Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Madagaskar : Nigérie - 30. června 2019   18:00

Madagaskar
Madagaskar
13' Nomenjanahary  • 54' Andriamatsinoro
2:0
(1:0)
Nigérie
Nigérie
Madagaskar
Adrien – Métanire, Mombris, Fontaine, Razakanantenaina (74. Randrianarisoa) – A. Abel, Amada (87. Rambeloson), Ilaimaharitra – Nomenjanahary, Andriamatsinoro, Andriatsima (63. Gros).
Nigérie
Ezenwa – Awaziem, Aina, Troost-Ekong, Balogun – Ogu (46. Ndidi), Obi Mikel (60. Iwobi), Etebo – Musa, Kalu (73. Simon), Ighalo.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 2:8. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:20.
Je konec! Madagaskar se postaral o obrovské překvapení a poráží Nigérii 2:0! Ostrovní stát si tak zajistil prvenství ve skupině. Nigérie sice vlétla do utkání aktivně, ale po chybě v rozehrávce otevřel skóre Lalaïna Nomenjanahary! Favorizovaná Nigérie si navíc nedokázala vytvořit vyloženou šanci. Naopak v závěru poločasu mohl Andriatsima přidat druhou branku, jenže trefil boční síť. Po změně stran se navíc z přímého kopu se štěstím prosadil Arohasina Andrianarimanana! Nigérie poté sice vrhla všechny síly do útoku, jenže si nevypracovala šance. Madagaskar si svůj triumf pohlídal.
90+3'
90+2'
Alex Iwobi dostal krásnou přihrávku proti noze a pohotově zakončil. Fotbalista Arsenalu však pálil ze záklonu a jeho rána prolétla nad břevnem.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Ahmed Musa dostal prostor na pravé straně, jenže centr do pokutového území mu vůbec nesedl a míč skončil v rukavicích soupeřova brankáře.
89'
Ikechukwu Ezenwa se musel zapojit do rozehrávky Nigérie. Brankář dlouhým výhozen našel spoluhráče na levé straně, ale ten s rozehrávkou zrovna nespěchal.
88'
Wilfred Ndidi si narazil se spoluhráčem na polovině hřiště, ale ihned u něj byli fotbalisté Madagaskaru. Nigérii už moc času na útočení nezbývá.
87'
Střídání v týmu Madagaskar: ze hřiště odchází Ibrahim Amada, přichází Toavina Rambeloson.
86'
Carolus Andriamatsinoro měl prostor na pravém křídle, ale nerozuměl si se spoluhráčem a přihrál jen do zámezí. Nigérie bude rozehrávat.
85'
Ola Aina neustál souboj na polovině soupeře, ale podle rozhodčího se právě on dopustil nedovoleného zákroku. Rozehrávat bude Madagaskar.
84'
Carolus Andriamatsinoro se po pravé straně vydal vpřed, nicméně zasekávačkou celou akci Madagaskaru zbrzdil. Vedoucí celek však kontroluje závěr duelu.
83'
Oghenekaro Etebo si naběhl na další vysokou přihrávku na polovinu soupeře, ale důrazný stoper v červeném dresu jej odstavil od míče.
82'
Oghenekaro Etebo se zpoza pokutového území opřel do odraženého míče, jenže jeho dělovka přímým nártem prolétla kolem vzdálenější tyče.
81'
Ndidi prošel s míčem až na hranici pokutového území, jenže jeden ze soupeřů jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
80'
Další žlutá karta je na světě! Za faul na polovině hřiště ji dostává Marco Ilaimaharitra.
79'
Tento rohový kop se Madagaskaru vůbec nepovedl. Hned první obránce v zeleném dresu dokázal míč odehrát mimo pokutové území.
78'
Carolus Andriamatsinoro potáhl míč vpřed po křídle, krásnou zasekávačkou se zbavil obránce a vybojoval pro Madagaskar rohový kop.
77'
Wilfred Ndidi si v hlavičkovém souboji na hranici pokutového území pomohl rukou a provinil se proti pravidlům. Rozehrávat tak bude Madagaskar.
76'
Ani z pátého rohového kopu nedokázala Nigérie ohrozit branku soupeře. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, kde kraloval obránce Madagaskaru.
75'
Alex Iwobi poslal prudký centr na přední tyč, jenže Gervais Randrianarisoa odehrál míč na rohový kop. Nigérie může udeřit.
74'
Střídání v týmu Madagaskar: ze hřiště odchází Pascal Razakanantenaina, přichází Gervais Randrianarisoa.
73'
Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Samuel Kalu, přichází Moses Simon.
71'
Melvin Adrien nakopl míč na levou stranu na polovinu soupeře. Nikdo v dresu Madagaskaru se však k odraženému balónu nedostal.
70'
Pascal Razakanantenaina zastavil ostrým skluzem rozběhnutého soupeře a za svůj zákrok dostává žlutou kartu.
69'
Chidozie Awaziem odcentroval z pravé strany do pokutového území, nicméně jeho centr letěl příliš nízko a skončil na hlavě prvního obránce.
68'
Kalu se dostal s míčem mezi dva fotbalisty Madagaskaru. Důrazní soupeři mu však nedali prostor a bez problémů odkopli míč do autu.
67'
Wilfred Ndidi poslal průnikovou přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže nikdo z jeho spoluhráčů na přihrávku nedosáhl. Madagaskar se brání bez problémů.
66'
Také Nigérie měla k dispozici přímý kop. Jeho rozehrávky se ujal Oghenekaro Etebo, jehož razantní střela prolétla vysoko nad břevnem.
65'
Nigérie tentokrát zkusila překvapit soupeře autem až do pokutového území. Jeden z fotbalistů Madagaskaru nechtěně prodloužil míč za sebe, ale nebezpečí z toho nebylo.
64'
Nigérie kombinuje s míčem na vlastní polovině. Hráči v zeleném se snaží hrát aktivně, nicméně fotbalisté Madagaskaru jejich rozehrávku skvěle napadají.
63'
Střídání v týmu Madagaskar: ze hřiště odchází Faneva Imà Andriatsima, přichází William Gros.
62'
Právě Samuel Kalu se tentokrát hnal sám do pokutového území, ale příliš dlouhou kličkou se zahnal do zámezí. Rozehrávat tak bude Madagaskar.
61'
Samuel Kalu načechral zajímavý centr do pokutového území. Na jeho oblouček však nedosáhl nikdo v zeleném dresu Nigérie.
60'
Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází John Obi Mikel, přichází Alex Iwobi.
59'
Madagaskar mohl po rohovém kopu přidat třetí branku! Pascal Razakanantenaina se na malém vápně pokusil tečovat hlavičku, ale nigérijský brankář předvedl dobrý zákrok!
58'
Wilfred Ndidi se parádním zpracováním zbavil svého strážce, přehodil si míč na levačku, ale technickou střelou daroval gólmanovi snadný zákrok.
57'
V souběžně hraném utkání vede Guinea nad Burundi 2:0.
56'
Carolus Andriamatsinoro je předchozí situací pořádně namlsaný. Ofenzivní fotbalista Madagaskaru se vydal do útoku, ale neodcentroval přesně.
54'
Madagaskar právě vstřelil branku!
Neskutečné! Madagaskar přidává druhou branku a je velmi blízko k triumfu v základní skupině! Rozehrávky přímého kopu se ujal CAROLUS ANDRIAMATSINORO, jehož ránu tečoval hráč ve zdi a míč se od tyče odrazil do sítě!
53'
Madagaskar znovu vystihl nepřesnou rozehrávkou Nigérie. Wilfred Ndidi musel chybu svých spoluhráčů hasit nedovoleným zákrokem.
52'
Samuel Kalu neustál důrazný souboj v pokutovém území. Nigérijský fotbalista se dožadoval odpískání penalty, ale bude z toho pouze roh.
51'
Ahmed Musa dostal přihrávku na levou stranu pokutového území, jenže jeho pokus skončil v rukavicích pozorného brankáře.
50'
Leon Balogun si musel dát pozor na náběh dotírajícího soupeře. Stoper Nigérie se nakonec stačil otočit a pomohl si přihrávkou na levou stranu.
49'
Nigérie se opět usadila v blízkosti pokutového území soupeře. Fotbalisté v zeleném si hledají cestičku do zakončení, ale jejich hra je statická.
47'
Leon Balogun si připsal snad první světlý moment v dnešním souboji. Stoper Nigérie si bez větších problémů poradil s centrem z pravé strany.
46'
Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází John Ogu, přichází Wilfred Ndidi.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může překvapivě spokojenější outsider z Madagaskaru. Nigérie sice vlétla do utkání aktivně, ale po chybě v rozehrávce otevřel skóre Lalaïna Nomenjanahary! Favorizovaná Nigérie si navíc nedokázala vytvořit vyloženou šanci. Naopak v závěru poločasu mohl Andriatsima přidat druhou branku, jenže trefil boční síť. Do kabin se jde za stavu 1:0.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Mohlo to být 2:0! Faneva Imà Andriatsima dostal skvělou přihrávku na hranici pokutového území, zakončil levačkou, ale trefil jen boční síť!
44'
Madagaskar v prvním poločase opravdu skvěle dostupuje hráče Nigérie a znepříjemňuje svému soupeři rozehrávku. Uvidíme, zda outsider vysoké tempo ustojí celý zápas.
43'
Samuel Kalu se snažil protečovat přihrávku do pokutového území. Pascal Razakanantenaina jeho pobídku stačil zastavit včasným skluzem.
42'
Ahmed Musa se po delší době dostal k míči, našel Mikela, který mohl zakončovat, ale rozhodl se pro přihrávku do kombinace. Házenkářské obléhání branky soupeře zatím Nigérii nevychází.
41'
Chidozie Awaziem si proti napadajícímu soupeři netroufl na individuální průnik, otočil se a raději si pomohl malou domů. Madagaskar brání na jedničku.
39'
Nigérie zahrávala přímý kop na polovině Madagaskaru. Oghenekaro Etebo se snažil kroutit míč přímo do sítě, ale balón nakonec propadl do autu.
38'
Odion Ighalo si při zpracování vysokého míče pomohl rukou. Rozhodčí měl situaci přímo před očima a odpískal fotbalistovi Nigérie přestupek.
37'
Leon Balogun nadále působí hodně ospalým dojmem. Stoper Nigérie měl problém s odkopem z vlastní poloviny. No, od Nigérie je to dnes hodně rozpačité.
36'
Obránci Madagaskaru nyní uklidňují hru postupnou kombinací na vlastní polovině. Nikdo z hráčů Nigérie zrovna nehýří pohybem.
35'
Jenže rohový kop fotbalisté Madagaskaru nesehráli vůbec dobře. Prudký centr přiletěl na přední tyč, jenže Ibrahim Amada z těžké pozice netrefil zařízení.
34'
Romain Métanire zabojoval a dostal nigérijského obránce pod tlak. Fotbalista Madagaskaru byl za svou snahu odměněn rohovým kopem.
33'
Nigérie ještě zahrávala rohový kop. Ani po této standardní situaci však nedokázala udeřit. Leon Balogun si totiž pomohl útočným faulem.
32'
Ahmed Musa dostal přihrávku do pokutového území, jenže zaváhal a místo zakončení se ještě pokoušel o kličku. Brankář mu doslova ukradl míč od nohy.
31'
V souběžně hraném utkání této skupiny vede Guinea nad Burundi 1:0. Burundi navíc hraje bez vyloučeného Nduwarugiry.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme nesmírně překvapivý duel! Nigérie už je sice aktivnější, ale stále čeká na šanci.
29'
Ahmed Musa se dral s míčem vpřed, předal jej spoluhráči a očekával zpětnou přihrávku. Jeho spoluhráč však zkusil individuální průnik, při němž přišel o míč.
28'
Chidozie Awaziem si v souboji a Ilaimaharitrou pomohl zatažením soupeře za dres a dopustil se nedovoleného zákroku. Rozehrávat bude Madagaskar.
27'
Další hrubice Nigérie v rozehrávce. Naštěstí pro velkého favorita se fotbalisté Madagaskaru sami vystavili do ofsajdu.
26'
Samuel Kalu se pokusil překvapit stopery soupeře průnikovou přihrávku do pokutového území, jenže jeho pobídka byla moc dlouhá.
25'
Odion Ighalo si v dalším souboji v blízkosti pokutového území pomohl loktem. Hlavní rozhodčí měl o situaci dobrý přehled a odpískal nigérijskému hráči faul.
24'
Faneva Imà Andriatsima dostal krásnou přihrávku proti noze. Fotbalista Madagaskaru pohotově zakončil, ale jeho rána prolétla kolem pravé tyče.
22'
Lalaïna Nomenjanahary je po vstřelení úvodní branky při chuti. Střelec Madagaskaru tentokrát zkusil své štěstí zpoza šestnáctky, ale trefil jen stopera.
21'
John Obi Mikel podle všeho nezvolil pro první poločas optimální obutí. Zkušený záložník totiž podklouzl v pokutovém území a poroučel se k zemi.
20'
Probouzejí se také fanoušci Nigérie, který hlasitým skandováním ženou své oblíbence za vstřelením vyrovnávací branky. Musa nepřesným nákopem odevzdal míč.
19'
Až nyní se Nigérie dostala do šance! Samuel Kalu si navedl míč do šestnáctky, kde si jej přehodil na levačku, ale technickou střelou minul branku.
18'
Madagaskar kombinuje s míčem na vlastní polovině. Po vstřelení branky se vývoj utkání zcela otočil. Nigérie se nyní prakticky nemůže dostat do hry.
17'
Leon Balogun znovu váhal, zda má jít proti míči. Stoper Nigérie málem nabídl soupeři další možnost. Tohle trenér nigérijského mužstva určitě nevidí rád.
16'
Madagaskar navíc rozehrává velmi konstruktivně. Je nutné připomenout, že za tohoto stavu by Madagaskar opanoval celkovou tabulku skupiny.
15'
Madagaskaru po vstřelení úvodní branky dnešního souboje narostla křídla. Zadáci Nigérie působí hodně nejistým dojmem a raději si pomohli odkopem.
13'
Tak to je překvapení jako hrom! Madagaskar se proti obrovskému favoritovi dostává do vedení! Leon Balogun chyboval při rozehrávce. Aktivní LALAINA NOMENJANAHARY mu sebral míč, obešel brankáře a otevřel skóre!
12'
Nigérie zahrávala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, jenže nikdo v zeleném dresu se nedostal do zakončení.
11'
Carolus Andriamatsinoro na polovině hrací plochy šlapákem zastavil Johna Obi Mikela. Nigérie tak může pokračovat v ofenzivní snaze na polovině soupeře.
10'
Nigérie měla k dispozici první rohový kop v dnešním souboji. Ahmed Musa se ujal jeho rozehrávky, ale míč trefil nečistě a poslal jej mimo tři tyče.
9'
Musa ukázal, že si s míčem opravdu rozumí. Ofenzivní fotbalista Nigérie poté hledal Ighala, který si skvělou kličkou vymodlil nedovolený zákrok.
8'
Marco Ilaimaharitra vybojoval míč v souboji na polovině hřiště, nicméně jeho rozehrávka levou nohou byla nepřesná a míč skončil v autu. Vhazuje Nigérie.
7'
Odion Ighalo si v hlavičkovém souboji pomohl nedovoleným zákrokem, což neuniklo zraku hlavního arbitra, který faul odpískal.
6'
Reprezentanti Nigérie pokračují v kombinaci s míčem na kopačkách. Madagaskar se od úvodního výkopu snad nedostal za půlící čáru.
5'
John Obi Mikel se v pokutovém území tlačil za centrem z pravé strany. Bývalý fotbalista londýnské Chelsea však na balón nedosáhl ani ve skluzu.
4'
Také dnešní duel základní skupiny trápí problém celého Poháru afrických národů. Ani na stadionu v Alexandrii dnes není zrovna plno.
3'
Melvin Adrien si došel pro míč na hranici pokutového území. Nikdo z ofenzivních hráčů Nigérie totiž na Mikelovu pobídku nezareagoval.
2'
Nigérie se od úvodního výkopu dnešního souboje tlačí na polovinu soupeře. Hráči v zeleném si vyměňují míč a přibližují se k velkému vápnu.
1'
Nigérie obstarala výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Právě Nigérie je velkým favoritem dnešního souboje a také celého turnaje.
1'
Ještě před samotným výkopem se na stadionu bude držet minuta ticha.
Oba týmy už nastupují na hřiště. Madagaskar bude hrát v červeném, zatímco Nigérie oblékne zelenou sadu dresů.

Madagaskar: Adrien – Métanire, Mombris, Fontaine, Razakanantenaina – A. Abel, Amada, Ilaimaharitra – Nomenjanahary, Andriamatsinoro, Andriatsima.
Náhradníci: Dabo, Randrianasolo – Morel, Randrianarisoa, Rambeloson, Baggio, Andrianarimanana, Caloin, Raveloson, Gros, Rakotoharimalala, Voavy.

Nigérie: Ezenwa – Awaziem, Aina, Troost-Ekong, Balogun – Ogu, Obi Mikel, Etebo – Musa, Kalu, Ighalo.
Náhradníci: Akpeyi, Uzoho – Simon, Osimhen, Onyekuru, Onuachu, Iwobi, Ndidi, Chukwueze, Shehu, Omeruo, Collins..
Madagaskar

Také Madagaskar má základní skupinu B skvěle rozehranou. Ostrovní celek totiž ve dvou duelech nasbíral čtyři body a patří mu druhá pozice. V úvodním utkání sice pouze remizoval s Guineou, ale ve čtvrtek díky krásnému gólu z přímého kopu přehrál Burundi, kterému vzal jakoukoliv šanci na postup do dalšího kola.
Nigérie

Nigérie už má před posledním kolem základních skupin jistý postup do dalším bojů na letošním Poháru afrických národů. V úvodním utkání totiž Nigérie přehrála výsledkem 1:0 Burundi. Naposledy si stejným výsledkem poradila s Guineou. Dá se tedy očekávat, že se dnes představí členové širšího kádru.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Afrického poháru národu 2019 mezi Madagaskarem a Nigérií. Výkop je stanoven na 18 hodin.