VIP Sport

30. července 2018 • 09:17

Tragédie olympijské vítězky (†38). Našli ji v moři, smutní i Bauer

Autor:

Svět běžeckého lyžování šokovala tragická zpráva. Bývalá norská reprezentantka Vibeke Skofterud (†38) byla nalezena mrtvá! Svou kamarádku oplakávají i české legendy Lukáš Bauer nebo Zuzana Kocumová.Olympijská vítězka ze štafety z Vancouveru 2010 zemřela po tragické nehodě na vodním skútru. Policie našla norskou lyžařku na ostrově Svatá Helena u norského pobřeží.

„V neděli, okolo jedné hodiny ranní, jsme dostali oznámení ohledně pohřešované osoby. Plavidlo i tělo jsme našli v neděli ráno,“ řekl Bard Austad, vedoucí policejní jednotky.

Vibeke Skofterudová na archivním snímku s Kateřinou NeumannovouVibeke Skofterudová na archivním snímku s Kateřinou Neumannovou

Okolnosti tragické události jsou podle policejního šéfa v šetření. Nic ale nenasvědčuje tomu, že by Skofterud na plavidle plula ještě s další osobou. „Přesné okolnosti smrti jsou nyní to, co zkoumáme,“ dodal Austad.

Na smutnou zprávu reagoval na svém facebookovém účtu český běžec Lukáš Bauer vzkazem: „R. I. P. Vibeke.“ „Cože?“ napsala pak nevěřícně k Bauerově statusu soupeřka norské závodnice, bývalá česká reprezentantka Zuzana Kocumová. Vibeke Skofterud své největší úspěchy spojila s norskými štafetami. Na mistrovství světa v roce 2005 a 2010 brala zlato.

V posledních letech pracovala jako komentátorka a expertka pro norskou verzi Eurosportu.

Vibeke Skofterudová na archivním snímku s Kateřinou Neumannovou
Vibeke Skofterudová na archivním snímku s Kateřinou Neumannovou

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko 1:2
, Liberec - Bohemians 1905 1:1Zlín - Teplice 1:0, Ml. Boleslav - Opava 6:1, Slavia - Jablonec 0:2, Karviná - Plzeň 0:1, Sparta - Příbram 2:2, Olomouc - Baník Ostrava 1:4
Klasická verze
Mobilní verze