VIP Sport

15. března 2019 • 15:12

Žebříček největších miliardářů vlastnících sportovní kluby. Jak jsou na tom Češi?

Autor: pv
 • Petr Kellner (vlevo) se prý zajímal o Chelsea. Daniel Křetínský vlastní fotbalovou Spartu. Petr Kellner (vlevo) se prý zajímal o Chelsea. Daniel Křetínský vlastní fotbalovou Spartu.FOTO: Koláž iSport.cz

  Sport je pro ně vášeň i byznys. Nejúspěšnější obchodníci světa rádi zažívají adrenalin nejen při vyjednávání o velkých kontraktech, ale i během sportovních zápasů. Právě proto má hodně z nich i vlastní sportovní klub. Překvapivě na špičce žebříčku nejbohatších klubových vlastníků není majitel týmu NFL, NBA či NHL, ale Ind vlastnící kriketový celek z Bombaje!

 • Majitelé miliardáři

  Chelsea porazila Fulham 2:1

  Na osmapadesát dolarových miliardářů vlastní kluby v největších sportovních ligách světa. Celkem jde o 70 týmu, které mají dohromady hodnotu 359 miliard dolarů. Pojďte se podívat na žebříček boháčů z celého světa vlastnících velkokluby.

 • 1. Mukesh Ambani

  Největší boháč mezi majiteli sportovních klubů Ind Mukesh Ambani propadl kriketuNejvětší boháč mezi majiteli sportovních klubů Ind Mukesh Ambani propadl kriketuFoto Profimedia.cz

  Největším boháčem vlastnícím sportovní klub je podle magazínu Forbes indický ropný magnát Mukesh Ambani, který má jmění v hodnotě 50 miliard dolarů a patří mu kriketový klub Bombaj Indians.

 • 2. Steve Ballmer

  Steve Ballmer se zamiloval do NBA. Koupil si LA ClippersSteve Ballmer se zamiloval do NBA. Koupil si LA ClippersFoto Profimedia.cz

  Druhým v pořadí Američan Steve Ballmer, bývalý manažer Microsoftu se jměním 41,2 miliardy dolarů, vlastní celek NBA Los Angeles Clippers.

 • 3. Dietrich Mateschitz

  Majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz vlastní hned několik sportovních klubůMajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz vlastní hned několik sportovních klubůFoto Profimedia.cz

  Na pomyslné stupně vítězů k nim pak vystoupal rakouský limonádový magnát Dietrich Mateschitz s majetkem 18,9 miliardy korun. Na rozdíl od předešlých dvou bohatých kolegů vlastní hned několik týmů. Z fotbalových klubů Red Bull New York, RB Lipsko a Red Bull Salzburg. Má i hokejový tým v Salzburgu a dokonce dvě závodní stáje ve formuli 1 Red Bull Racing a Scuderia Toro Rosso.

 • 4. Hasso Plattner a rodina

  Hasso Plattner vlastní San Jose SharksHasso Plattner vlastní San Jose SharksFoto Twitter

  Rodák z Berlína zbohatnul na softwaru a nyní se svou rodinou vlastní klub NHL San Jose Sharks, který má letos nakročeno k tomu, aby vyhrál Stanley Cup. Jmění Plattnera je 13,5 milirady korun.

 • 5. Roman Abramovič

  Majitel Chelsea Roman Abramovič na tribuně stadionu Stamford BridgeMajitel Chelsea Roman Abramovič na tribuně stadionu Stamford BridgeFoto Profimedia.cz

  Ruský oligarcha vlastní anglický fotbalový klub Chelsea. Veškerý jeho majetek je podle expertů z magazínu Forbes 12,4 miliardy korun.

 • 6. David Tepper

  David Tepper má rád americký fotbalDavid Tepper má rád americký fotbalFoto Instagram

  Američan David Tapper je tak velkým fanouškem amerického fotbalu, že si dokonce pořídil klub NFL Carolina Panthers. Majetek Tappera je odhadován na 11,6 miliardy korun.

 • 7. Philip Anschutz

  Philip AnschutzPhilip AnschutzFoto Internet

  Americký byznysmen vlastní hned dva velkokluby v Los Angeles - hokejový tým LA Kings a fotbalový klub LA Galaxy, za který hrál i David Beckham. Hodnota majetku? 10,9 miliardy korun!

 • 8. Michail Prochorov

  ruský majitel Brooklyn Netsruský majitel Brooklyn NetsFoto Instagram

  Narozdíl od krajana Abramoviče se nerozhodl vrhnout se na fotbal, ale pořídil si klub NBA Brooklyn Nets. Peněz na to měl dost. Vždyť disponuje sumou 9,8 miliardy korun.

 • 9. Micky Arison

  Micky Arison vlastní Miami HeatMicky Arison vlastní Miami HeatFoto Twitter

  Izraelský podnikatel se také vzhlédl v basketbalu a pořídil si slavný klub NBA Miami Heat. jeho majetek má hodnotu 8,9 miliardy korun.

 • 10. Stanley Kroenke

  Majitel Arsenalu Stan Kroenke.Majitel Arsenalu Stan Kroenke.Foto profimedia.cz

  Americký byznysmen zřejmě nemá rád teorii, že méně je někdy více. Vlastní totiž LA Rams (am. fotbal), Arsenal a Colorado Rapids (fotbal), Denver Nuggets (basketbal), Colorado Avalanche (hokej). Jeho majetek je 8,7 miliardy korun.

 • Petr Kellner

  Byznysmen a majitel O2 TV Petr KellnerByznysmen a majitel O2 TV Petr KellnerFoto Profimedia

  Pokud by nejbohatší Čech Petr Kellner opravdu koupil fotbalový klub Chelsea, jak se loni spekulovalo, dostal by se v prestižním žebříčku nejmovitějších majitelů na čtvrté místo! Podle posledních odhadů má totiž majetek v hodnotě 15,5 miliardy dolarů.

 • Daniel Křetínský

  Majitel fotbalové Sparty Daniel KřetínskýMajitel fotbalové Sparty Daniel KřetínskýFoto Sparta.cz

  Pátý nejbohatší Čech Danil Křetínský, který vlastní fotbalovou Spartu, má jmění 2,9 miliardy dolarů. Aby se dostal do nejlepší dvacítky, musel by zvýšit majetek o 2 miliardy dolarů.

 
Články odjinud


Články odjinud