VIP Sport

31. srpna 2018 • 20:00

Švédská velvyslankyně si rýpla do Čechů: V hokeji vás stále porážíme!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Udělala vtípek, kterým se mohla dotknout hrdých českých hokejových fanoušků. Švédská velvyslankyně Viktoria Li, která u nás zastupuje svou zem, si ze srandy pošťouchla tuzemské sportovní příznivce.V Česku je velvyslankyně Viktoria Li přes dva roky, a tak už dobře ví, co mají Češi rádi. „Řekla bych, že Češi mají na naši zemi pozitivní pohled a že oceňují náš sociální systém a otevřenost. Také si myslím, že spolu sdílíme lásku k přírodě a pobytu venku,“ uvedla v rozhovoru pro MF Dnes paní Li.

Švédská velvyslankyně v Praze paní Viktoria Li
Švédská velvyslankyně v Praze paní Viktoria Li

Následně si zavtipkovala na účet české hokejové reprezentace. „Oba národy jsou poměrně sportovně založené a jak Švédi, tak Češi mají rádi zimní sporty, především lední hokej, ve kterém vás mimochodem stále porážíme,“ řekla v žertu paní velvyslankyně.

A má pravdu. Například na letošním MS v Dánsku český tým padl se Švédy 2:3 ve skupině a odjel domů už po čtvrtfinále, kdy ho vyřadila reprezentace USA. Skandinávský tým naopak dokráčel až do finále, které ovládl a obhájil titul.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze