VIP Sport

6. ledna 2019 • 20:59

Další průšvih, Rooneyho zatkli na letišti! Byl opilý a klel na veřejnosti

Autor: ČTK
###BLOK-TOP-VIDEA###

Fotbalový útočník Wayne Rooney byl v prosinci ve Spojených státech zatčen kvůli opilosti na veřejnosti a klení. Incident stál bývalého kapitána Manchesteru United a anglické reprezentace 25 dolarů jako pokutu a dalších 91 dolarů za soudní výlohy. Podle jeho mluvčí za jeho "dezorientaci" mohly prášky na spaní.Americké úřady uvedly, že Rooneyho 16. prosince zatkla letištní policie ve Washingtonu. Podle BBC byl hráč místního týmu D.C. United zadržen na Dullesově mezinárodním letišti při návratu ze Saúdské Arábie, kde byl na závodu seriálu formulí s elektrickým pohonem Formule E.

Za přestupek hrozila Rooneymu maximální pokuta 250 dolarů, nakonec u soudu 4. ledna zaplatil desetkrát méně.

Wayne Rooney po zatčení na letišti ve Washingtonu
Wayne Rooney po zatčení na letišti ve Washingtonu

Potíže se zákonem kvůli alkoholu měl slavný útočník už v Anglii. V září roku 2017 dostal zákaz řízení na dva roky, poté co ho policie přistihla za volantem s téměř trojnásobně překročenou hladinou alkoholu.

Třiatřicetiletý Rooney odešel do americké soutěže MLS loni v červnu a s D.C. United podepsal kontrakt na tři a půl roku. Bývalý hráč Evertonu a Manchesteru United je rekordmanem v počtu gólů v anglické reprezentaci, 53 branek dal ve 120 zápasech.

 
Články odjinud


Články odjinud