VIP Sport

23. června 2018 • 16:45

Šatny na MS se podobají kostelům i ovocným trhům: Tajemství fotbalových kabin!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Každý hráč má svůj rituál. Každá kabina na fotbalovém mistrovství v Rusku má své tajemství. Někomu stačí chrániče s fotkou rodiny, jiní se musí před zápasem pomodlit u oltářů s obrázky svatých, jiní se zase občerství ovocem.Šatny jihoamerických týmů? To je tak trochu kostel, tak trochu ovocný trh, ale samozřejmě nesmí chybět i sportovní vybavení.

Evropské týmy jsou o poznání skromnější. Rusové si třeba potrpí na vdolky, německý útočník Thomas Müller zas musí mít připravené svoje chrániče s nápisem Poldi, které odkazují na jeho bývalého spoluhráče Lukase Podolskiho.

Rusové se musí hlavně dobře občerstvit.
Rusové se musí hlavně dobře občerstvit.

Argentina

Lionel Messi, Agüero a spol. potřebovali po plichtě s Islandem pomoct z vyšších míst. Možná proto si udělali v kabině pod televizorem mobilní oltář.

V argentinské kabině je i mobilní oltář.V argentinské kabině je i mobilní oltář.

Peru

Obrázky svatých i svíčky. I peruánští fotbalisté mají uprostřed kabiny prostor pro modlitby. Ale ani ten jim nepomohl, ve skupině prohráli s Dánskem i Francií.

V šatně Peru se hodně hráčů modlí. K postupu to ale nestačilo.V šatně Peru se hodně hráčů modlí. K postupu to ale nestačilo.

Rusko

Domácí bohatýři si potrpí na jídlo. Na stolech v kabině tak musí být připravené ovoce, energetické nápoje a v igelitu balené vdolky.

Rusové se musí hlavně dobře občerstvit.Rusové se musí hlavně dobře občerstvit.

Uruguay

Luis Suárez má na svém místě pečlivě připravené veškeré »pracovní« oblečení. Nesmí chybět i obrázek rodiny, který má uruguayský snajpr i na svých chráničích.

Suaréz a jeho místečko.Suaréz a jeho místečko.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze