VIP Sport

16. srpna 2018 • 21:06

Vsetín si dal inzerát na brankáře a vyšlo to! Bělorus bez práce našel job

Autor:

Hledali gólmana přes inzerát, poptávali se i na »pracáku« a povedlo se! A dokonce v cizině. Za hokejový Vsetín bude v první lize chytat běloruský brankář Jan Šlepeněv (25).Kde kdo si klepal na čelo, když se ve Vsetíně na pracovním úřadě objevila inzerce s nabídkou volné pracovní pozice. Popis místa zněl: Atleti a ostatní profesionální sportovci. Hokejový brankář na zkrácený úvazek (minimálně 16 hodin týdně). Mzda: 12 500 Kč.

„Na inzerát mohl odpovědět kdokoliv. Kromě Jana se nám ale nikdo další neozval,“ říkal šéf vsetínského klubu Daniel Tobola. Popravdě. Kdo by se chtěl nechat odstřelovat puky za necelých 13 tisíc hrubého? Čeští brankáři mají asi finanční laťku nastavenou o trochu výš. „Když ale chcete gólmana mimo zemí Evropské unie, musíte kvůli legislativě postupovat přes úřad práce,“ vysvětloval inzerát Tobola. „A nám se to vyplatilo,“ přidal šéf Vsetína s úsměvem.

Už ale neprozradil, jestli musel Šlepeněv posílat životopis a přijít na přijímací pohovor. I tak by nejspíš prošel. Kariéru má pestrou. Zachytal si za Dynamo Minsk KHL, starty má v juniorských reprezentacích. Poslední jeho štací byla asijská liga a tým Sakhalin. „Přestup řešil můj agent. Říkal něco o inzerátu, a že se o tom tady hodně mluví. Dál jsem se o tom nezajímal,“ prozradil běloruský brankář po příchodu na legendární stadion Lapač.

Za Vsetín si už zachytal v přátelících. »Vyčapal« slovenskou Nitru a byl i u výhry nad Vítkovicemi.

Brankář Šlepeněv zareagoval na inzerát.
Brankář Šlepeněv zareagoval na inzerát.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud