Play-off AutoCont extraligy - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chodov : Vítkovice - 10. dubna 2018   18:30

Chodov
Chodov
11:35' Ondrušek (Pražan) • 14:37' Ondrušek (Sýkora) • 18:09' Podhráský (Sýkora) • 34:07' Sýkora (Ondrušek)
4:5
(3:1, 1:1, 0:2 - 0:1)
Stav série: (1:4)
Vítkovice
Vítkovice
4:33' Rýpar  (Delong) • 29:48' Hubálek  (Firda) • 45:19' Řezanina  (Hájek) • 59:00' Rýpar  (Delong) • 63:38' Hájek  (Jan Šebesta)
Chodov
Barák (Šantora) – Sýkora, Pražan, Kašovský, Fiala, Kotlas, Podhráský, Bouša – M. Vávra, Mikeš, Ondrušek – Strachota, Plíhal, T. Vávra – Maxa, Koutný, Řezáč – Žák, Matejčík.
Furmánek, Šolc
SH Jižní Město
415 diváků
Vítkovice

Severomoravané tedy oplatili Chodovu ztracený domácí zápas, když dokázali ze stavu 2:4 snížit, v power-play minutu před koncem vyrovnat a pak neskutečným vítězným gólem celou sérii ukončit.
Nádherný florbal, byť s pár pauzičkami na vydechnutí, je minulostí, Vítkovice se mohou těšit na superfinálového soupeře. Tím bude s největší pravděpodobností Mladá Boleslav, pokud dotáhne vedení 3:0 na zápasy nad pražskou Spartou.
Florbalisté Chodova po dvou zlatech získají letos pouze superligový bronz.
Střely na bránu v prodloužení (celkem) 3:2 (34:22).
63:38'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté jsou po parádním obratu v SUPERFINÁLE !!! Chodov mistrovský hattrick nezíská. LUKÁŠ HÁJEK si s míčkem u hole z rohu hřiště najel do lepší střelecké pozice a z úhlu trefil nemožnou mezírku mezi Barákovým ramenem a šibenicí.
Asistence: Jan Šebesta.
63:03'
Sýkora potáhl ke střele, ani on si nepřišel na brankáře Vítkovic.
61:50'
Obrovská šance domácího Plíhala, který běžel sám na bránu, jenže nájezd zakončil nejhorším možným způsobem, tedy nijak. Míček mu od hole utekl pod Součkovo tělo.
61:20'
Hubálek s Rýparem si vyměňují míček před vlastní bránou a domácí se příliš nesnaží napadat.
60:13'
Prodloužení začalo ve velkém tempu, nejdříve zahrozil hned po buly Pražan, Ondrušek z dorážky promáchnul.
60:01'
Zápas se tedy protáhne, stejně jako oba předchozí ve Vítkovicích. Hosté byli ve třetí části lepším mužstvem a zaslouženě vyrovnali, byť šance na rozhodnutí měli i florbalisté Chodova.
Po krátké přestávce začne desetiminutové prodloužení, hrané na náhlou smrt, a pokud gól nepadne, půjde se na nájezdy.
Střely na bránu 12:10 (celkem 31:20).
60:00'
59:51'
Vítkovickou akci zastavuje útočný faul.
59:00'
Krásnou kombinaci hostů na jeden dotek zakončuje od levého mantinelu do odkryté brány JOSEF RÝPAR. Barák se nestačil přemístit, série míří potřetí v řadě do prodloužení.
Asistence: Adam Delong.
58:23'
Po střetu Tokoše s Pražanem se píská proti Chodovu.
57:44'
Ano, skutečně už je Souček na střídačce, na hřiště skáče šestý hráč do pole.
57:30'
Už jen dvě a půl minuty mají Vítkovice na vyrovnání, míček mají ve své moci, odvolají brankáře?
57:05'
Hra je přerušena, na zemi zůstává po tvrdém střetu se Sladkým ležet domácí útočník Strachota.
55:45'
Hosté rozehrávají od vlastní brány.
55:15'
Vítkovice jsou v plném počtu, Tokoš je dnes prvním vyloučeným hráčem, který na trestné lavici strávil celé dvě minuty.
54:50'
Chodov zatím marně hledá skulinu ve vítkovické obraně, z přesilovky už mnoho nezbývá.
53:15'
Tokoš sekl po holi Tomáše Sýkory, který střílel z otočky. Kritická situace pro Vítkovice, dnes byly zatím všechny tři přesilovky proměněny.
53:15'
Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Martin Tokoš – 2 min., Sekání).
52:26'
Tohle měla být gólová pojistka! Matejčík skvěle našel Ondruška, jenže Souček se natáhl na čáře a hattrick mu prozatím nedovolil. Neuspěl ani dorážející Mikeš.
51:48'
Dnešní utkání sleduje 415 diváků.
51:08'
Sýkora se rozběhl do kontru, Tokoš mu míček čistě vysekl přes mantinel.
49:45'
Severomoravané tlačí, Řezaninovi v rozhodujícím okamžiku míček utekl od hole a chodovský brankář jej snadno sebral ze země.
49:04'
Tokoš střílel do odkryté brány, podruhé v krátké době mu vyloženou šanci zmařil Barák, který se po ráně vrhnul doslova fotbalovou robinzonádou.
48:28'
Strachotovu parádní střelu z otočky vyhmátl Souček z šibenice.
47:45'
Druhý nepotrestaný faul Vítkovic v rychlém sledu, rozhodčí teď hostům odpustili čtyři trestné minuty.
47:42'
Delong viděl na levém křídle zcela volného Tokoše, tomu však Barák bravurně zmenšil střelecký úhel a jeho tutovku vyráží!
47:21'
Hubálek neúmyslně trefil domácího Strachotu holí do hlavy, ten zůstává ležet na palubovce.
47:04'
Hraje se nahoru-dolů, domácí střela byla zblokovaná, z brejku Řezanina po zemi nepřekonal brankáře Baráka.
45:19'
Je tu další zápletka dnešního semifinále. Zhuštěná chodovská obrana byla zatažená před vlastní bránu, přesto dokázali hosté míček protlačit do sítě. Hájkovu střelu dorazil z úrovně brankoviště LUKÁŠ ŘEZANINA.
Asistence: Lukáš Hájek.
43:18'
Sýkorovi s Ondruškem jsou dnes tři kanadské body zjevně málo. Prvně jmenovaný nabil parťákovi k mantinelu, tomu střela až tak nesedla.
42:21'
Vítkovičtí zatím v poslední třetině střídají jen dvě pětky.
41:01'
Rychlé útoky na obou stranách a oba brankáři zapisují během pár vteřin platný zákrok.
40:37'
Hájek za bránou obral o míček Sýkoru, ale pozorný Barák ho dál nepustil.
40:01'
Druhá třetina nabídla opět dva zcela odlišné žánry. Uspávací první (téměř) desetiminutovku náhle jako blesk pročísl snižující gól Hubálka, který odstartoval spršku šancí na obou stranách, z nichž už dokázali vytěžit jednu branku pouze Pražané. Ti tak před závěrečnou dvacetiminutovkou stále drží dvougólové vedení.
Střely na bránu 9:5 (celkem 19:10).
40:00'
39:40'
Domácí ovšem raději drží míček za vlastní bránou a stejně jako v první třetině čekají na přestávku.
39:28'
Faul na Plíhala nabízí zajímavý trestňák Chodovu.
38:21'
Maxa trefil letící míček ze vzduchu bekhendem, Souček jeho pohotový pokus vykopává do autu.
37:58'
Standardka pro Vítkovické, kteří ale vzápětí o balónek přišli.
36:51'
Krásné florbalové představení pokračuje, hra se přelévá ze strany na stranu, v šanci Chodova těsně minul Ondrušek.
36:35'
Sladkého střelu vyráží Barák před sebe a pak na čáře neuvěřitelně zmařil Delongovu dorážku.
35:17'
Strachota podél brankoviště přihrál Plíhalovi, ten zakončoval zblízka, ale Řezanina se s ním stačil vrátit a zblokovat jeho střelu.
34:07'
Chodov právě vstřelil branku!
Po pár vteřinách další přečíslení, tentokrát už využité. Ondrušek na sebe na levém křídle nalákal Součka, vrátil míček zadovkou a TOMÁŠ SÝKORA bekhendem po zemi skóruje.
Asistence: Tom Ondrušek.
33:40'
Rychlý protiútok Pražanů dva na jednoho po propadnutí Vítkovic na půlící čáře zakončoval Matejčík, míček zůstal Součkovi pod vytrčenou nohou.
33:25'
Šebesta nabil Hubálkovi, ten pálil pohotově, dříve než se Barák stačil přesunout. Chodovského brankáře zachránila spojnice břevna s tyčí!
31:27'
Hra nabírá grády, Ondrušek nepřekonal Součka a dorážka končí nad břevnem a mimo hřiště.
30:50'
Dlouhá přihrávka směřovala na Tokoše, proti němu vystartoval Barák, ale stačil míček jen odpálit do rohu. Vítkovický šikula ho zkusil překonat o záda. Pokus nevyšel, ale myšlenka to byla pozoruhodná.
29:48'
Naprosto zničehonic skórují hosté a dramatizují dosud hodně nudnou druhou třetinu. Z nulového úhlu se o zadní tyč trefil rozběhnutý JAKUB HUBÁLEK.
Asistence: Ondřej Firda.
29:05'
Rozhodčí slovně kárá Koutného, který odnesl balónek, aby modří nemohli rychle rozehrát.
28:28'
Vítkovice chvilku na míčku, Tokoš rychle oslovil Sladkého, který bekhendem zblízka netrefil ideálně.
27:56'
Hrubý rozšířil mantinely za bránou o Strachotu, píská se faul Vítkovic.
26:40'
Statistiky držení míče zřejmě nebudou zveřejňovány, ve druhé třetině odhaduji zatím zhruba 101% pro Chodov.
25:29'
Rýparova střela byla zblokovaná, do brejku se rozběhl Řezáč a byl u hrazení faulován Neherou.
24:25'
Chodov drží míček na holích a nikam nespěchá. Hostům začíná docházet trpělivost a aktivněji napadají domácí rozehrávku.
22:45'
Série ztrát na obou stranách, zatím se nic podstatného v této části nestalo.
21:39'
Podhráský zadovkou odpálil kombinaci Vítkovic zpátky na jejich půlku, hosté musejí začínat znovu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Vítkovice měly lepší vstup do zápasu, využily přesilovku a deset minut prakticky nepustily domácí florbalisty přes půlku. Vyrovnávací branka ale obraz hry zcela změnila, také Chodov po ní proměnil obě své přesilové hry a jde do šaten s dvoubrankovým náskokem v zádech.
Střely na bránu 10:5.
20:00'
19:45'
Podhráský čeká s míčkem na holi za vlastní bránou na sirénu.
19:16'
Matejčík se hezky prokličkoval vítkovickou obranou, Mikeš pak zblízka nadvakrát nepropasíroval míček za Součka.
18:09'
I třetí přesilovka v zápase je využita a byla to florbalová paráda. Nepohlídaný MICHAL PODHRÁSKÝ napálil z těžké pozice za tělem Sýkorovu křížnou přihrávku rovnou do šibenice.
Asistence: Tomáš Sýkora.
17:44'
Marek Vávra se proháčkoval až před ležícího Součka a snažil se sklepnout míček ze vzduchu, rozhodčí ale jeho počínání posoudil jako nedovolené.
17:29'
Ondrušek tentokrát od mantinelu v přesilovce netrefil.
16:53'
16:24'
Chodovská brána je prázdná, čeká nás další přesilovka Pražanů.
15:55'
Najednou jsou to Vítkovičtí, kterým povinnost velí útočit, Zatím ale aktivní obranu Chodova nedokázali překvapit.
14:37'
Tokoš dlouze spořil vteřinky z oslabení, jakmile však získali míček domácí, vypálil z velké dálky znovu TOM ONDRUŠEK a dokonale zaskočil Součka.
14:07'
Domácí obránce Sýkora si proti své vůli sedl na vítkovickou lavičkou, autor faulu dostává dvě minuty a je tu první přesilová hra pro Chodov.
14:07'
Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Tomáš Sladký – 2 min., Nedovolené vrážení).
14:01'
Tokoš našel před bránou Sladkého, toho skvěle vychytal Jan Barák.
13:41'
Řezanina to zkusil přes obránce, střela po zemi překvapivě prošla až před Baráka, ne však za něj.
12:41'
Vítkovický Delong zaútočil po pravém křídle a bekhendem minul bránu. Domácí šli okamžitě do protiútoku a Řezáč z úhlu trefil jen hostujícího brankáře.
12:19'
Plíhal byl natlačen na hrazení a muselo se poprvé upravovat hřiště do obvyklých rozměrů.
11:35'
Chodovští vybojovali míček za soupeřovou bránou a po třech bleskurychlých přihrávkách skóruje krásnou ranou do horního růžku TOM ONDRUŠEK.
Asistence: Martin Pražan.
10:04'
Koutného skákavý pokus z otočky přinutil vítkovického brankáře Součka vůbec poprvé k náznaku zákroku.
9:15'
Už delší dobu sledujeme hodně opatrnou hru bez náznaku šance.
7:23'
Chodov se ještě nedostal ke střele. Koutný dlouze míchal s míčkem na holi v rohu hřiště, ale nic nevymyslel.
6:34'
Hájek to zkusil z velké dálky, chodovského gólmana nezaskočil a navíc se hostům píská útočný faul.
5:59'
Trpělivé vyčkávání florbalistů Vítkovic skončilo rychlou akcí Šebesty, který sám zakončoval. Barák vyráží za bránu.
4:33'
Hosté zůstali v přesilovkovém rozestavení, přes Hájka a Delonga se dostal míček k levému mantinelu a odtud zakončuje pod ruku chodovského brankáře JOSEF RÝPAR.
3:57'
Delong z půlky hřiště mířil do šibenice, Barák jeho pokus vystihl.
3:22'
Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Martin Pražan – 2 min., Sekání).
3:22'
Lukáš Hrubý si položil Baráka, ale z úhlu nedokázal míček zvednout. Chodovský brankář trestné střílení likviduje!
3:21'
Sladký vypíchl nepřesnou rozehrávku Chodova, namířil si to na bránu a byl zezadu faulován Pražanem Pražanem. Vítkovice mají trestné střílení!
1:40'
Chodov se nikam nežene, Podhráský drží míček za bránou a vyčkává.
0:43'
Standardka Vítkovicím nevyšla, míček končí nad mantinelem.
00:01'

FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Šantora) – Sýkora, Pražan, Kašovský, Fiala, Kotlas, Bouša, Podhráský – M. Vávra, Mikeš, Ondrušek – Strachota, Maxa, Žák – T. Vávra, Řezáč, Koutný – Matejčík, Plíhal.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Gurkovský) – Nehera, Jastřembský, Děček, Hubálek – Rýpar, Sladký, Tokoš – Hrubý, Firda, Jan Šebesta – Řezanina, Vilím, Gál – Hájek, Bräuer, Delong.

Rozhodčí: Furmánek, Šolc.
Nejproduktivnější hráči v play-off:
Chodov – Ondrušek 8+6, Sýkora 4+7, Vávra 7+3
Vítkovice – Hubálek 9+7, Delong 9+3, Hájek 7+5
Obhájce titulu z posledních dvou ročníků byl už jednou nohou vyřazen, ve Vítkovicích prohrával po polovině zápasu 4:0, pak se ale vzchopil k senzačnímu obratu a vítězstvím na samostatné nájezdy ještě vrátil sérii do Prahy. Druhý postupový mečbol budou mít Vítkovice dnes večer na Jižním Městě.
Zde vyhrály Vítkovice první dva zápasy série 5:6 a 3:7, v Ostravě pak oba zápasy dospěly do prodloužení – nejprve domácí vítězným gólem na 7:6 zvýšili vedení v sérii, pak ale již zmíněné zázračné zmrtvýchvstání Chodova zajistilo minimálně jedno pokračování souboje několikanásobných českých mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.