Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Jihoafrická republika : Namibie - 28. června 2019   22:00

Jihoafrická republika
69' Zungu
1:0
(0:0)
Namibie
Namibie
Keet – Hlanti, Mkhize (66. Mphahlele), Hlatshwayo (C), Mkhwanazi – Kekana, Vilakazi (85. Veldwijk) – Zungu (84. Mokotjo), Zwane, Tau – Mothiba.
Sy – Samba, Sidibé
Al Salam Stadium (Káhira)
Namibie
Kazapua – Horaeb, Hanamub, Hoaseb, Nyambe – Shitembi, Kavendji, Starke (76. Kamatuka), Ketjijere (C) – Shalulile, Shilongo (46. Gurirab).

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 8:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 8:17.
Je konec! Dnešní utkání nakonec přeci jenom přineslo jednu branku, o tu se postarala Jihoafrická republika, která tak naplnila roli favorita tohoto zápasu. Namibie byla i v úvodu druhého poločasu o něco nebezpečnější, dokonce si vytvořila vyloženou šanci, kterou ale soupeř zažehnal. Naopak jsme se dočkali branky na opačné straně, postaral se o ní Zungu, který tak svému celku vykřesal zisk tří bodů. Namibie tak bude muset v posledním utkání zabrat.
90+3'
90+2'
Povedlo se to až nyní, nicméně vzdušnou nabídku dokázal ukrýt do svých rukavic brankář Keet, který s rozehrávkou nikam nespěchal.
90+1'
Standardní situace nakonec vyletěla vysoko nad branku, Kazapua tak nemusel zasahovat. Namibie se nemůže dostat na druhou stranu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. S Namibii to nevypadá zrovna optimisticky, určitě můžeme počítat s nastavením.
88'
Ve vlastním pokutovém území se podařilo zasáhnout Hanamubovi, který míč odpravil celkem daleko ze šestnáctky. Jeho celek se opět musí bránit.
87'
Žlutou kartu dostává Hotto Kavendji (Namibie).
87'
Namibie zahrávala volný kop z velké vzdálenosti od branky, navíc Shalulile v hlavičkovém souboji neuspěl. Keet proto dalekonsoěn odkopával od branky.
86'
Do kombinace se zapojil také brankář Keet, který si srovnal míč k odkopu. Následoval dalekonosný nákop na levou stranu, kde se nacházel Kekana.
85'
Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Sibusiso Vilakazi, přichází Lars Veldwijk.
84'
Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Bongani Zungu, přichází Kamohelo Mokotjo.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Jihoafrická republika stále vede o jedinou branku, navíc soupeř je v posledních minutách neškodný.
79'
Žlutou kartu dostává Themba Zwane (Jihoafrická republika).
79'
Namibie se pozvolným způsobem dostala na druhou stranu, kde moc dlouho nevydržela. Střídající Kamatuka raději vyprodukoval zpětnou příhru.
78'
Dalekonosný pas přeci jenom skončil u Mothiby, který ještě předával do strany na Hlantiho. Posledně jmenovaný pro změnu našel nohu soupeře.
77'
Jihoafrická republika raději uklidnila hru na vlastní polovině, kde rozjela celkem zdlouhavou kombinaci, po které Hlatshwayo přenášel hru na Hlantiho.
76'
Střídání v týmu Namibie: ze hřiště odchází Manfred Starke, přichází Joslin Kamatuka.
75'
Na opačné straně se daleko s balónem nedostal Shitembi, který u postranní čáry narazil do Vilakaziho. Nepřesnou přihrávku vypustil také Kekana.
74'
Nakonec to ale na sebe vzal forvard Mothiba, jehož prudká rána směřovala přímo doprostřed branky. Kazapua pochopitelně ihned zasahoval do náruče.
73'
Před standardní situaci sledujeme celkem dlouhou prodlevu. Určitě se bude jednat o přímý střelecký pokus, u míče se nachází hned několik hráčů.
72'
Jihoafrická republika bude mít šanci na dvoubrankové vedení. Horaeb totiž fauloval v blízkosti vlastní šestnáctky, budeme sledovat nadějnou standardku.
71'
Žlutou kartu dostává Larry Horaeb (Namibie).
69'
Jihoafrická republika právě vstřelila branku!
Jenomže branku máme na opačné straně! Tau zahrával rohový kop z levé strany, přičemž na hranici malého vápna dokázal najít BONGANIHO ZUNGUA, jehož hlavičkový pokus bezpečně doletěl za bezmocného brankáře Kazapuu.
66'
Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Thamsanqa Mkhize, přichází Ramahlwe Mphahlele.
65'
Namibie mohla jít do vedení! Zmatek v pokutovém území přinesl zakončení, jenž jeden z hráčů soupeře zastavil před brankovou čárou.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na první branku tohoto zápasu stále čekáme. Druhý poločas je z hlediska atraktivity o něco záživnější.
63'
Mkhwanazi to zkoušel nákopem na Mothibu, který přeci jenom zpracoval míč pod sebe. Následná přihrávka směřovala vedle kopačky Vilakaziho.
62'
Kazapua se po delší době dostal k zákroku, avšak míč směřoval přímo doprostřed branky. Hra je přerušena, po souboji skončil na zemi jeden z hráčů.
61'
Na opačné straně si napadající Shalulile pomohl nedovoleným způsobem, což signalizoval také pomezní sudí. Keet tak obstará odkop od branky.
60'
Do přihrávky vložil kopačku Hotto, který poté přihrával do běhu na Taua, jenž se dostával do šance, avšak v nejméně vhodný moment spadl na zem.
59'
Hanamub si dokázal pohlídat náběh Mothiby, který se tak k volnému balónu vůbec nedostal. Místo toho bude moci Kazapua odkopávat od své branky.
58'
Na pravou stranu si seběhl Zwane, který nevybojoval ani autové vhazování. Mnohem lépe to totiž provedl Hanamub, jenž otřel míč o nohu soupeře.
57'
Již zmiňovaný Nyambe hodně šikovným způsobem prodlužoval míč za sebe, kde číhal znuděný Kazapua. Tento brankář ihned rozehrál do strany.
56'
Vilakazi se po kontaktu s Nyambem ocitl na zemi, což logicky přineslo standardní situaci. Ta byla rozehrána narychlo, což pozorná obrana přečetla.
55'
Starke se ještě snažil zachytit míč na hrací ploše, což se mu sice podařilo, avšak poté centroval do boční sítě. Keet se tak ujme rozehrávky od své branky.
54'
Rozehrávku si vzal na starost aktivní Starke, který svůj centr posílal do malého vápna, kam celkem s přehledem přispěchal pozorný brankář Keet.
53'
Ve vzduchu kraloval Hlatshwayo, který odklízel nebezpečný centr. Posléze musel zakročit také Mkhize, jenž odpravil míč za cenu rohového kopu.
52'
Mkhize celkem rychle vstal zpět na nohu, nicméně soupeř podnikl akci, při kterém rukou zahrál Tau. Namibie bude rozehrávat od své šestnáctky.
51'
Aby toho nebylo málo, tak po jednom ze soubojů na zemi skončil obránce Mkhize. I tentokráte sudí přerušil hru, na scénu se vydal také lékařský personál.
50'
I tak Starke musel na malý moment za postranní čáru, přičemž se akce soupeře obešla bez jeho přítomnosti. Rána od Kekany nebyla nikterak přesná.
49'
Jenomže míčem do obličeje to schytal Starke, který ihned poté ulehl na zem. Hlavní sudí musel přerušit hru, o nic vážného se ale určitě nejedná.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu přišla na řadu standardní situace. K míči se nakonec postavil Hlanti, jehož přímý projektil skončil na zdi soupeře.
47'
Žlutou kartu dostává Manfred Starke (Namibie).
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči Jihoafrické republiky, jenž budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Namibie: ze hřiště odchází Benson Shilongo, přichází Isaskar Gurirab.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nepřinesl zrovna atraktivní podívanou. Sledovali jsme totiž nezáživnou partii, ve které měli navrch hráči Namibie, jenž si přichystali několik náznaků šancí, avšak ani jedna neskončila za brankářem Keetem. Jihoafrická republika je směrem dopředu celkem bezradná, nicméně také několikrát prověřila brankáře, který je rovněž stoprocentní.
45'
43'
Na opačné straně se po nedovolenému zákroku ocitl na zemi záložník Starke. Faulem se provinil vracející se Hlanti, jeho celek se bude muset bránit.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
41'
Tohle už byla šance! Jihoafrická republika se přeci jenom dostala do zakončení, ze slibné pozice pálil Tau, jenž mířil pouze doprostřed branky.
40'
Nevýrazný Tau si nabíhal na dalekonosný pas, avšak v době přihrávky se nacházel pouze v ofsajdu. I tentokráte velice přesný verdikt pomezního sudího.
36'
Hodně nepovedenou střelu vypustil ze své kopačky Shitembi, který ani nevylekal brankáře Keeta. Jeho rána levačkou se stočila daleko vedle zadní tyče.
35'
Přenesení hry v podání Hlantiho nebylo vůbec přesné, navíc míč skončil až za brankovou čárou. Následný pokus od Mothiby vyletěl vysoko nad branku.
34'
Kazapua se po delší době dostal k míči, avšak se nejednalo o nic vážného. Na opačné straně nekompromisně jednal Hlatshwayo, jenž dalekonosně odkopl míč.
33'
Naopak jsme sledovali rychlý protiútok, přičemž Shilongo předkládal pod sebe na Shitembiho, který na míč nedosáhl. Další celkem zbytečná nepřesnost.
32'
Další z řady centrů tentokráte doputoval do náruče brankáře Keeta, který se postaral o rychlou rozehrávku. Jihoafrická republika se daleko nedostala.
31'
Nakonec se k hracímu předmětu postavil Hotto, který ho posílal ke vzdálenější tyči. Tam se zkoušel prosadit Hanamub, avšak nakonec mu to nevyšlo.
30'
Dobrý obranný zákrok předvedl vracející se Kekana, který za sebe nepustil centr do protihráče. Namibie si vyzkouší už druhý rohový kop v tomto zápase.
29'
Před vlastním brankářem musel zasahovat Hlatshwayo, který odkopl míč před dotírajícím Shitembim. Následovat bude odkop od branky Keeta.
28'
Mkhize dokázal ve vzdušném souboji prodloužit za sebe, avšak tam se nacházel Kazapua. Na opačné straně jsme sledovali úvodní rohový kop.
27'
Namibie si nyní vyzkoušela celkem dlouhou kombinaci na vlastní polovině, přičemž se k míči dostal také brankář Kazapua, jenž rozehrál do strany.
26'
Hotto to udělal elegantním způsobem, protáhl se totiž kolem Hlantiho, avšak poté se mu nepodařilo kloudně zakončit. Keet se za míčem pouze ohlédl.
25'
Ketjijere měl na levém křídle celkem dost času na centr, avšak v šestnáctce našel pouze hlavu Mkhizeho. Na opačné straně se daleko nedostal Mothiba.
24'
Za obranu se vydával Zungu, jenomže v roli posledního hráče dokázal zakročit Haoseb, který poté dalekonosným odkopem chtěl oslovit Hotta.
23'
Pro přihrávku si seběhl Mothiba, který ještě vracel na kopačku Hlantiho, jenž neprošel přes Nyambeho. Jeho celek si vyzkouší autové vhazování.
22'
Shilongo si nakonec v souboji s Vilakazim pomohl nedovoleně, což viděl také hlavní sudí. Jihoafrická republika se konečně dostane z vlastní poloviny.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nepřinesla žádnou přesnou trefu. Navíc sledujeme celkem poklidnou podívanou.
16'
Hlanti celkem zbytečně zbrzdil akci svého celku, načež ještě zkoušel přenést hru na Taua, který ihned poté vyprodukoval zpětnou nahrávku.
15'
Ve středu hrací plochy chyboval Kekana, kterému uskočil míč daleko od nohy. I tak to nemuselo vadit, neboť Mkhize zabránil jakémukoliv centru.
14'
O přihrávku si u postranní čáry řekl Horaeb, který posléze vracel zpět na nohu Hanamuba, přičemž druhý jmenovaný úspěšně roztáhl na Ketjijereho.
13'
K rozehrávce se nakonec postavil Hlanti, který svůj centr zakroutil přímo do rukavic brankáře Namibie. Ten ihned rozehrál výhozem do volného prostoru.
12'
Navíc si nedovoleným zákrokem pomohl obránce Nyambe, který v blízkosti pokutového území fauloval Vilakaziho. Jihoafrická republika má k dispozici volný kop.
11'
Do zakončení se dostal forvard Shilongo, který to zkoušel levou nohou, jenž vyprodukovala hodně nepřesný projektil. Keeta tak nemusel zasahovat.
10'
Mkhwanazi chtěl patičkou přepustit za sebe na Taua, avšak druhý jmenovaný tento záměr nepochopil. Naopak v poklidu zasahoval Horaeb.
9'
Haoseb si nebral servítky, naopak nekompromisně odklidil míč, přičemž jeho kolega Shilongo vybojoval volný kop. Namibie bude rozehrávat z půlící čáry.
8'
Shalulile si počkal na přihrávku na pravé straně, avšak to přineslo pouze jednoznačný ofsajd, který okamžitě signalizoval také pomezní rozhodčí.
7'
Po chvilkovém přerušení se opět pokračuje ve hře. Mezitím se Vilakazi dostal k pokutovému území, kde na poslední chvíli zasahoval Hanamub.
6'
Dalekonosný nákop se snášel na Mothibu, jenž ještě sklepával pod sebe, kde se Zungu ocitl na zemi. Hlavní sudí ale nechal pokračovat ve hře, načež Shalulile ostře dohrál Keeta.
5'
Do kombinace svého celku se zapojil také brankář Kazapua, který poté rozehrál do strany na Nyambeho, jenž ještě přeposílal na nohu Ketjijere.
4'
O centrovanou nabídku z pravé strany se pokoušel křídelník Tau, jenž nedokázal najít žádného ze svých spoluhráčů. Kazapua tak bude vykopávat.
3'
Hned v úvodu utkání to podél autové čáry zkoušel Shilongo, který se nedostal přes dobře stojícího Hlantiho. Jihoafrická republika bude vhazovat.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hráči Namibie, jenž budou hrát zprava doleva.
1'

Jihoafrická republika: Keet – Hlanti, Mkhize, Hlatshwayo (C), Mkhwanazi – Kekana, Vilakazi – Zungu, Zwane, Tau – Mothiba.
Náhradníci: Bvuma, Williams – Cardoso, Furman, Lorch, Maboe, Maela, Mabunda, Mokotjo, Mphahlele, Serero, Veldwijk.

Namibie: Kazapua – Horaeb, Hanamub, Hoaseb, Nyambe – Shitembi, Kavendji, Starke, Ketjijere (C) – Shalulile, Shilongo.
Náhradníci: Mbaeva, Mbazuvara – Gebhardt, Hambira, Kamberipa, Fredericks, Iimbondi, Kamatuka, Papama, Stephanus, Gurirab, Keimuine.

Rozhodčí: Sy – Samba, Sidibé.
Namibie

Na opačné straně stojí Namibie, která je největším outsiderem své skupiny, což bude o to složitější k postupu. Namibie navíc rovněž nezvládla hned první skupinový zápas, v něm totiž čelila ambicióznímu Maroku, který se dlouhou dobu trápil. Maročané se přeci jenom dočkali kýžené branky, hodně jim k tomu pomohl hráč soupeře, který si vstřelil smolnou vlastní branku. Namibie tak nedokázala z tohoto zápasu vykřesat ani jeden bod, dnešní utkání by tak mohlo napovědět o tom, kdo by se mohl stát postupujícím do vyřazovacích bojů. Každopádně budou hráči Namibie muset konečně bodovat.

Jihoafrická republika patří k vážnějším aspirantům na postup, avšak k němu vede ještě hodně složitá cesta. Navíc se nepovedl hned první skupinový zápas, to Jihoafrická republika změřila síly s Pobřežími Slonoviny, které nakonec uspěly díky jediné brance. Ta padla po necelé hodině hry, dokázal se totiž prosadit Kodija, který svého celku vykřesal plný počet bodů. Jihoafrická republika tak bude muset v dnešním utkání pořádně zabrat, jakákoliv další ztráta bodů by mohla mít fatální následky, což by se klidně mohlo spojit také s neúspěchem v podobě nepostupu do vyřazovacích bojů.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Africký pohár národů má na programu první zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Jihoafrickou republikou a Namibií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.