VIP Sport

26. srpna 2018 • 13:30

Zemřel československý fotbalový reprezentant a bývalý trenér Baníku a Příbrami

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Patřil mezi československé fotbalové hvězdy. Vojtěch Varadín v dresu Spartaku Trnava vyhrál pět mistrovských titulů a zahrál si i za reprezentaci. Jako asistent trenéra Karola Marka pak působil v Baníku Ostrava a Příbrami. Úspěšný obránce zemřel předčasně ve věku 69 let.V sobotu zasáhla českou a slovenskou fotbalovou veřejnost smutná zpráva. Po dlouhé bitvě s těžkou chorobou zemřel statečný fotbalový obránce měsíc před svými sedmdesátými narozeninami.

Varadín se stal legendou Spartaku Trnava. S klubem vyhrál pětkrát ligový titul a nastoupil i do pěti utkáních československé reprezentace. Zahrál si proti Iránu, Polsku, Švédsku, NDR a Anglii.

Vyzkoušel si i zápasy evropských pohárů. Hrál například proti klubům AEK Athény, Marseille, Derby County nebo Anderlechtu Brusel.

Fotbal hrál až do 42 let a následně působil jako mládežnický trenér Slovanu Bratislava. Později si ho trenér Karol Marko vzal jako asistenta do Příbrami a později i do Baníku Ostrava.

Vojtěch Varadín v dobách, kdy trénoval v Příbrami
Vojtěch Varadín v dobách, kdy trénoval v Příbrami

 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud