VIP Sport

13. května 2020 • 05:00

Velké přiznání někdejšího kouče Federera: Mirku jsem mu rozmlouval!

Autor: ris
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Trénoval Šarapovovou, Ivanovičovou, Haase a na začátku kariéry radil coby šéftrenér Švýcarského tenisového svazu i Rogeru Federerovi (38)! Ten ne vždycky respektovaného nizozemského kouče Svena Groenevelda (54) poslechl. Naštěstí...Během olympiády v Sydney 2000, kdy se basilejský rodák dal dohromady s milovanou manželkou Mirkou, mu charismatický kouč rande se sličnou dívkou ze slovenské Bojnice rozmlouval.

„Zeptal se nás, co si o tom myslíme. Jestli by s ní měl na schůzku jít,“ vrátil se Groeneveld na webu tennisnet.com o dvacet let zpátky. Tehdy Federerovi všichni z týmu doporučovali, ať si s nikým nic nezačíná a naplno si užívá mládeneckého života. Roger však měl svoji hlavu! „Ještěže tak. Bylo to jeho nejlepší rozhodnutí v životě,“ smál se kouč.

Mirka budoucí superstar okouzlila. O devět let později měli svatbu a než mu porodila dvě dcery (desetileté Mylu a Charlene) a dva syny Lea a Lennyho (6), vedla ho i jako manažerka. „Bez své ženy bych ničeho nedosáhl,“ řekl několikrát stále zamilovaný dvacetinásobný grandslamový šampion!

Tenista Roger Federer s manželkou Mirkou byli hosty na svatbě Pippy Middletonové, sestry vévodkyně Kate.
Tenista Roger Federer s manželkou Mirkou byli hosty na svatbě Pippy Middletonové, sestry vévodkyně Kate.

 

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud