VIP Sport

7. ledna 2019 • 13:00

Poslední rozloučení s olympionikem Engelem (†78). Proč chyběla Zátopková?

Autor: red
###BLOK-TOP-VIDEA###

Sportovní elita minulosti, přátelé z kaskadérských kruhů i kamarádi se v pondělí dopoledne naposledy rozloučili s účastníkem olympiády 1972 v Michově a zápasníkem Karlem Engelem (†78), který po dlouhodobých zdravotních problémech zemřel 30. prosince.Ve velké síni strašnického krematoria nechyběli např. světová rekordmanka v běhu na 800 metrů Jarmila Kratochvílová, stříbrný olympijský medailista v hodu diskem Imrich Bugár, sportovní komentátor Štěpán Škorpil, který pronesl smuteční řeč, či nynější předseda Českého olympijského výboru Kejval.

Naopak překvpaivě scházela Dana Zátopková, o níž se Engel po smrti jejího manžela Emila usilovně staral. Legenda českého oštěpu leží ve Vojenské nemocnici v Praze a památku blízkého uctila alespoň na dálku zapálením svíčky ve svém pokoji.

poslední rozloučení olympionika Karla Engela ve ve velké obřadní síni strašnického krematoria
poslední rozloučení olympionika Karla Engela ve ve velké obřadní síni strašnického krematoria

Engel se zúčastnil olympijských her v Mnichově 1972. Sedmkrát se stal mistrem Československa. Po kariéře propadl kaskadérství. Podílel se na více než čtyřech stovkách filmů. Je spoluzakladatelem Českého klubu olympioniků a autorem několika knih. Tu poslední – Jak šel čas – pokřtil teprve vloni v prosinci.  

„Byl to živel. Ráda na něj vzpomínám,“ řekla Blesku Kratochvílová. „Všechno řekl narovinu. U něho jste vždycky věděli, na čem jste,“ doplnil za sportovní sekci Kejval. Neméně oblíben byl i ve filmové branži. „Všem nám je to strašně líto, protože Karel byl bytostný optimista a jeho dobrá nálada a pohled na věc nám budou navždy scházet,“ posteskl si šéf party kaskadérů Petr Drozda.

 
Články odjinud


Články odjinud