VIP Sport

23. dubna 2019 • 15:11

Veselé Velikonoce?! Rosický úřadoval i o svátku: Přijel řešit sparťanskou ostudu!

Autor: Ondřej Michálek
###BLOK-TOP-VIDEA###

Místo, aby vyšupal doma manželku Radku, s plnou hlavou starostí dorazil včera ráno na Letnou. Co provést s týmem »věčných koledníků o průšvih«? Sparta byla o svátcích v deliriu už od nedělní nadílky, prohry 1:3 s Karvinou.Šok rozběhávali borci o svátečním dopoledni na letenském tréninkovém stadionu. Sparta je šatí do rudých dresů, které si za nedělní fiasko ani nezaslouží, a také je velmi nadstandardně živí. Jenže všechno je málo.

Tomáš Rosický možná ani nevnímal sexy hluboký zvuk motoru svého porsche, spíš měl v hlavě, jak se z té ostudy vysekat. Vymete učitele? „Bylo to asi nejhorší utkání, které jsem ve Spartě zažil. Musím se omluvit za náš výkon, pro který nemám vysvětlení,“ řekl trenér Zdeněk Ščasný.

Tomáš Rosický musel na Velikonoční pondělí řešit katastrofální výkon Sparty v duelu proti Karviné
Tomáš Rosický musel na Velikonoční pondělí řešit katastrofální výkon Sparty v duelu proti Karviné

Ten, kterému byl v  začátcích své letenské mise Rosický k ruce a leccos se od něj asi i naučil. A zároveň kouč, o jehož budoucnosti by měl Tomáš nejpozději po sezoně spolurozhodovat.

Nechá si »učitele«, nebo ho vymění? Rozdá pokuty? Ale pryč s  myšlenkami na vyhazov Ščasného, vždyť už ve středu čeká sparťany derby na Slavii v semifinále MOL Cupu (19:30, ČT Sport)! Jako budíček by šly využít leda pokuty, třeba podmíněné: Jde přece o domácí pohár, což je poslední trofej, na kterou mohou rudí dosáhnout.

Hraje se na jediný zápas, takže zvednout se po případném zakopnutí už jaksi nepůjde. Jediné plus je snad fakt, že Sparta smí nasadit Kangu, jehož karetní distanc na pohár neplatí. Ale ani Rosický neví, zda to bude stačit...

 
Články odjinud


Články odjinud