nesmí chybět i sportovní vybavení.

Evropské týmy jsou o poznání skromnější. Rusové si třeba potrpí na vdolky, německý útočník Thomas Müller zas musí mít připravené svoje chrániče s nápisem Poldi, které odkazují na jeho bývalého spoluhráče Lukase Podolskiho.

Rusové se musí hlavně dobře občerstvit.
Rusové se musí hlavně dobře občerstvit.

Argentina

Lionel Messi, Agüero a spol. potřebovali po plichtě s Islandem pomoct z vyšších míst. Možná proto si udělali v kabině pod televizorem mobilní oltář.

V argentinské kabině je i mobilní oltář.V argentinské kabině je i mobilní oltář.

Peru

Obrázky svatých i svíčky. I peruánští fotbalisté mají uprostřed kabiny prostor pro modlitby. Ale ani ten jim nepomohl, ve skupině prohráli s Dánskem i Francií.

V šatně Peru se hodně hráčů modlí. K postupu to ale nestačilo.V šatně Peru se hodně hráčů modlí. K postupu to ale nestačilo.

Rusko

Domácí bohatýři si potrpí na jídlo. Na stolech v kabině tak musí být připravené ovoce, energetické nápoje a v igelitu balené vdolky.

Rusové se musí hlavně dobře občerstvit.Rusové se musí hlavně dobře občerstvit.

Uruguay

Luis Suárez má na svém místě pečlivě připravené veškeré »pracovní« oblečení. Nesmí chybět i obrázek rodiny, který má uruguayský snajpr i na svých chráničích.

Suaréz a jeho místečko.Suaréz a jeho místečko.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze