VIP Sport

26. srpna 2018 • 13:30

Zemřel československý fotbalový reprezentant a bývalý trenér Baníku a Příbrami

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Patřil mezi československé fotbalové hvězdy. Vojtěch Varadín v dresu Spartaku Trnava vyhrál pět mistrovských titulů a zahrál si i za reprezentaci. Jako asistent trenéra Karola Marka pak působil v Baníku Ostrava a Příbrami. Úspěšný obránce zemřel předčasně ve věku 69 let.V sobotu zasáhla českou a slovenskou fotbalovou veřejnost smutná zpráva. Po dlouhé bitvě s těžkou chorobou zemřel statečný fotbalový obránce měsíc před svými sedmdesátými narozeninami.

Varadín se stal legendou Spartaku Trnava. S klubem vyhrál pětkrát ligový titul a nastoupil i do pěti utkáních československé reprezentace. Zahrál si proti Iránu, Polsku, Švédsku, NDR a Anglii.

Vyzkoušel si i zápasy evropských pohárů. Hrál například proti klubům AEK Athény, Marseille, Derby County nebo Anderlechtu Brusel.

Fotbal hrál až do 42 let a následně působil jako mládežnický trenér Slovanu Bratislava. Později si ho trenér Karol Marko vzal jako asistenta do Příbrami a později i do Baníku Ostrava.

Vojtěch Varadín v dobách, kdy trénoval v Příbrami
Vojtěch Varadín v dobách, kdy trénoval v Příbrami

 

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze