VIP Sport

7. února 2019 • 05:00

Šest Žondrových scénářů v případu přepadení Kvitové! Takhle se chce vykroutit

Autor: as
 • Tonoucí se Radim Žondra se chytá posledních stébel. Jaké jsou jeho scénře, jak se z obžaloby vykroutit? Tonoucí se Radim Žondra se chytá posledních stébel. Jaké jsou jeho scénře, jak se z obžaloby vykroutit?FOTO: Koláž VIPsport

  Kroutí se jako had. Radim Žondra (33), obžalovaný z napade­ní a pořezání tenisové hvězdy Petry Kvitové (28), hledá cestičky, který­mi soud přivede k rozhodnutí o své nevině. Jak to chce dokázat? Žaloba nepochybuje, že v prosinci 2016 v Pros­tějově přepadl Kvitovou právě on. Žondrův manévrovací prostor se zužuje, na první pohled to může vypadat, že se v zoufalství chytá každého stébla trávy, které zahlédne. Najde dost silné na to, aby se po něm vy­šplhal z maléru, za který mu hrozí 12 let basy? Nabízíme body, na které spo­lu se svojí obhájkyní sází.

 • 1. Byl jsem na stavbě a posílal esemesky

  Radim Žondra je obžalovaný z útoku na tenistku Petru Kvitovou, hrozí mu až 12 let vězení.Radim Žondra je obžalovaný z útoku na tenistku Petru Kvitovou, hrozí mu až 12 let vězení.Foto Blesk:Czech News Center, a.s./Martin Sekanina

  Nejspíš hlavním trumfem Žondry má být jeho vlastní alibi. Tvr­dí, že v době přepadení byl na stavbě v 70 km vzdálených Napajed­lech. Jím předvolaní svědci se shodu­jí, že »na té stavbě musel být«. Navíc opakovaně zaznělo, že obžalova­ný si s nimi v době činu psal SMS zprávy, tudíž se nemohl prát s Kvitovou. Důkazy ale nejsou. 

 • 2. Rekognice byla chybně provedená

  Petra Kvitová v doprovodu ochranky opouští budovu Krajského soudu V Brně.Petra Kvitová v doprovodu ochranky opouští budovu Krajského soudu V Brně.Foto Blesk:Czech News Center, a.s./Martin Sekanina

  Pokus zničit klíčový důkaz poškozené. Žondra napadl re­kognice, při kterých ho Kvitová označila za útočníka. Tvrdí, že ne­byla dodržena pauza mezi fotografickou a in natura rekognicí, která má být minimálně je­den až dva měsíce, ale policie to udělala už po třech týdnech. Navíc Žondrovy fotky byly ze září 2017, nikoli z doby přepadení v prosinci 2016. „Jedna věc je, jak se brání obžalovaný ze zločinu a druhá věc je, jaká je skuteč­nost a jaká platí pravidla. Podle našich informací proběhlo vše v pořádku a v souladu se zákonem,“ re­agoval pro Blesk mluvčí tenistky Karel Tejkal. 

 • 3. Praštila se do hlavy a ztratila paměť

  Radim Žondra u budovy brněnského souduRadim Žondra u budovy brněnského souduFoto Martin Sekanina (Blesk)

  Při úterním grilování te­nistky se jí s obhájkyní ši­kovně snažili podstrčit myšlen­ku, zda se při pádu na zem neuhodila do hla­vy o dveře koupelny. V tom případě by byla silně zpochybněna její schopnost správně identifikovat pachatele. Variantu úderu do hlavy ovšem Kvitová strikt­ně odmítla. „Ne, spadla jsem jen na zem, do hlavy jsem se neudeřila,“ řekla opakova­ně. 

 • 4. Mohli to být dopingoví komisaři

  Petra Kvitová opouští budovu Krajského soudu V Brně.Petra Kvitová opouští budovu Krajského soudu V Brně.Foto ČTK

  Tenistka zmíni­la, že šla ke zvonku s myšlenkou, že se k ní možná hlásí dopingoví komisaři. Obhajoba se chyt­la informace, že Kvitová musí každý den na speciální internetovou stránku uvádět, kde bude daný den k zastižení pro úče­ly kontroly. Chce Žondra naznačit, že se může k těmto informacím dostat někdo zvenčí? Nebo snad že je násilník skrytý přímo mezi dopingovými komi­saři?

 • 5. Byli to dělníci, kteří rekonstruovali byt

  Petra Kvitová opouští budovu soudu v Brně, kde vypovídala proti obviněnému Radimu ŽondroviPetra Kvitová opouští budovu soudu v Brně, kde vypovídala proti obviněnému Radimu ŽondroviFoto Martin Sekanina (Blesk)

  Obhájkyně přišla s informací, že osud­ný byt podstoupil rozsáhlou rekonstruk­ci, takže se v něm týdny pohybovali najatí dělníci. Chce Žondra přesvěd­čit soud, že některý z nich si mohl vše očíhnout a poz­ději se do bytu vrátit s úmyslem loupit? 

 • 6. Vše si vymyslela, nikdo ji nepřepadl

  Radim Žondra je obžalovaný z útoku na tenistku Petru Kvitovou, hrozí mu až 12 let vězení.Radim Žondra je obžalovaný z útoku na tenistku Petru Kvitovou, hrozí mu až 12 let vězení.Foto Blesk:Czech News Center, a.s./Martin Sekanina

  Fotku hrůzostrašně po­řezané ruky viděl celý svět, i tak obhajoba požadovala, aby tenistka ukázala levačku na kameru. Za­jímaly ji i další jizvy na dlani. Navíc měla-li mít nůž přiložený na krku, tímto způsobem se prý pořezat nemohla. Kvitová ovšem vypověděla, že nůž neměla na krku, ný­brž před ním. „Ano, zranění odpovídá skutečnosti, jak poškozená uved­la,“ potvrdili soudu i znalci v oboru lékařství.

 
Články odjinud


Články odjinud