VIP Sport

24. dubna 2019 • 18:20

S Vampolou slavila postup Kladna i vdova po Rachůnkovi: Tohle je štěstí!

###BLOK-TOP-VIDEA###

Chtěl skončit a být s rodinou. Jaromír Jágr (47) však Petra Vampolu (37) přemluvil, a ten i za podpory svých lásek nakonec slavil postup Kladna do extraligy.Po loňské sezoně v Českých Budějovicích si »Vampy« řekl dost. „Byl jsem na 90 procent přesvědčený, že pokračovat nebudu a budu se věnovat rodině. Odloučení pro mě bylo těžké,“ přiznal loni v červnu.

Jenže »Džegr« byl neodbytný a parťáka ze zlatého MS v roce 2010 přemluvil, aby ještě rok pokračoval. „Napsal mi něco ve smyslu: Je škoda končit takto »mladý«, pojď ještě bojovat za Kladno. Budeme hrát spolu a zkusíme Rytíře dostat zpátky do extraligy,“ líčil.

A tahle pohádka se vyplnila. Rytíři nejvyšší soutěž vyválčili v pátek v Budějovicích po Jágrově čtyřgólovém koncertu. V neděli pak postup slavili před vlastními fanoušky (po prohře 1:2 s Chomutovem v prodl.). A Petrovi přišla po zápase k ledu pogratulovat celá rodinka, kvůli níž chtěl původně s hokejem seknout.

Petr Vampola se svojí úžasnou rodinkou; zleva Matěj, partnerka Kateřina, Anička a Katka.
Petr Vampola se svojí úžasnou rodinkou; zleva Matěj, partnerka Kateřina, Anička a Katka.

Vampolova partnerka a vdova po jeho kamarádovi Karlu Rachůnkovi (†32), který zemřel při leteckém neštěstí v Jaroslavli v roce 2011, dorazila na kladenský zimák se všemi třemi dětmi. S Petrem má Katka (39) malou Aničku (3) a za své si vzal i Karlovy ratolesti Matěje (11) s Kačkou (8).

Jednou se zviklat nechal, přidá kladenský sympaťák ještě sezonu v extralize? „Ani jsem nad tím neměl čas přemýšlet. Vždycky člověk musí vidět nějakou motivaci a mít cíl. Chci si to teď užít a vrátit to rodině, které patří dík a jíž se chci nyní věnovat,“ zopakoval.

Vampola o úspěchu s Kladnem: Měl jsem cíl, který se splnil. Budoucnost? Záleží na rodině
1080p 720p 360p

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko. Favority skupiny A jsou Kanada, USA a Finsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud