VIP Sport

19. srpna 2018 • 17:00

Řítí se na Martinu Sáblíkovou finanční pohroma? Může přijít o miliony!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Bylo by to pro ni hodně nemilé. Trojnásobnou olympijskou vítězku v rychlobruslení Martinu Sáblíkovou od roku 2005 sponzoruje nizozemská finanční společnost, která má na její kombinéze logo na nejhodnotnějších pozicích – na hlavě a rameni. Firma ale příští rok opustí český trh. Sáblíková tak zřejmě přijde o miliony korun!Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Nizozemská společnost Aegon, která v Česku spravuje investiční životní pojištění desítkám tisíc klientů, odchází z tuzemského trhu. Sáblíkovou movitá firma sponzoruje od dob, kdy ještě trénovala na zamrzlých rybnících a teprve se chystala na první olympijské hry v Turíně před 12 lety.

Před fotoaparát se postavila i Martina Sáblíková
Před fotoaparát se postavila i Martina Sáblíková

Za celou dobu spolupráce si česká rychlobruslařka přišla na desítky milionů korun. Tomu může být nyní konec. „Martinu nadále podporujeme. Převod akcií bude dokončen v roce 2019, do té doby jsme stále dvě samostatné společnosti,“ řekla deníku Sport mluvčí Aegonu Eva Krutáková.

Aegon se dohodl na prodeji akcií svých společností v České republice a na Slovensku společnosti NN. Není vůbec jisté, že tato finanční skupina bude chtít Sáblíkovou sponzorovat. „Co se bude dít po uzavření akvizice, zatím není rozhodnuto,“ dodala mluvčí Krutáková.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze