Mistrovství světa florbal -  ONLINE PŘENOS -  Thajsko : Polsko - 7. prosince 2018   12:30

Polsko
01:12' Chlebda  (Mi Sienko) • 02:47' Chochowski  (Lyskawa) • 08:09' Mi Sienko  (Ma Sienko) • 14:44' Dahlstrom  (Kostela) • 16:05' Pelczarski  (Mi Sienko) • 32:00' Pelczarski  (Mi Sienko) • 34:50' Ma Sienko  (Bogdanski) • 53:30' Korpan  (Turwon) • 54:18' Lyskawa  (Hamrol)
Thajsko
Sohtree (Hoglenius, 52. Chaiphring) – Chaiyakul (C), Ratanaprathum, Narkprasert, Pimpa, Kaewsuwan, Namsawang – Yaemyim, Rinefalk, Thaidit – Holmstrom, Kayairit, Sukkasem – Phoosinoi, Khambanlue, Onsuk – Sangmongkhol, Dueankhao.
Thomas Andersson, Rickard Wissman
763 diváků
Polsko
Bogdanski (41. Pawlik) – Lukaszewski, Mi Sienko, Widurski, Turwon, Korpan, Sternicki, Heyne – Chlebda, Ma Sienko, Pelczarski (C) – Kostela, Dahlstrom, Widurski – Sujkowski, Lyskawa, Chochowski – Skura, Hamrol.

Pro oba týmy se jednalo o poslední zápas a všichni hráči dostanou pamětní medaile.
Nejlepší hráči utkání: Pi Chaiyakul (Thajsko), Maciej Sienko (Polsko).
A je tu konec! Ve druhé třetině jsme nesledovali příliš atraktivní florbal. Oba týmy si vytvořily pár šancí ke skórování,ale nakonec se prosadilo jen Polsko. V poslední 20ti minutovce se z branky radovali Korpan a Lyskawa, kteří upravili skóre na konečných 9:1. Poláci tedy berou 13. místo a na 14. místě se umisťuje tým Polska.
Střely ve 3. třetině: Thajsko – 2, Polsko – 6.
Střely celkem: Thajsko – , Polsko – .
59:31'
Yotsaphong Chaiphring si připsal parádní zákrok proti přízemní střele od mantnelu.
59:12'
Karol Pelczarski vylétl ze hřiště,ale polský útočník ihned vstal a nebude to nic vážného.
59:01'
Probíhá poslední minuta 3. třetiny.
58:50'
Fanoušci sympaticky povzbuzují oba týmy i minutu před koncem zápasu.
58:46'
Thajsko si bere oddechový čas.
58:20'
Thajci se snaží napadat, ale Poláci s klidem rozehrávají.
57:02'
Poláci jsou na míčku a kombinují na polovině soupeře.
56:23'
Thajsko sympaticky nic nevzdává a snaží se vstřelit další branku.
55:24'
Poláci vysunuli napadání a Thajsko má obrovské problémy rozehrát.
54:18'
Polsko právě vstřelilo branku!
Poláci přidávají další branku, když se střelou do horního růžku prosazuje JAKUB LYSKAWA.
Asistence: Aleksander Hamrol.
53:30'
Přečíslení 3 na 2, vyřešil po krásné krosové nahrávce od Turwone se prosazuje DAWID KORPAN přízemní střelou.
Asistence: Mateusz Turwon.
Dnešní utkání sleduje 763 diváků.
53:24'
Polsko 2 nahrávkami po mantinelu vyšachovalo celou obranu Thajska,ale Sienkovi střela nesedla.
52:10'
Thajsko v posledním zápase poslalo do hry všechny 3 brankáře.
51:28'
Střídání v týmu Thajsko: ze hřiště odchází Kevin Hoglenius, přichází Yotsaphong Chaiphring.
51:28'
K nájezdu se postavil Jimmy Holmstrom, ten se pokusil přehodit brankáře obloučkem,ale Jakub Pawlik si zkušeně počkal.
51:28'
A uvidíme nájezd v podání Thajska!
51:01'
Michal Sienko to vzal na sebe, ale jeho dalekonosná střela minula branku.
50:23'
Poláci jsou nastěhovaní u branky soupeře a snaží se využít další početní výhodu.
49:55'
Santipong Sukkasem se hnal do šance ve vlastním oslabení,ale míček mu nakonec vypíchl jeden z obránců!
49:25'
Obléhání thajské branky skončilo prudkou střelou nad branku.
48:49'
Vyloučení v týmu Thajsko (Pi Chaiyakul – 2 min., Držení).
48:20'
Jakub Pawlik je na střídačce a Polsko hraje se 6 muži.
47:31'
Pi Chaiyakul zbytečně fauloval a Poláci mají výhodu.
46:23'
Jakub Lyskawa je v pořádku. Nyní se dostal do šance 2 na 1,ale nedokázal trefit branku.
45:10'
Poláci mají míček pod kontrolou a kombinují na polovině soupeře.
43:42'
Parádní akce po ose Piotr Kostela – Alexander Dahlstrom skončila střelou mimo branku.
42:59'
Hra je přerušena, protože na zemi zůstal ležet Jakub Lyskawa. Lyskawa nakonec odskákal na střídačku a snad to nebude nic vážného.
42:23'
Thajský kapitán Pi Chaiyakul se ocitl v gólové šanci,ale minul míček!
41:32'
Veerasak Pimpa skvěle přečetl rozehrávku soupeře a sebral balón, ale následná nahrávka nenašla spoluhráče.
40:54'
Poláci do poslední třetiny doslova vlétli, v gólové šanci se ocitl Maciej Sienko,ale míček do branky nedostal.
40:01'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Maciej Bogdanski, přichází Jakub Pawlik.
40:01'
Úvodní buly pro tým Thajska.
40:01'
A je tu konec druhé třetiny! V tomto dějství jsme viděli hned 3 branky. Z úvodní branky v zápase se radovali Thajci hned v 9. vteřině třetiny, když využili přesilovou hru. Další 3 branky přidalo Polsko, které tak navýšilo vedení již na 7:1. Thajci v této třetiny hráli o poznání lépe, ale Poláci výborně blokují a v brance předvádí parádní zákroky Maciej Bogdanski.
Střely ve druhé třetině: Thajsko – 8, Polsko – 10.
Třetí třetina začne přibližně v 13:59
40:00'
39:30'
Parádní akce v podání thajského týmu! Z jedničky se dostal k zakončení od mantinelu Pawat Thaidit,ale ten branku netrefil.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:35'
Pheeraphong Khambanlue přesprintoval obranou soupeře a prodral se k zakončení, jeho pokus branku přelétl.
37:44'
Maciej Bogdanski vyběhl z branky a odkopl míček na hůl soupeře, ten střílel do prázdné branky,ale Lukasz Widurski míček zblokoval doslova rozštěpem!
37:25'
Piotr Kostela se dostal k míčku před brankou soupeře a zakončil přízemní ranou backhandem, ale jeho pokus brankář kryje.
36:23'
Piotr Kostela hledal krosovou nahrávkou na středu volného spoluhráče, ale míček svého adresáta nenašel.
35:32'
Poláci přečkali oslabení a naopak navýšili svůj náskok.
34:50'
Nedáš – dostaneš! Maciej Bogdanski našel parádním výhozem rozeběhnutého MACIEJE SIENKA, který se parádní střelou na první tyč prosadil ve vlastním oslabení!
Asistence: Maciej Bogdanski.
34:35'
Kombinace do prázdné branky a další neuvěřitelný zákrok Bogdanskiho!
34:02'
Pawat Thaidit vypálil ze středu hřiště, ale Maciej Bogdanski předvádí parádní zákroky!
33:42'
Thajsko dostává výhodu přesilové hry a má velkou šanci na vstřelení další branky!
33:13'
Vyloučení v týmu Polsko (Pawel Heyne – 2 min., Zdržování hry).
32:00'
A máme tu branku polského týmu!
Michal Sienko nahodil míč před branku na stojícího
KAROLA PELCZARSKIHO, který do skákavého míčku plácl a rozvlnil síť!
Asistence: Michal Sienko
30:24'
Polsko se vrátilo k aktivní hře z první poloviny a je častěji na balónku.
29:10'
Sebastian Sternicki si vzal míček na mantinelu, natáhl ho na střed,ale netrefil branku.
28:02'
Další povedená rána thajské 6ky proletěla těsně vedle tyčky!
27:14'
Natthawut Dueankhao nahodil míček ze středu hřiště, polský brankář mě zakrytý výhled ale reflexivně zasáhl!
26:39'
Rána bez přípravy v podání Pawata Thaidita, který minul branku.
26:09'
Vyloučení v týmu Polsko (Lukasz Widurski – 2 min., Vysoká hůl).
25:23'
Alexander Dahlstrom vypálil dělovku od pravého mantinelu, jeho pokus brankář vyráží do rohu.
24:35'
Thajsko vyrobilo obrovskou chybu před vlastní brankou a Sienko střílel do odkryté klece,ale Autthachai Sohtree předvedl fantastický zákrok rukou!
23:01'
Piotr Kostela stál na hranici velkého brankoviště, ale nedokázal zkrotit skákavý míč.
22:03'
Alexander Rinefalk parádně prokličkoval skrz obranu soupeře,ale následnou střelu nenasměroval mezi 3 tyče.
21:37'
Thajsko je na balónku a kombinuje na vlastní polovině, Poláci jsou staženi hluboko na vlastní polovině.
20:09'
Tým Thajsko právě vstřelil branku!A je to tady! Thajsko se snad oklepalo ze špatné první třetiny a hned v úvodu třetiny využívá přesilovou hru! Autorem branky je JEERAYUT YAEMYIM, který vystřelil z levé strany.
Asistence: Alexander Rinefalk
20:01'
A je tu konec první třetiny! Thajsko úvod zápasu vůbec nezvládlo a rychle inkasovalo. Exotický tým začal hrát až s koncem třetiny, když si vytvořil několik šancí. Poláci jsou v zápase lepší a určují tempo hry, Polský tým se dokázal prosadit hned 5x, když se mezi střelce zapsali: Chlebda , Chochowski, Mi. Sienko, Dahlstrom a Pelczarski.
Střely v první třetině: Thajsko – 3, Polsko – 7.
Druhá část začne přibližně v 13:13.
20:00'
19:44'
Jeerayut Yaemyim střílel z jedničky do bloku polského hráče.
19:02'
Po pěkné kombinaci se dostal ke střele Pawat Thaidit,ale nedokázal zamířit přesně.
18:36'
Vyloučení v týmu Polsko (Dawid Korpan – 2 min., Blokování soupeřovy hole).
18:21'
Thajsko si zvýšenou aktivitou vynucuje přesilovou hru a bude mít jedinečnou šanci vstřelit úvodní gól!
17:23'
Thajsko se po delší době dostalo s míčkem na polovinu soupeře, ale k vážnější šanci to nevedlo.
16:40'
Početná skupina thajských příznivců je průběhem utkání dost zaskočena a halou zní hlasité "Polska!"
16:05'
Začíná to zavánět debaklem! Poláci dali zapomenout na vyrovnaný zápas ve skupině a přidávají další branku! KAROL PELCZARSKI si vzal míček na levém mantinelu, dostal trochu prostoru a parádní střelou na druhou tyč zvyšuje skóre.
14:44'
Kostelu nevyužitá šance nemusí mrzet, protože následně vysokým míčkem našel na brankovišti stojícího ALEXANDERA DAHLSTROMA, který se štěstím poslal míček do branky! Asistence: Piotr Kostela.
14:31'
Poláci díky skvělému napadání získali míček za brankou soupeře,ale Piotr Kostela trefuje tyč!
13:24'
Polsko vysunulo forčeking a Thajci mají obrovský problém s rozehrávkou.
12:23'
Pořadatelé MS odvedli skvělou práci, v solidně zaplněné aréně na Podvinném mlýně panuje parádní atmosféra!
11:23'
Daniel Widurski se snažil projít přes obránce forehandovou kličkou,ale thajský hráč si poradil a ukořistil míč.
10:40'
Krásná kombinace v podání Thajců, ale Pawat Thaidit minul skákavý míček před odkrytou brankou!
09:45'
Sebastian Sternicki vypálil z středu hřiště, jeho pokus kryje obrana Thajska.
09:02'
Thajci jsou po obdrženém gólu zaskočení a znovu se brání na vlastní polovině.
08:09'
Polsko využívá přesilovou hru a zvyšuje náskok! Jak je to jednoduché – rychlé otočení hry kolem branky a následná střela do vinglu v podání MICHALA SIENKA.
Asistence: Maciej Sienko
07:32'
Vyloučení v týmu Thajsko (Jeerayut Yaemyim – 2 min., Sekání).
07:20'
Poláci si vynutili přesilovou hru a mají výhodu.
06:53'
První gólová šance pro Thajsko! Pi Chaiyakul dostal krásnou nahrávku na střed,ale míček promáchl!
05:46'
Povedený kombinace Polska skončila střelou Lyskawy,ale bohužel pro naše sousedy mu střela nesedla.
05:02'
Thajsko se poprvé od začátku utkání dostal k souvislejšímu držení míče, ale Poláci pozorně brání na vlastní polovině a nevytváří šance pro soupeře.
04:25'
Mateusz Turwon táhl míček po levém mantinelu, jeho střela nebyla přesná a minula branku.
03:17'
Polsko má výhodu volného úderu z rohu velkého brankoviště! Šance skončila střelou Michala Sienka do bloku.
02:47'
Tak to je parádní vstup do utkání v podání polského týmu! DANIEL CHOCHOWSKI měl míček na středu hřiště, na nic nečekal a z výběhu na střed vstřelil druhý gól Polska!
Asistence: Jakub Lyskawa
01:12'
A máme tu první branku utkání! Poláci od začítku zápasu nepustili Thajsko k míčku a prosazují se ihned z prvního útoku! LUKASZ CHLEBDA dostal míček na pravém mantinleu a parádní střelou tahem do horního růžku rozvlnil síť!
Asistence: Michal Sienko.
00:32'
Polsko je stále na balónku a kombinuje na vlastní polovině.
00:01'
Úvodní buly pro tým Polska.
00:01'
Zahajovací sestavy:
Polsko: Maciej Bogdanski (B) – Filip Lukaszewski, Michal Sienko – Lukasz Chlebda, Maciej Sienko, Karol Pelczarski.
Thajsko: Autthachai Sohtree (B) – Pi Chaiyakul, Aphichet Ratanaprathum – Jeerayut Yaemyim, Alexander Rinefalk, Pawat Thaidit.
Vše je připraveno, státní hymny jsou za námi a utkání může pomalu začít. Thajsko dnes nastoupí v bílých dresech, Polsko v dresech červených.

Thajsko: Sohtree (Hoglenius, Chaiphring) – Chaiyakul (C), Ratanaprathum, Narkprasert, Pimpa, Kaewsuwan, Namsawang – Yaemyim, Rinefalk, Thaidit – Holmstrom, Kayairit, Sukkasem – Phoosinoi, Khambanlue, Onsuk – Sangmongkhol, Dueankhao.

Polsko: Bogdanski (Pawlik) – Lukaszewski, Mi Sienko, Widurski, Turwon, Korpan, Sternicki, Heyne – Chlebda, Ma Sienko, Pelczarski (C) – Kostela, Dahlstrom, Widurski – Sujkowski, Lyskawa, Chochowski – Skura, Hamrol.

Rozhodčí: Thomas Andersson, Rickard Wissman.
Vzájemné zápasy:
2016 – Thajsko – Polsko - 4:5
2018 – Polsko - Thajko – 5:2
Polsko
Polsko zahájilo celý turnaj střetnutím právě s Thajskem, když si připsalo výhru 4:3. Pak přišly 2 porážky, když podlehlo Estonsku a Austrálii. V minulé zápase poměřilo Polsko síly s Japonskem a zapsalo druhou výhru na tomto MS. Poláci vyhráli 6:2, když se Karol Pelczarski blýskl hattrickem. Polskému týmu se již jednou podařilo porazit Thajsko a uvidíme, jestli dnes přidají další výhru.

Thajsko
Exotický účastník MS si v minulém zápase poradil se Singapurem a přihlásil se do boje o 13. místo. Thajsko Singapur porazilo 3:4. Vítězství se nerodilo lehce, Thajsko 2x prohrávalo a až do 53. minuty byl stav vyrovnaný – 3:3. V 54. minutě se prosadil Pawat Thaidit a přiřkl vítězství Thajcům. Thajský tým si tak připsal první vítězství na turnaji a dnes se při repríze zápasu ze základní skupiny pokusí přidat další.

1. Alexander Rinefalk – 2 + 5
2. Pawat Thaidit – 4 + 0
3. Tnakit Kayairit – 3 + 1

Estonsko - Thajsko – 11:4
Thajsko – Austrálie - 3:4
Singapur – Thajsko - 3:4
Dobrý den, vítám všechny fanoušky florbalu. Dnes se spolu podíváme na zápas mezi Thajskem a Polskem. Oba týmy se spolu utkají o 13. místo! Zápasem vás z místa provede Veronika Loudová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.