VIP Sport

1. května 2019 • 16:00

Osudové rozhodnutí. Proč v zimě odešel Šural (†28) ze Sparty do Turecka, kde našel smrt?

1080p720p360p
Josef Šural (†28)? Přímý člověk i sparťanský lídr, vzpomínají redaktoři Sportu
###BLOK-TOP-VIDEA###

Vše mohlo být jinak. Fotbalista Josef Šural (†28) jednal od podzimu o prodloužení smlouvy se Spartou. Kontrakt mu končil v létě a hráč a ani klub se nemohli dohodnout na finančních podmínkách. Šural se tak rozhodl odejít do zahraničí. Nakonec zvolil angažmá v tureckém Alanyasporu, které se mu stalo osudným.Byl vytouženou posilou. Šural přestoupil do Sparty v zimě 2016 z Liberce a stal se klíčovým hráčem. Od loňského v dubna byl dokonce kapitánem slavného klubu. Na podzim se ale začal herně trápit společně s celým týmem a přestal nastupovat v základní sestavě.

Navíc Šuralovi letos v létě končila na Letné smlouva a nemohl se dohodnout na nových platových podmínkách. Z původní gáže kolem půl milionu korun měsíčně mu Sparta údajně nabízela plat o 150 tisíc korun nižší, než pobíral. A to nechtěl fotbalista akceptovat.

„Že jsme se na novém kontraktu s hráčem nedohodli, je chyba obou stran. Se vším respektem k Pepovi teď musíme situaci vyřešit tak, aby pro všechny byla výhodná,“ nechal se slyšet sparťanský sportovní ředitel Tomáš Rosický v rozhovoru pro klubovou televizi.

Jediným řešením výhodným pro obě strany bylo, aby hráč v zimě přestoupil. Šural odmítl nabídku z maďarského klubu MOL Vidi i z New York City a vyslyšel volání tureckého Alanyasporu. Sparta dostala za přestup necelé 4 miliony korun a byla ráda, že fotbalistu alespoň trochu zpeněžila, než aby v létě odešel zadarmo.

Šural se zase radoval ze smlouvy podepsané do konce června 2020 s roční opcí. S rodinou se přesunul do oblíbeného přímořského města Alanya. Ideální místo na život s manželkou Denisou a dcerou Vanessou Alex. Navíc se šťastným manželům začátkem února narodila dcerka Melissa Denise. Vše se zdálo tak úžasné…

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Play off Tabulka Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi hrají ve skupině B, Slovensko ve skupině A. Po zápase se Švýcarskem budou Češi znát soupeře pro čtvrtfinále. Novinkou je změna systému nasazení týmů pro semifinále play off.

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud