VIP Sport

27. června 2018 • 13:31

Fantastická zpráva pro fotbalové fanoušky: Evropské poháry opět plné piva!

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Fotbaloví fanoušci, čtěte. Od příští sezony si na zápasech evropských pohárů zase budete moci dopřát poháry plné piva! Výkonný výbor UEFA totiž zrušil absolutní zákaz alkoholu na stadionech.Šéfové fotbalu zasedali v Kyjevě, kde probírali velmi diskutované téma. Při utkáních Ligy mistrů a Evropské ligy se nesměl prodávat žádný alkohol, ale na nadcházející ročník nachystali změnu. Prodej alkoholických nápojů na stadionech se bude řídit zákony jednotlivých členských zemí UEFA.

„Už dlouho se fotbaloví fanoušci cítili ve srovnání s příznivci jiných sportů, jako je například ragby, ošizeni,“ uvedl šéf fanouškovského sdružení Football Supporters Europe Ronan Evain. „Zákaz alkoholu se navíc nevztahoval na VIP prostory, což vytvářelo na stadionech dvojí společnost,“ připomněl. S tím je ale (téměř všude) konec!

Fanoušci Plzně, Slavie, Sparty, Jablonce a Olomouce se tak mohou těšit na atmosféru, která je jim vlastní. Řekněme si na rovinu – fotbal bez piva a klobásy prostě není fotbal.

Ale pozor! Například v Německu se bude smět na zápasech evropských pohárů opět podávat nejen nealkoholické pivo, zato v Anglii se nic nemění. Fanoušci na ostrovech budou mít i nadále smůlu. Alkohol se na jejich stadionech smí konzumovat jedině mimo tribuny.

Martin Zeman si zavdává z poháru s pivem po plzeňském triumfu
Martin Zeman si zavdává z poháru s pivem po plzeňském triumfu

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze