VIP Sport

11. května 2019 • 17:34

„Na tebe, pane Státní!“ Tenisové legendy zapily slavného Kordu (†84)

###BLOK-TOP-VIDEA###

Miloval tenis, miloval život a miloval... becherovku! A právě vůně léčebného likéru včera vyprovázela slavného trenéra Pavla Kordu (†84) do tenisového nebe.Před strašnickým krematoriem obcházela smuteční hosty se zelenou lahvinkou v ruce a nabízela panáčka. Vdovu po Pavlu Kordovi odmítli jen řidiči, jinak se houfně připíjelo. „Na Pavlíka.“ „Na tebe, pane Státní!“

Jistě, padesát let mu u tenisu nikdo neřekl jinak. Měl funkci státního trenéra, vedl daviscupový tým, který v roce 1980 dovedl k památnému triumfu. Byl to prostě »Státní«.

I proto měl vedle hlavního věnce z růží a tenisáků před rakví další dva od daviscupového čtyřlístku Kodeš, Lendl, Šmíd a Složil i ženského kvarteta Navrátilová, Tomanová, Mandlíková a Maršíková.

Nynější kapitán fedcupového týmu Petr Pála s bývalým nehrajícím kapitánem daviscupového mužstva Cyrilem Sukem a tenistou Bohdanem Ulihrachem panáčkem uctili památku zesnulého Pavla Kordy
Nynější kapitán fedcupového týmu Petr Pála s bývalým nehrajícím kapitánem daviscupového mužstva Cyrilem Sukem a tenistou Bohdanem Ulihrachem panáčkem uctili památku zesnulého Pavla Kordy

„Všichni žijí v cizině, já to tady musím držet,“ krčil rameny Jan Kodeš. Ale nebyl zdaleka jedinou tenisovou celebritou, která na pohřeb dorazila, i když třeba slavný synovec Petr se z Floridy se strýčkem rozloučit nepřijel.

„Při mém prvním zahraničním zájezdu do Itálie na ME družstev byl kapitánem, byla s ním pohoda. Výbornej bavič, i když ty jeho vtipy byly nepublikovatelný,“ usmíval se Bohdan Ulihrach. „Já ho znala odmalička, hrál za dob naší mámy. Ale nejvíc byl známý těmi svými vtípky,“ souhlasila Helena Suková.

A ta becherovka? „Měl ji schovanou v šuplíčku ve své kanceláři, což jsme všichni věděli,“ prozradil svazový boss Kaderka.

Tak na vás, pane Kordo!

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Play off Tabulka Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi hrají ve skupině B, Slovensko ve skupině A. Po zápase se Švýcarskem budou Češi znát soupeře pro čtvrtfinále. Novinkou je změna systému nasazení týmů pro semifinále play off.

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud