VIP Sport

20. listopadu 2019 • 05:00

Překvapivá léčba hvězdy nároďáku Bartošáka... Terapie se skleničkou!

Autor: Patrik El-Talabáni
###BLOK-TOP-VIDEA###

Přerušil kariéru a oznámil, že jde léčit psychické onemocnění, které zaháněl alkoholem. Po pár dnech o sobě dal Patrik Bartošák (26) poprvé vědět, ale jeho gesto budí otázky.Brankář, který chytal na letošním MS v Bratislavě, minulý týden předčasně skončil v Třinci kvůli hrubému porušení životosprávy. Sám prý zavolal policii, že uvažuje o sebevraždě a muži zákona ho měli najít v autě na benzince pod vlivem alkoholu a drog.

„Svoji situaci si uvědomuji, vyhledal jsem odborníky a podstoupím léčení. Z tohoto důvodu nemohu pokračovat ve sportovní kariéře,“ napsal v oficiálním prohlášení.

Bartošákova terapie - sklenička!
Bartošákova terapie - sklenička!

Jenže v pondělí večer na svém Instagramu zveřejnil prapodivnou fotografii, na níž pije neznámý nápoj, který komentoval slovy: „All inclusive.“ Velmi zvláštní. Nápoj je možná jen obyčejný čaj, přesto tato fotka vyvolává další spekulace, zda zase nasává. Patrik ji proto také brzy smazal.

Snad pro jeho vlastní dobro neuletěl a dál se věnuje léčbě. Jak přesně, není v jeho případě sice známé, ale existují pouze dvě varianty. „Začíná se vždy ambulantně. Pokud to nezabere, pacient může konstatovat, že potřebuje být izolován, což je takzvaná ústavní odvykací léčba,“ řekl Blesku psychiatr Jan Cimický.

Bartošák se pro řešení problémů rozhodl dobrovolně, proto může i kdykoli přestat. Snad se tak ale stane až ve chvíli, kdy bude stoprocentně v pořádku, aby se mohl vrátit k hokeji a být vzorným tátou synovi Damiánovi, kterého má s partnerkou Dominikou. „Která léčba je účinnější se odvíjí od toho, jak moc je člověk závislý a jakou má vůli. Když to dokáže ambulantně, jde o větší hrdinství. V ústavní péči je mnohem víc možností, jak jej dostat ke správným návykům a životosprávě,“ dodal Cimický.

Bartošák bral v Třinci 700 tisíc měsíčně a dalších 30 tisíc za každý vychytaný bod.

Bartošákův příběh. Tragéd v útoku, domácí násilí i špatná životospráva. Čtěte ZDE>>>

 
Články odjinud


Články odjinud