VIP Sport

1. srpna 2018 • 12:23

Šílený důvod pro sebevraždu britské snowboardistky (†18)? Uletělo jí letadlo!

Autor:

Britská snowboardistka Ellie Soutterová, která před týdnem spáchala sebevraždu v den svých osmnáctých narozenin, trpěla podle jejího otce Tonyho Souttera tlakem spojeným se závody na nejvyšší úrovni. Za jejím tragickým činem měl stát stres poté, co jí uletělo letadlo.„Naneštěstí to všechno přišlo kvůli tomu, že jí uletělo letadlo, což znamenalo, že neodletěla na soustředění s britským týmem,“ uvedl Tony Soutter. „Cítila, že je zklamala, cítila, že zklamala mě a tragicky to byla ta malá hloupost, která někoho dostane přes hranu, protože na děti je hodně tlaku.“

Soutterová patřila k nadějným britským sportovcům. Ve snowboardcrossu získala vloni bronzovou medaili na Evropském olympijském festivalu v Erzurumu, měla se zúčastnit letošního mistrovství světa juniorů na Novém Zélandu a počítalo se, že bude Velkou Británii reprezentovat na příští olympiádě v Pekingu.

V den svých osmnáctých narozenin se ale ztratila a po pátrací akci byla nalezená mrtvá v lese. „Chtěla být nejlepší, nechtěla nikoho zklamat,“ řekl Soutter. „Ztratil jsem mého nejlepšího přítele, mého kámoše. Byla mojí skálou. Povědomí o mentálním zdraví by mělo být daleko větší.“

Soutter se se svou dcerou kvůli tréninku přestěhoval do francouzských Alp. Rodina nešťastné snowboardistky založila nadaci pojmenovanou po Ellie, která má pomáhat mladým sportovcům finančně zabezpečit jejich kariéru.

„Je to zoufale smutná situace a naše všechny myšlenky jsou s rodinou a přáteli Ellie. S našimi olympijskými a paralympijskými programy a s nadací mentálního zdraví Mind (Mysl) pracujeme na tom, aby byla vhodná pomoc vždy dostupná,“ uvedl mluvčí organizace UK Sport.

„Ellie byla neuvěřitelně populárním členem týmu a naše země ztratila velký talent. Zdravotní stav každého sportovce je primární starostí každé sportovní organizace,“ uvedl v prohlášení britský svaz lyžování a snowboardingu. „Doporučili jsme rodině založení Nadace Ellie Soutterové a mají naši plnou podporu.“

Život britské snowboardistky Ellie Soutterové tragicky skončil v den jejích 18. narozenin
Život britské snowboardistky Ellie Soutterové tragicky skončil v den jejích 18. narozenin

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze