VIP Sport

5. srpna 2018 • 05:00

Milionářky Plíšková, Kvitová a spol.: "Důchod" 50 tisíc už v 51 letech!

Autor: sjs
###BLOK-TOP-VIDEA###

Díky svému tenisovému umu si vydělaly miliony. Hráčky jako Petra Kvitová nebo Karolína Plíšková si na pěkné peníze přijdou i pár let po konci kariéry. Budou už od 51 let dostávat penzi pohybující se kolem 50 tisíc korun.Protože patřily k nejlepším na okruhu WTA, tak se o ně tenisová organizace postará i po kariéře.

„Díky tomu, že se na okruhu pohybuji už dlouho, budu za 20 let také dostávat peníze od WTA. Pokud alespoň pět let patříte mezi 150 nejlepších v singlu nebo 50 nejlepších v deblu, máte od 51 let právo na penzi,“ prozradila tenistka Andrea Sestini Hlaváčková pro magazín Forbes.

Karolína Plíšková a Michal Hrdlička na své svatbě v Monaku
Karolína Plíšková a Michal Hrdlička na své svatbě v Monaku

„Je to spíš takové kapesné, okolo jednoho až dvou tisíc dolarů měsíčně, spočítané podle počtu turnajů a let, nikoli odehraných zápasů. Je to trošku socialistické, protože 150. hráčka dostane stejné peníze jako Serena Williamsová, ale zrovna já si na to nestěžuji,“ řekla deblová specialistka.

Stejnou výhodu bude moci čerpat například i Tomáš Berdych, Barbora Strýcová nebo Kristýna Plíšková. Po šedesátce si pak budou moci navíc zažádat i o český důchod, ale ten tak štědrý už nebude.

 
Články odjinud


Články odjinud