MS ženy -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Polsko - 6. prosince 2017   19:00

Česko
Česko
08:53' Koníčková  • 09:29' Kapcová  • 11:55' Kapcová  • 15:11' Mlejnková  • 15:22' Enenkelová  • 30:46' Urbánková  • 43:41' Jiráková  • 55:20' Koníčková  • 55:53' Kapcová  • 56:15' Plášková
10:4
(5:0, 1:2, 4:2)
Polsko
Polsko
24:44' Rogalaová   • 33:31' Fulaová   • 40:40' Raczkowská   • 55:36' Krzywaková
Česko
Christianová (Příleská) – Čapková, Jiráková – Řepková, Kapcová, Krupnová; Koníčková, Leierová, Plášková, Mlejnková, Urbánková; Beránková, Billá, Enenkelová, Kubišová, Bočanová; Zittová – Ratajová, Žurková
Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg (oba SWE)
Arena O. Nepelu, Bratislava
337 diváků
Polsko
Szarmachová (16. Bernacká) – Szelzchenová, Samsonová – Drzymalá, Arendarczyková, Marková; Kozanecká, Pazdrová – Raczkowská, Piotrowská, Rogalaová; Paziová, Nogaová – Z. Krzywaková, J. Krzywaková, Plechanová; Fulaová, Chudyszewiczová, Pabisová

To je pro dnešní večer od nás z Bratislavy vše! Zítra nás čekají zbývající dva zápasy čtvrtfinále – Finsko – Slovensko a Švýcarsko – Norsko. Já se s vámi loučím a přejí hezký zbytek nedělního večera.
Podle nelepší hráčky utkání Hany Koníčkové to dnes nebylo vůbec ve čtvrtfinále proti Polsku jednoduché. "Zápas odpovídal tomu, že to byl souboj o postup. Podle toho, to aji na hřišti vypadalo. Povedla se nám první třetina, ve které nám vyšlo vše, co jsme si před utkáním řekly. Ve druhé třetině jsme ztratily vše, co nás zdobilo v té první. Nedařil se nám pohyb s míčkem, vytváření šancí, prohrávaly jsme osobní souboje a dělaly jsme chyby v obraně. Před poslední třetinou jsme tak dostaly jasné pokyny a od trenéru jsme dostaly vynadáno. Ve třetí třetině jsme naštěstí dokázaly sebrat zbytky sil a dotáhnout to do poklidného konce."
Český tým zvládl zápas proti Polsku a zvítězil 10:4. Postoupil tak do semifinále, kde se v pátek utká proti Švédsku. Z dnešního zápasu si ale naše reprezentantky musí vzít ponaučení a to v podobě práce v obraně. To byla totiž jediná pasáž, která naším florbalistkám vůbec nešla.
Počet střel ve třetí třetině: 14 – 6. Celkový počet střel v zápase: 38 – 20.
Nelepší hráčky: Hana Končíková – Katarzyna Rogalaová.
59:40'
Diváci na závět zápasu děkují českým hráčkám.
59:05'
Zápas se nám dohrává na polovině Polska.
58:30'
Kapcová teď před bránou z otočky jen těsně minula branku.
57:01'
Hlasatel nám právě ohlasil poslední tři minuty třetí třetiny.
56:15'
Česko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je MAGDALENA PLÁŠKOVÁ. Asistence: Michaela Mlejnková.
55:53'
Autorem branky je NELA KAPCOVÁ. Asistence: Martína Řepková.
55:36'
Polsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je JUSTYNA KRZYWAKOVÁ.
55:20'
Autorem branky je HANA KONÍČKOVÁ. Asistence: Klára Leierová.
55:01'
Začalo nám běžet posledních pět minut třetí třetiny, tohle by už měl český tým zvládnout.
54:43'
Český tým teď v závěru třetí třetiny drží míček a kontroluje hru.
54:15'
Zittová z první střílí na pravé straně pouze do boční sítě. Na komentátorském stanovišti to jen zahučelo.
53:30'
Hra se nám teď přelává ze strany na stranu.
52:58'
Menší závar před brankou Bernacké. Ten ale končí útočným faulem hráček Česka.
52:05'
Řepková teď posílá míček dopředu od středové čáry.
51:14'
Kombinace českého týmu přes celou polovinu Polska. Z pravé strany za branku, pak do leva a zpět do prava, kde stála Urbánková. Ta vypálila z první a trefila pouze obranu soupeře.
50:40'
Rychlá kombinace polského týmu, kterou likviduje Christiánová skvělým zákrokem nohou.
50:01'
Zápas se nám dostal doufejme do poslední desetiminutovky utkání.
49:10'
Urbánková před brankou ve velkém brankošti přestřeluje.
49:05'
Polky si ale rovněž nedokázaly přihrát.
48:45'
Teď ho ale ztratil po chybné přihrávce.
48:00'
Český tým je teď aktivní a dokáže podržet míček.
47:21'
Řepková je zpět, český tým je kompletní.
47:10'
Eliška Krupnová teď na konec přesilové hry dokázala míček vytáhnout na polovinu Polska a ušetřila tak čas.
46:30'
Češky dobře brání a nepouští polský tým do zakončení.
45:40'
Polky toho využívají a snaží se kombinovat na naší polovině.
45:21'
Vyloučení v týmu Česko (Martina Řepková – 2 minuty, Špatné střídání).
44:55'
Ta šance ale končí nepřesnou přihrávkou.
44:20'
Češky zakládají další šanci z vlastní poloviny.
43:41'
Konečně! Tohle naše reprezentantky potřebovaly. Přihrávku Řepkové zpoza brány využívá střelou z první NELA JIRÁKOVÁ. Asistence: Martina Řepková.
42:30'
Češky se snaží kombinační hrou na polovině Polska o navýšení svého vedení.
41:30'
Češky po obdržené brance začaly více hrát a jsou opět nebezpečnější. Doufejme, že už nepřijde další chyba v obraně! Pokud to naše florbalistky zvládnou, tak v semifinále proti Švédsku je tohle může hodně mrzet!!
40:40'
A jéje! Polky trestají další chybu v obraně a z rychlého protiútoku snižují na rozdíl tří branek. Po rychlé kombinační akci se prosazuje ANNA RACZKOWSKÁ. Asistence: Katarzyna Rogalaová.
40:01'
Doufejme poslední souboj na buly, tentokráte Eliška Krupnová prohrála.
40:01'
Střely na bránu ve druhé třetině: 10 – 10.
Poslední třetina začne přiblizně v 20:20.
Skončila nám druhá třetina druhého čtvrtfinále, kterou ovládly překvapivě hráčky Polska v poměru 2:1. Polský tým dokázal využít dva nedůrazy v obraně a snížil na rozdíl čtyř gólů.
40:00'
39:58'
Nic už se nám nestane, druhá třetina končí.
39:25'
Polský tým teď drží míček a snaží se s ním kombinovat.
39:01'
Právě probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:45'
Český tým teď zakládá další akci od vlastní branky.
38:15'
Míček teď nebezpečně poskakoval podél malého brankoviště branky Bernacké. Nakonec končí v rohu u mantinelu.
37:30'
Koníčková teď neudrřžela míček v souboji u mantinelu. Polky ale netrestají.
36:05'
Nebezpečná přihrávka Billé na spoluhráčku před branku. Míček se odrazil od florbalky Beránkové kolem pravé tyčky a skončil u mantinelu.
35:30'
Pískán útočný faul českému týmu. K míčku se tak dostanou polské hráčky.
34:20'
Český tým se ale nevzdává a opět kombinuje na polovině soupeře.
33:31'
Polský tým dokázal potrestat další nedůraz v obraně českého týmu. Přihrávka Markové na volou KATARZYNU FUALOVOU na brankovišti končí střelou k levé tyči branky Christiánové. Asistence: Magdalena Marková.
32:10'
Kapcová teď ze zajímavé pozice u brankoviště přestřeluje branku.
31:55'
Češky jsou teď znovu na polovině Polska a snaží se s míčkem něco udělat.
31:30'
Raczkowská teď mohla snížit! Po rychlé akci ale jen těsně minula branku!
30:46'
Konečně! Český tým se poprvé prosazuej v druhé třetině a to zásluhou TEREZY URBÁNKOVÉ, která dokázala střelou z první zužitkovat přihrávku Pláškové. Asistence: Magdalena Plášková.
30:20'
Christiánová teď podržela míček a uklidnila hru.
30:01'
Zápas se nám přehoupnul do své druhé poloviny.
29:04'
Koníčková je zpět, český tým je kompletní.
28:30'
Češkám se teď daří bránit, ba co dokonce i chvíli podržet míček na polovině soupeře.
27:40'
Míček končí v síti české branky, rozhodčí ale gól neuznávájí pro postavení hráčky Polska v malém brakovišti.
27:08'
Z něho nedokázaly Polky nic vytěžit.
27:04'
Volný úder pro Polky z hranice velkého brankoviště.
27:04'
Vyloučení v týmu Česko (Hana Koníčková – 2 minuty, hra rukou).
25:20'
Poky teď po vstřeleném gólu ožily.
24:44'
Obrovská chyba a nedůraz v obraně od českého týmu, kterou trestají Polky úvodním gólem. Přihrávku Piotrovské proměňuje KARARZYNA ROGALAOVÁ. Asistence: Elzbieta Pitorowská.
24:28'
Menší závar před brankou Polska. Do zakončení se drala Krupnová, ješjí šance ale byla zblokovaná.
24:00'
O tom, že florbal je kontaktní sport se přesvědčila Leierová.
23:01'
Hra se nám teď nezměnila, už delší dobu čekáme na nějaké to ohrožení jedné či druhé branky.
22:30'
Nyní se nám množí nepřesnosti ve finální přihrávce na obou stranách.
22:01'
Vymyslely jen to, že o něj přišly nepřesnou přihrávkou.
21:45'
České florbalistky se s míčkem usadily na polovině Polska a snaží se tam něco vymyslet.
21:20'
Oba týmy nám teď vystřídaly a pustily na hřiště spoluhráčky.
20:45'
Končíková zakládá další šanci od vlastní brány.
20:20'
Pískán útočný faul českému týmu.
20:01'
I ve druhé třetině byla na buly úspěšnější Eliška Krupnová.
20:01'
Přestávka je pomlau u konce, hráčky jsou už na hřišti.
Střely na bránu v první třetině: 18 – 4.
Druhá třetina začne přibližně v 19:41.
Skončila nám první třetina, ve které české týmu trvalo devět minut, než se střelecky prosadil. Polky v úvodu hodně kousaly a byly i nebezpečné, poté už ale český tým ukázal svou sílu a přidal pět branek.
20:00'
19:45'
V první třetině se nám už asi nic nestane. Ta nám pomalu končí.
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:50'
K zakončení českého národního týmu ale nedošlo. Češky ale i tak zůstavají na míčku.
18:20'
Koníčková podél mantinelu zakládá další šanci českého týmu.
17:48'
Nyní sledujeme sérii nepřesností na obou stranách.
17:05'
J. Krzywaková získala míček, ale hned vzápětí o něj přichází.
16:30'
Další kombinační akce českého týmu, která ale tentokráte končí nepřesností.
15:22'
Ještě jsem nezadal ani předcházející branku a český tým přidává branku číslo pět. Tentokráte se prosazuje hráčka Vítkovic VERONIKA ENENKELOVÁ. Asistence: Dominika Kubišová.
15:11'
Szarmachová odchází na střídačku a přenechává místo kolegyni.
15:11'
Český národní tým přidává další gól po další kombinační akci. Plášková přiťukla na MICHAELU MLEJNKOVOU, která prostřeluje Szarmachovou počtvrté. Asistence: Magdalena Plášková.
14:05'
Nepřesná přihrávka českého týmu.
13:05'
Češky jsou dál aktivni, je vidět že už přebraly kontrolu nad hrou. Polky už do ničeho nepouští.
12:20'
Polky teď získaly míček a snažily se s ním dostat dopředu. Tam ale nic nevymyslely a přicházejí o něj.
11:55'
3:0! Český tým se už dostává do herní pohody a přidává další branku po další kombinační akci. Před brankou Čapková přihrála na volnou NELU KAPCOVOU, která střelou z první přidává třetí gól. Asistence: Martina Čapková.
11:31'
Oddechový čas pro polský tým.
11:01'
Nepřesná přihrávka polského týmu, míček pro Češky.
10:30'
Český tým přišly do hlediště podpořit i slovenské hráčky.
09:55'
Češky pokračují v náporu a opět se snaží postupným útokem dostat do zakončení.
09:29'
Rychlá kombinační akce českého týmu a je z toho druhý gól! Přihrávku Krupnové za obranu Polska využívá NELA KAPCOVÁ. Asistence: Eliška Krupnová.
09:15'
Češky jsou teď při chuti a jsou znovu s míčkem na polovině soupeře.
08:53'
Tak přeci! Osm sekund před vypršením trestu Justyny Krzywakové se české hráčky prosazují. Po přihrávce Krupnové z pravé strany se míček dostal k HANĚ KONÍČKOVÉ a ta střelou z první třefuje přesně. Asistence: Eliška Krupnová.
08:05'
Polky zatím dobře brání v přesilové hře.
07:40'
Krupnová z otočky pálí nepřesně.
07:20'
Češky okamžitě zaujímají útočné postavení na polovině Polska.
07:01'
Vyloučení v týmu Polsko (Justyna Krzywaková – 2 minuty, Sekání).
06:05'
Oba celky nám zatím hrají hodně útočně.
05:30'
Český tým by měl být v tomhle utkání papírovým favoritem, ale Polky už taky předvedly dva rychlé protiútoky.
05:05'
Opět rychlý protiútok a výborná Christiánová.
04:48'
Čapková to zkouší od prostřední čáry, míček je zblokován mimo bránu.
04:05'
Kombinační akce českých hráček, ty teď obstřelují branku Polska ze všech stran, ale zatím všechny pokusy teď letí nepřesně.
03:40'
Máme za sebou tři minuty a zatím sledujeme hru nahoru – dolů.
03:05'
Polské hráčky teď předvedly rychlý protiútok, ale zakončení už nebylo tak dokonalé. Míček letěl hodně nepřesně.
02:40'
Polky si rovněž přihrály nepřesně. Dopředu se dostaly české hráčky. Eliška Krupnová se dokonce dostala do zakončení, ale branku přestřelila.
02:15'
Českou rozehrávku ale zastavuje nepřesnost v přihrávce.
01:58'
Polky ho ale nerozehrály vůbec dobře. Češky se tak dostaly k míčku a snaží se s ním dostat dopředu.
01:45'
Volný úder od naší brány z rohu pro Polsko.
01:25'
Oba týmy nám vystřídaly, na hřiště se dostaly druhé formace.
01:08'
Čeští fanoušci dorazili do Bratislavy a od úvodních minut povzbuzují naše děvčata.
00:45'
Střela Elišky Krupnové byla zblokovaná polskou obranou.
00:20'
Češky jsou od úvodních minut na míčku a jsou aktivnější.
00:01'
Úvodní buly vyhrála ELiška Krupnová.
00:01'
Dámy a pánové, čtvrtfinále mezi Českem a Polskem, právě začíná.
Zahajovací sestavy:

Česko: Christianová – Čapková, Jiráková – Řepková, Kapcová, Krupnová

Polsko: Szarmachová – Szelzchenová, Samsonová – Drzymalá, Arendarczyková, Mareková
Úvodní formality máme za sebou, pojďme si představit zahajovací sestavy obou týmů.
Ještě než začneme, připomeňme si, že známé první semifinalistky – florbalistiky Švédska. Právě na úřadující šampiónky nastoupí vítězky tady toho čtvrtfinále.
Hráčky nám odešly do šaten pro poslendí pokyny.

Česko: Christianová (Příleská) – Čapková, Jiráková – Řepková, Kapcová, Krupnová; Koníčková, Leierová, Plášková, Mlejnková, Urbánková; Beránková, Billá, Enenkelová, Kubišová, Bočanová; Zittová – Ratajová, Žůrková

Polsko: Szarmachová (Bernacká) – Szelzchenová, Samsonová – Drzymalá, Arendarczyková, Mareková; Kozanecká, Pazdrová – Raczkowská, Piotrowská, Rogalaová; Paziová, Nogaová – Z. Krzywaková, J. Krzywaková, Plechanová; Fulaová, Chudyszewiczová, Pabisová

Rozhodčí: Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg (oba SWE).
Zápas proti Polsku začíná ve čtvrtek od 19:00 a vy jste na něj srdečně zváni!
Co se týče čtvrtfinalového soupeře, tak tam Kapcová očekává podobný průběh jako v zápasech proti Norsku a Lotyšsku. " Utkání proti Polsku by mělo být podobné jako v základní skupině proti Norsku a Lotyšsku. Polky nám určitě nedají nic zadarmo, ale věřím že se nám to podaří zvládnout a projdeme do semifinále."
Mezi klíčové hráče českého národního týmu na letošním šampiónatu patří talentovaná hráčka ostavského FBC Nela Kapcová, která hraje v elitní první formaci vedle ttakových hráček jako je Eliška Krupnová, Denisa Ratajová a Martina Čapková. Což Kapcová okomentovala slovy: "S těma hráčkama se mi hraje super. Jsem ráda, že tam můžu být. Doufám, že jim to tam moc nekazím a myslím si, že nám spolupráce sedí."

Kapcová Nela
Hezký den, všem fanouškům florbalu. Dnešním dnem startují na MS žen ve florbale boje ve čtvrtfinále. Český národní tým se utká o postup do semifinále semiinále proti Polsku.. Zápasem vás provede přímo z Bratislavy Michal Chadim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.