VIP Sport

23. dubna 2019 • 20:00

Jak to mají s Ježíšem? Křižování českých fotbalistů na hřišti je někdy jen póza!

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Právě na toto téma se stočila diskuze ve fotbalové talkshow Tiki Taka, kde se rozlousklo, jak to mají hráči v Česku s vírou.Mnoho fotbalistů má po těle tetování s Ježíšem či Panenkou Marií. Při nástupu na hřišti se křižují a po gólech děkují do nebe. „Respektuji lidi, kteří věří. Já věřím, jen když potřebuju. Když mi to tam padlo, jásal jsem ty vole, on je! A když jsem to nedal, tak kde je…“ rozpovídal se bývalý útočník Petr Švancara.

Podle něj je hodně hráčů je pobožných. „Póza to není. Pokud k tomu jsou kluci odmalička vedený a chodí do kostela.“ Příbramský záložník Egon Vůch však o pravosti víry u některých soupeřů pochybuje. „Když jsem koukal jako mladší kluk na fotbal v televizi a viděl, co dělají ty hvězdy, tak jsem to chtěl dělat taky. Ti kluci to pak taky dělají. Tak trochu póza to je,“ tvrdil Vůch.

Že nejde u všech pouze o pózu, řekl fotbalista Jiří Bílek. „Cizinci ale doopravdy věří. Například Olayinka čte před každým zápasem Bibli,“ prozradil o svém bývalém spoluhráči ze Slavie.

Jak to mají s Ježíšem? Křižování českých fotbalistů na hřišti je prý jen póza
1080p 720p 360p

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko. Favority skupiny A jsou Kanada, USA a Finsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud