Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Keňa : Senegal - 1. července 2019   21:00

Keňa
Keňa
0:3
(0:0)
Senegal
Senegal
63' Sarr   • 71' Mané   • 78' Mané
Keňa
Matasi – Otieno, Omar, Mohammed, Okumu – Wanyama (C), Odhiambo (75. Avire), Omolo – Ouma, Masika (81. B. Ochieng), Olunga.
Grisha – El Regal, Taha (všichni Egypt)
30 June Stadium (Káhira)
Senegal
A. Gomis – Gassama, Ciss, Koulibaly, Kouyaté (C) – Gueye (80. Diatta), Niang (74. Mou. Konaté) – Saivet, Sarr, Mané – Ndiaye.
Diallo, Mendy – Cissé, Wagué, Sabaly, Diatta, A. N'Diaye, Sané, K. Baldé, Diagne, Mou. Konaté, Thioub.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 7:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 19:12.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Senegalu, který svého soupeře porazil poměrem 3:0. Celkem dlouho dobu jsme čekali na první branku, ta nakonec přišla po necelé hodině hry, kdy se do vedení dostal Senegal. Najednou se reprezentaci Keni naprosto zbortila hra, soupeř totiž vsítil další dvě branky, přičemž Keňa dohrávala bez vyloučeného Otieneho. Senegal se tak může radovat z postupu ze druhého místa, Keňa si na jistotu postupu bude muset ještě počkat.
90+3'
90+2'
Dnešní utkání se pomalu a jistě blíží ke své konci. Sarr to ještě zkoušel průnikem po levém křídle, jehož výsledkem je autové vhazování.
90+1'
Keňa rozehrála přenesením hry na levou stranu, kde se nacházel obránce Okumu. Jeho centr sice našel Otieneho, avšak tomu uskočil míč od kopačky.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. O vítězi zápasu je již rozhodnuto, ještě se bude něco málo nastavovat.
88'
Zápasnickým chvatem si pomohl Khamis, který po vzoru Karlose Vémoly skolil k zemi protihráče. Hlavní sudí pochopitelně odpískal nedovolený zákrok.
87'
Gomis si dával s rozehrávkou od své branky hodně načas, nakonec se to obešlo bez žlutého kartónku. Po jeho rozehrávce bude soupeř vhazovat.
86'
Na pořadu dne byl ještě jeden rohový kop, v tomto utkání už desátý. Otieno se postavil k rozehrávce rohu, po kterém hlavičkoval nad branku záložník Omolo.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Před malým momentem zasahoval také brankář Gomis, kterého z dálky prověřil Olunga.
81'
Střídání v týmu Keňa: ze hřiště odchází Ajub Masika, přichází Bernard Ochieng.
80'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Krépin Diatta.
79'
Keňa naprosto nezvládá poslední minuty, v tuto chvíli prohrává už o tři branky a navíc dohrává bez vyloučeného Otieneho. O vítězi je zřejmě rozhodnuto.
78'
Senegal právě vstřelil branku!
Navíc se Senegal dostává do tříbrankového vedení! SADIO MANÉ se i podruhé postavil k rozehrávce pokutového kopu, přičemž tentokráte zamířil k pravé tyči, kam se opět vydal brankář Matasi, jenž o vlásek nedosáhl na balón.
78'
Opakované záběry skutečně nabídly hodně ostrý zákrok na Sarra, který konečně vstal na nohy. To byl doslova likvidační zákrok, určitě by se červenalo i bez žluté karty.
77'
Uvidíme tak druhý pokutový kop tohoto zápasu, ten první Mané neproměnil. Ještě před rozehrávkou probíhá ošetřování faulovaného Sarra.
76'
Mané našel na levém křídle Gueyeho, který mu okamžitě vracel. Na zemi se nakonec ocitl Sarr, který vybojoval pokutový kop. Navíc z toho je druhá žlutá karta pro Otieneho.
76'
Okumu zkoušel v pokutovém území oslovit nenápadného Otieneho, nicméně jako první se k míči dostal Kouyaté, který pouze prodlužoval za sebe – roh.
75'
Střídání v týmu Keňa: ze hřiště odchází Dennis Odhiambo, přichází John Avire.
74'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Moussa Konaté.
74'
Mané hledal u pokutového území Nianga, který ještě celou akci chtěl vyšperkovat přihrávkou na pravou stranu, což dokázal přečíst pozorný Mohammed.
73'
Nicméně ještě nutno připomenout, že předchozí situaci nevyřešil zadák Mohammed nejlépe, neboť podcenil souboj s Maném, což vedlo k druhé brance.
72'
Keňa to bude mít o to složitější, neboť prohrává už o dvě branky. Navíc do konce zápasu nezbývá zrovna moc času, avšak stát se může cokoliv.
71'
Najednou tu máme také druhou branku tohoto zápasu! Keňa sice zahrávala rohový kop, avšak po něm jsme sledovali dalekonosný nákop, přičemž se v souboji dokázal dostat k míči SADIO MANÉ, který pohotovým způsobem překonal brankáře Matasiho.
71'
Ndiaye konstruktivně rozehrál do strany na Cisse, nicméně tuto přihrávku dokázal ukořistit Masika, jehož okamžitý pás na Olungu zastavil Kouyaté.
70'
Po předchozím nedovoleném zákroku, se do řeči dostalo hned několik protihráčů, avšak o nic vážnějšího se nejednalo. Následovat bude volný kop.
69'
Na pořadu dne byla standardní situace pro Keňu. Centrovaná nabídka měla ideální výšku, avšak v pokutovém území se podařilo zakročit Koulibalymu.
68'
Žlutou kartu dostává Joseph Okumu (Keňa).
64'
Na první branku tohoto zápasu jsme čekali něco málo přes hodinu hry, v tuto chvíli jsou na tahu hráči Keni. I tak do konce zápasu zbývá hodně času.
63'
Až nyní jsme se konečně dočkali úvodní branky tohoto zápasu! Niang přihrával na pravou stranu, kde se Gassama dostal k centru, pro který si vyběhl brankář Matasi, jenž po kontaktu s vlastním protihráčem skončil na zemi. Toho využil ISMAILA SARR, jenž z těžké pozice zamířil do opuštěné branky.
62'
Sarrovi se podařilo zalepit těžkou přihrávku, následná kombinace u pokutového území nepřinesla nic nebezpečného, hra se otáčí na druhou stranu.
61'
Gomis musel tasit vážnější zákrok! Jako první se k odraženému míči dostal Otieno, jehož pohotovou ránu pravou nohu zneškodnil brankář soupeře.
60'
Žlutou kartu dostává Sadio Mané (Senegal).
60'
Ven z branky se musel vydat brankář Gomis, který před dotírajícím Masikou odpravil hrací předmět k reklamním bannerům. Otieno tak bude vhazovat.
59'
I tentokráte se k balónu postavil Saivet, jehož prudký centrovaný balón trefil hned prvního protihráče. Matasi nezasahoval, míč se dostal ke středovému kruhu.
58'
Ciss si vybojoval faul v blízkosti pokutového území, Senegal tak bude mít šanci na vedoucí branku. Bude to z velkého úhlu, zřejmě se bude jednat o centr.
57'
Žlutou kartu dostává Ajub Masika (Keňa).
57'
Niang se navíc dostal na druhou stranu, kde to z úhlu zkoušel prudkým centrem, který se snesl za branku soupeře. Matasi tak bude rozehrávat.
56'
Olunga svému celku zajistil vůbec první rohový kop. O jeho rozehrávku se nakonec postaral Masika, jehož centr odhlavičkoval z přední konstrukce Niang.
55'
Keňa se po dlouhé době dostala k opačné šestnáctce. Okumu vhazoval z levé strany, přičemž svým centrem trefil pouze clonícího obránce Gassamu.
54'
Následně to ze třiceti metrů zkoušel Saivet, jehož prudká navštívenka směřovala přesně pod břevno, nicméně Matasi dokázal nadvakrát zasáhnout.
53'
Do pokutového území přiletěl nadějný centr, na který si naskakoval Niang. Jeho hlavička nebyla vůbec povedená, místo branky směřovala za sebe.
52'
Matasi se postaral o dalekonosný odkop od své branky, který zaplul pouze ven z hrací plochy. Gassama tak mohl vhazovat, jako adresáta si vybral Kouyatého.
51'
Omolo se vydal středem hrací plochy, avšak proti přesile protihráčů neměl šanci na úspěch. Vzápětí Saivet hledal Nianga, před kterým zasáhl Mohammed.
50'
Rohový kop nepřinesl nic vážnějšího, avšak akce Senegalu ještě pokračovala. Gasama oslovil Sarra, jenž trefil pouze dobře stojícího protihráče.
49'
Na pravém křídle číhal zcela osamocený Gassama, který měl kolem sebe hodně prostoru. Centr odvracel první protihráč, na řadu tak přijde rohový kop.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali celkem zdlouhavou kombinaci v podání hráčů Senegalu, kteří se přeci jenom dostali na druhou stranu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzali na starost hráči Keni, kteří budou hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám celkem překvapivě nepřinesl žádnou přesnou trefu. Úvodní minuty přinášely celkem vyrovnanou podívanou, avšak poté si Senegal přichystal velkou územní převahu, jenomže ani jedna vyložená šance neskončila za brankářem Matasim. Největší příležitost měl na svědomí Mané, jenž ale neproměnil pokutový kop. Doufejme, že druhý poločas nějakou tu branku nabídne.
45+2'
45+2'
Gueye dokázal v pokutovém území najít hlavu Sarra, kterého fantastickým způsobem vychytal brankář Matasi.
45+1'
Olunga si vyžádal lékařské ošetření, načež ho zdravotníci odnesli ven z hrací plochy. I v tomto případě se spíše jednalo o tahání času.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem dvou minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
42'
Sarr to zkoušel vzít sám na sebe, nicméně si průnik podél autové čáry nakonec rozmyslel. Místo toho byla k vidění kolmice pro Gueyeho, který se k míči nedostal.
41'
Navíc byla na pořadu dne standardní situace pro hráče Senegalu. Odpovědnost na sebe vzal křídelník Saivet, jehož přímý pokus skončil pouze na zdi.
40'
O provedení autového vhazování se postaral obránce Ciss, kterému se přeci jenom podařilo najít Maného, jenž v tísni raději přihrával zpět k Sarrovi.
39'
Před malým momentem se na zemi ocitl brankář Matasi, který si nakonec vyžádal krátké ošetření, avšak ani tentokráte to na nucené střídání nevypadá.
34'
Z vlastní poloviny rozehrával volný kop kapitán Wanyama, který se pokoušel ve vzduchu najít Olungu, jenž neodhadl dráhu letu hracího předmětu.
33'
Následně si mezi obránce zkoušel seběhnout právě Gassama, který vytěžil alespoň autového vhazování, po kterém nekompromisně odkopával Mohammed.
32'
Senegal se opět bleskovým způsobem dostal na druhou polovinu, kde chyboval obránce Gassama, jenž svojí přihrávkou našel kopačku soupeře.
30'
Keňa tak přečkala další kritický moment, avšak stav je i nadále bezbrankový. Na opačné straně zasahoval Ciss, jenž raději poslal míč do zámezí.
29'
To jsou věci! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil Mané, který to zkoušel na levou stranu, avšak tam se vydal také brankář Matasi.
28'
Je tu pokutový kop pro Senegal!
28'
Na pořadu dne byl vůbec první rohový kop tohoto zápasu, který přinesl pouze zakončení vysoko nad branku. Aby toho nebylo málo, tak to po pravém křídle zkoušel Sarr, který našel Gueyeho, jenž napálil pouze brankáře.
27'
Nakonec se o rozehrávku postaral Saivet, jehož centr se opět nebezpečně kroutil do malého vápna, kde ho za sebe prodlužoval jeden z protihráčů.
26'
O provedení autového vhazování se postaral Okumu, který našel pouze jednoho z protihráčů. Následně se Mané nedostal kolem Omola, jenž fauloval.
25'
Na opačné straně to akrobatickým způsobem zkoušel Olunga, jenž padající míč vůbec netrefil. Hráči Senegalu se postupně dostávají ke středovému kruhu.
24'
Mané našel u pokutového území Nianga, který mu ještě vracel. Prvně jmenovaný skončil na zemi, avšak ani tentokráte se penalta konat nebude. Následně se do šance dostal Niang, kterého vychytal brankář Matasi.
23'
Nákop měl směřovat na urostlého Masiku, který ale v hlavičkovém souboji neměl sebemenší šanci. Mezitím se o rozehrávku stará obránce Koulibaly.
22'
Mané si u pokutového území počínal nedovoleně, "obětí" předešlého zákroku byl zadák Mohammed. Mezitím se Keňa dostala na druhou stranu.
21'
Senegal před malým momentem reklamoval hraní rukou, nicméně sudí jasným gestem ukázal, že se o ruku nejednalo. Pokračuje se tedy ve hře.
16'
Gassama zkoušel na pravém křídle spolupracovat se Saivetem, avšak druhý jmenovaný tento záměr nepochopil. Následná rána Otiena nebyla přesná.
15'
Sledovali jsme odkop od branky Keni, o který se pochopitelně postaral brankář Matasi. Jeho nákop směřoval na Masiku, jenž vybojoval autové vhazování.
14'
Chvíli se nehrálo, neboť se na zeleném pažitu zjevil jeden z hráčů Keni, který je značně otřesen. Na hrací plochu přispěchal také lékařský personál.
13'
K rozehrávce standardní situace se nakonec postavil křídelník Saivet, jehož nebezpečný centr směřoval do malého vápna, kde zasahoval pozorný Khamis.
12'
Senegal si nyní celkem dlouho dobu pohrával s míčem na vlastní polovině, načež po přihrávce od Koulibalyho skončil na zemi Kouyaté – standardní situace.
11'
Za obranu si pokoušel seběhnout Mané, avšak přihrávka na jeho osobu byla až příliš nepřesná. Navíc míč se sklouzl až do moci brankáře Matasiho.
10'
Žlutou kartu dostává Philemon Otieno (Keňa).
10'
Špatnou malou domů vyprodukoval jeden z obránců Senegalu, který našel pouze Olunga, jehož lob nakonec dopadl zhruba metr vedle branky.
9'
Také Mané si přišlápl míč, ke kterému se posléze dostal Olunga, jenž proti přesile protihráčů neměl šanci na úspěch. Posléze se k míči dostal brankář Mendy.
8'
U postranní čáry operoval s míčem Sarr, který ho nedokázal přesně poslat na kopačku Saiveta. Na opačné straně se daleko s míčem nedostal ani Okuma.
7'
Po jednom ze soubojů se na zemi ocitl obránce Ciss, avšak o nedovolený zákrok se nejednalo. I tak nám opakovaný záběr nabídl hodně ostrý zákrok.
6'
Gueye táhl míč na druhou stranu, jenomže mu driblink vůbec nevyšel. Toho okamžitě využila smečka hladových protihráčů, jenž ukořistila hrací předmět.
5'
Z hodně velké vzdálenosti zkoušel své štěstí Otieno, jehož rána postrádala razanci a také přesnot. Mendy tak bude moci rozehrávat od své svatyně.
4'
Aby toho nebylo málo, tak si faulem pomohl také napadající Masika, který zatáhl za dres protihráče. Následný pas na Maného zkrotil brankář Matasi.
3'
Hned v úvodu to podél autové čáry zkoušel Gassama, který se ale daleko s míčem nedostal. Posléze byl faulován Odhiambo, následovat bude volný kop.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hráči Senegalu, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Keňa: Matasi – Otieno, Omar, Mohammed, Okumu – Wanyama (C), Odhiambo, Omolo – Ouma, Masika, Olunga.
Náhradníci: Oyemba, Shikalo – B. Ochieng, Onyango, Owino, Athuman, Kahata, O. Ochieng, Were, Avire, Juma, Omondi.

Senegal: Mendy – Gassama, Ciss, Koulibaly, Kouyaté (C) – Gueye, Niang – Saivet, Sarr, Mané – Ndiaye.
Náhradníci: Diallo, A. Gomis – Cissé, Wagué, Sabaly, Diatta, A. N'Diaye, Sané, K. Baldé, Diagne, Mou. Konaté, Thioub.

Rozhodčí: Grisha – El Regal, Taha.
Senegal

Na opačné straně stojí jeden z favoritů své skupiny, kterým je Senegal. Také Senegal má na svém kontě tři body, nicméně před Keňou ho drží lepší skóre, které činí dva vstřelené a jednu inkasovanou branku. Senegal si hned na úvod skupiny poradil s Tanzánií, která inkasovala dvakrát, navíc se ani jednou nedokázala prosadit. Hodně vyrovnaná bitva se očekávala v souboji proti Alžírsku, přičemž tento duel nakonec rozlouskla jediná branka, o kterou se postaral alžírský Belaili. Senegal si tak před posledním zápasem komplikuje situaci, zahrává si totiž s nepostupem do vyřazovacích bojů.
Keňa

Fotbalisté Keňi mají po dvou odehraných zápasech na svém kontě tři body, jistota postupu či nepostupu tak ještě není vůbec jistá. Keňa v prvním skupinovém utkání nestačila na reprezentaci Alžírska, která se díky dvoum brankám před koncem prvního poločasu radovala z vítězství poměrem 2:0. V následném střetnutí si Keňa spravila chuť, v souboji proti Tanzánie jsme viděli hned pět branek, přičemž tři z nich vstřelili hráči Keňi, jenž vykřesali zisk plného počtu bodů. Keňa se tak v tuto chvíli nachází na třetí pozici, avšak i ta by jí při současné situaci zajistila postup do vyřazovacích bojů.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Africký pohár národů má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Keňou a Senegalem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.