VIP Sport

30. července 2018 • 09:17

Tragédie olympijské vítězky (†38). Našli ji v moři, smutní i Bauer

Autor:

Svět běžeckého lyžování šokovala tragická zpráva. Bývalá norská reprezentantka Vibeke Skofterud (†38) byla nalezena mrtvá! Svou kamarádku oplakávají i české legendy Lukáš Bauer nebo Zuzana Kocumová.Olympijská vítězka ze štafety z Vancouveru 2010 zemřela po tragické nehodě na vodním skútru. Policie našla norskou lyžařku na ostrově Svatá Helena u norského pobřeží.

„V neděli, okolo jedné hodiny ranní, jsme dostali oznámení ohledně pohřešované osoby. Plavidlo i tělo jsme našli v neděli ráno,“ řekl Bard Austad, vedoucí policejní jednotky.

Vibeke Skofterudová na archivním snímku s Kateřinou NeumannovouVibeke Skofterudová na archivním snímku s Kateřinou Neumannovou

Okolnosti tragické události jsou podle policejního šéfa v šetření. Nic ale nenasvědčuje tomu, že by Skofterud na plavidle plula ještě s další osobou. „Přesné okolnosti smrti jsou nyní to, co zkoumáme,“ dodal Austad.

Na smutnou zprávu reagoval na svém facebookovém účtu český běžec Lukáš Bauer vzkazem: „R. I. P. Vibeke.“ „Cože?“ napsala pak nevěřícně k Bauerově statusu soupeřka norské závodnice, bývalá česká reprezentantka Zuzana Kocumová. Vibeke Skofterud své největší úspěchy spojila s norskými štafetami. Na mistrovství světa v roce 2005 a 2010 brala zlato.

V posledních letech pracovala jako komentátorka a expertka pro norskou verzi Eurosportu.

Vibeke Skofterudová na archivním snímku s Kateřinou Neumannovou
Vibeke Skofterudová na archivním snímku s Kateřinou Neumannovou

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze