Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Maroko : Pobřeží slonoviny - 28. června 2019   19:00

Maroko
Maroko
23' Nasjrí
1:0
(1:0)
Pobřeží slonoviny
Maroko
Bunú – Dirár, Benatia (C), Saïss, Hakimí – El Ahmádí – Zijach (75. Boufal), Busufa (90+3. M. da Costa), Bilhanda, N. Amrabat (82. Mazraoui) – Nasjrí.
Neant Alioum – Evarist Menkouande, Elvis Nguegoue (všichni CMR)
Al Salam Stadium, Káhira
Gbohouo – Aurier (C) (70. Bagayoko), I. Traoré, Kanon, Coulibaly – Serey Dié, Kessié – Pépé, Seri (63. Bony), Gradel (55. Cornet) – Kodjia.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 27:17.
Utkání je u konce, Maroko uhájilo svůj těsný náskok a připsalo si velice důležitou výhru. Druhý poločas přinesl také živý fotbal s šancemi, více se ale také polehávalo a narostla tvrdost s nervozitou. Co se šancí týká, tak Pobřeží slonoviny bylo nejblíže srovnání po Kessiého nůžkách v závěru utkání, za Maroko zahrozili Bilhanda střelou z vápna a hlavně Mazraoui nastřeleným břevnem. Gól už však nepadl a duel tak skončil výsledkem 1:0. Maroko má po dvou zápasech šest bodů, Pobřeží slonoviny zůstalo na třech.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Mubárak Busufa, přichází Manuel da Costa.
90+2'
Rozhodnutí měl na kopačce Mazraoui, který po Busufově centru napálil z malého vápna břevno!
90+1'
Pobřeží slonoviny už nic nevymýšlí a posílá dopředu dlouhé míče. Ty však obrana soupeře zvládá sbírat.
90'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
90'
Další přerušení hry, na trávníku probíhá ošetřování Júsufa Nasjrího. Teď se víc nehraje, než hraje.
89'
Z přímého kopu přišel povedený centr a ještě povedenější nůžky Francka Kessiého. Vrcholem ovšem byl pohotový zákrok gólmana Maroka, který tak udržel stav 1:0.
88'
Po zatažení Bonyho za dres je tu přímý kop pro Pobřeží slonoviny a vše se stěhuje před Bunúa.
87'
Maroko teď drží míč co nejdál od Bunúa a to jim opravdu stačí. Musí se jen vyvarovat chyb v rozehrávce.
86'
Pobřeží slonoviny pospíchá, rozehrávka je ale tak trochu v křeči a plná nepřesností.
85'
Zprava chtěl centrovat Bagayoko, vůbec mu to ale nesedlo a míč skončil vysoko nad brankou Maroka.
84'
Už je po standardní situaci, míč skončil mimo hrací plochu. Gbohouo okamžitě posílá dopředu dlouhý nákop.
83'
Maroko v útoku. Zleva dostal přihrávku do pokutového území Bilhanda a ihned vyslal nepříjemnou střelu. Gbohouo ji zvládl vyrazit na roh.
82'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Nurdín Amrabat, přichází Noussair Mazraoui.
82'
Další pauza, Amrabat si nyní stěžuje na bolest nohy. Ošetřování bude pokračovat mimo hrací plochu.
81'
V pokutovém území upadl Nicolas Pépé, ani teď se ale nepískalo. Místo penalty je tu odkop od branky Maroka.
80'
Další standardka pro Pobřeží slonoviny a další centr z levé strany. Opět byl obranou Maroka odvrácen.
79'
Na trávníku teď ležel marocký Amrabat a držel se za hlavu. Po chvilce vstal a naznačoval, že schytal úder loktem do hlavy. Každopádně faul se nepískal a dopředu jde Pobřeží slonoviny.
77'
Výsledkem byl pouze centr, který si obrana Maroka hravě pohlídala a o zbytek se postaral gólman Bunú.
77'
Přímý kop pro Pobřeží slonoviny, Cornet je připraven rozehrávat z levé strany.
75'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Hakím Zijach, přichází Sofiane Boufal.
73'
Zprava našel Amrabat centrem naskakujícího Nasjrího, ten pokračuje ve své snaze přidat druhý gól, jenže momentálně mu nevychází přesnost.
72'
Vysoký centr od Amrabata si do náruče stáhl připravený Gbohouo a ihned rozehrál.
71'
Maroko na útočné polovině, to tomuto celku maximálně vyhovuje, útočit teď musí jiní.
70'
Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Serge Aurier, přichází Mamadou Bagayoko.
68'
Na druhé straně se už ale pískalo a udělovala se i karta. Za zákrok zezadu byl potrestán Karím El Ahmádí.
68'
Po souboji s Traorém upadl v pokutovém území Hakimí, penalta se ale nepískala, marocký hráč pádu hodně přidal.
67'
Ve velké šanci se po Dirárově přihrávce ocitl Nasjrí, když se patičkou snažil sklepnout míč za Gbohouova záda, ale i kdyby se mu to povedlo, gól by neplatil, neboť se pískal těsný ofsajd.
64'
Na trávníku teď leží Aurier a probíhá jeho ošetřování. Na nohy se mu moc nechce, vypadá silně otřesený.
63'
Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Jean Michaël Seri, přichází Wilfried Bony.
62'
Achraf Hakimí prováhal šanci na případné navýšení náskoku. Na levé straně měl čas i prostor pro zakončení, volil však raději přihrávku pod sebe a našel pouze protihráče.
60'
Nad skončila i střela Zijacha ze střední vzdálenosti. Maroko se tak po delší době připomnělo.
60'
Táhlý centr z pravé strany skončil u Nasjrího, jeho hlavička šla nad Gbohouovo břevno.
59'
Je tu první žlutá karta utkání, za tvrdý skluz na Busufu ji dostal Wonlo Coulibaly z Pobřeží slonoviny.
57'
Po pravé straně se k pokutovému území pozvolna dostával Pépé, jenže klička mu nevyšla a Amrabat jej hravě obehrál.
55'
Na centr z přímého kopu si naskakoval Kodjia, prakticky ihned se však pískalo proti útočícímu celku.
55'
Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Max-Alain Gradel, přichází Maxwel Cornet.
54'
Romain Saïss se dopustil nedovoleného zákroku na Pépého a je tu přímý kop. Na přímou ránu to ale patrně nebude.
52'
Na lavičce Pobřeží slonoviny začíná být trochu živo, chystá se tam první střídání.
50'
Už je po standardní situaci a Pobřeží slonoviny jde dopředu. Pouze vška na chvíli, neboť je přerušená hra. Na trávníku zůstal po Kessiého zákroku marocký Zijach a je potřeba jeho ošetření.
49'
Rohový kop pro Maroko, před Gbohouem je tak zase živo a on si musí koordinovat obranu.
47'
Hakimí od rohového praporku nedokázal přihrát tak, aby rozvinul útočnou akci, soupeř jde do protiakce.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.
Máme za sebou první poločas, do kterého se hráči Pobřeží slonoviny pustili pěkně zhurta a hned v úvodní minutě mohli otevřít skóre. Šance však zůstala bez využití a s postupem času se probudilo i Maroko. No a to také jako jediné udeřilo, když ve 23. minutě skóroval po Amrabatově přihrávce Júsuf Nasjrí. Gólů mohlo být více, jenže Amrabat na straně Maroka a Dié na té opačné své příležitosti nedali a do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.
45+1'
45'
Bude se nastavovat jedna minuta.
44'
Vypadalo to, že k zemi byl stažen Jonathan Kodjia z Pobřeží slonoviny, sudí si ale všimli, že to byl on, kdo prvotně fauloval zatažením za Saïssův dres.
44'
Byl z toho pouze centr, který však obrana Pobřeží slonoviny celkem bez potíží odvrátila.
43'
Trochu se nám přitvrdilo, pocítil to teď marocký Júnis Bilhanda. Je tu tak přímý kop z pravého křídla.
41'
Po následném rohovém kopu už byla k vidění pouze nepřesná střela ze střední vzdálenosti.
40'
... hra se bleskově dostala na druhou stranu a z dálky vypálil Dié. Jeho projektil šel těsně nad a pomohl tomu svým zákrokem i brankář Bunú.
39'
Z následného protiútoku mohlo udeřit, brejk byl zakončen střelou po zemi, kterou Gbohouo zvládl vyrazit...
39'
Další centr do šestnáctky, nyní prudký a po zemi. Obrana Maroka zvládla včas zasáhnout.
38'
Ze samotného rohu nic nebylo, nicméně tým ještě zůstal v útoku a Aurier vymyslel centr, který se stáčel přímo na branku a skončil jen kousek nad břevnem.
37'
Už jsou u míče hráči Pobřeží slonoviny a po sraženém přímém kopu budou rozehrávat roh.
35'
Opět Nasjrí, a i teď si naskakoval na centrovaný míč. Nescházelo mnoho a mohl si připsat minimálně nebezpečný pokus.
34'
Maroko předvedlo nenápadnou akci, kdy se centrem z levého křídla prezentoval Hakimí a jen o centimetry minul nabíhajícího Nasjrího.
33'
Přetažený centr skončil až u Bunúa, ten s rozehrávkou nikam zvlášť nepospíchal.
32'
Hráči Pobřeží slonoviny se teď nemohou dostat do pořádného útoku, vše končí daleko před šestnáctkou.
30'
Přímý kop i pro Maroko, pokus o signál však byl zastaven pozorně pracující obranou.
29'
Už je ale po akci, celou situaci pokazil nevydařený centr. Maroko vyráží do protiakce.
28'
Přímý kop pro Pobřeží slonoviny, rozhodčí před centrem ještě naznačuje Busufovi, kde má stát zeď.
27'
Už se zase hrálo na půlce Pobřeží slonoviny a Gbohouo musel daleko ze své branky. Dostal se až mimo šestnáctku a míč musel odkopávat z trochu krkolomné pozice.
25'
Na druhé straně se odehrála šance, kdy se nabíhající Gradel srazil s gólmanem, penalta se však nepískala. Akce pokračovala a byla zakončena střelou do boční sítě Bunúovy branky.
23'
Maroko právě vstřelilo branku!
Převaha Maroka přinesla své ovoce, je tu první gól. Amrabat skvěle přihrál na vápno na nabíhajícího JÚSUFA NASJRÍHO, který si výborně pohlídal ofsajdovou linii a ranou podél gólmana trefil prostor u tyče.
21'
Júsuf Nasjrí na trávníku a ne svou vlastní vinou. Po Traorého faulu následuje přímý kop.
19'
Velká šance! Po pravé straně potáhl Dirár, naservíroval do vápna přihrávku na Nasjrího a ten ihned zakončoval. Jeho střela z první skončila na boční síti Gbohouovy branky!
18'
Tohle moc povedené nebylo, hra se nám už pozvolna stěhuje na druhou polovinu.
17'
Hra se nám teď na poslední okamžiky přesunula k Bunúově brance, Pobřeží slonoviny má roh.
15'
Míč prolétl pokutovým územím a natahoval se po něm zejména Kanon. Na pas však nedosáhl a centr tak skončil mimo hrací plochu.
14'
Píská se i na druhé straně, Amrabat fauloval Coulibalyho. Pobřeží slonoviny nemá tak výhodnou pozici, přesto z toho může být nebezpečný centr.
13'
Rozehru si vzal na starost Zijach, pokusil se o technické zakončení, se zdí ovšem překopl i branku Pobřeží slonoviny.
12'
Faul na Amrabata a je tu nebezpečný přímý kop pro Maroko. Rozehrávat se bude u levého rohu pokutového území.
10'
Po delší době se k míči dostávají i hráči v bílém, vhazování obstarává Kodjia.
9'
No a další trochu nejistý zákrok brankáře Pobřeží slonoviny. Maroko teď na trávníku diktuje tempo.
8'
No... Gbohouo teď trochu zaváhal při odkopu od vlastní branky a málem se mu to vymstilo. Sprintem se k němu vydal Nasjrí a gólman měl co dělat, aby odkop neskončil sražením do jeho branky.
7'
Vypadalo to, že Hakimí vybojoval pro svůj tým další roh, rozhodčí však ukázal na odkop od Gbohouovy branky.
6'
Zatím sledujeme hodně aktivní zápas z obou stran, po úvodní šanci Pobřeží slonoviny se o útok snaží však především Maroko.
5'
Už je po krátkém náporu, po dalším centru se po míči natahoval Saïss, dopustil se však porušení pravidel.
5'
Gbohouo vyboxoval míč za brankovou čáru, je z toho tak další rohový kop. U míče je nachystán Zijach.
4'
Možná to přijde teď, neboť Nabíl Dirár vybojoval pro Maroko první rohový kop.
3'
Maroko opět na útočné polovině, zatím je to ale bez jakéhokoliv ohrožení branky.
2'
Dlouhý nákop Maroka si obrana soupeře pohlídala a přes malou domů na Gbohoua vyřešila.
1'
Hned v první minutě jsme viděli obrovskou šanci Pobřeží slonoviny. Po Aurierově centru hlavičkoval Kodjia, míč už směřoval do branky, když jej na poslední chvíli vyhlavičkoval dobře postavený Saïss!
1'

Maroko: Bunú – Dirár, Benatia (C), Saïss, Hakimí – El Ahmádí – Zijach, Busufa, Bilhanda, N. Amrabat – Nasjrí.
Náhradníci: Munír, Tadnautí – Abdulhamíd, Idrissi, Aït Binnásir, Bourabia, Mazraoui, Bádí, Butaíb, Boufal, Fadr, M. da Costa.

Pobřeží slonoviny: Gbohouo – Aurier (C), I. Traoré, Kanon, Coulibaly – Serey Dié, Kessié – Pépé, Seri, Gradel – Kodjia.
Náhradníci: Eliezer, B. Sangaré – I. Sangaré, Assalé, Bony, Gbamin, Comara, Cornet, Bagayoko, Zaha, Angban, Doumbia.

Rozhodčí: Neant Alioum – Evarist Menkouande, Elvis Nguegoue (všichni CMR).
Oba týmy jsou již na trávníku, zápas za pár okamžik začne.
Zápas na Al Salam Stadium začne v 19 hodin, takže si na tento čas nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Neant Alioum, kterému budou na pomezí asistovat Evarist Menkouande a Elvis Nguegoue. Všichni pánové jsou z Kamerunu.

Fotbalisté Pobřeží slonoviny měli na úvod za soupeře Jihoafrickou republiku a i oni si nakonec mohli oddechnout se třemi body v kapse. O vítězství 1:0 rozhodl trefou ze 64. minuty Jonathan Kodjia a i tento tým tak má slušně nakročeno k postupu do play off Afrického poháru národů.
Maroko

Maročtí fotbalisté vstoupili do turnaje vítězně, v úvodním duelu se představili proti Namibii a vyhráli nejtěsnějším poměrem 1:0, když po celou dobu byli lepším týmem, jenže vázla koncovka. Vysvobodil je až vlastní gól v podání Itamunui Keimuineho z 89. minuty. Maroko tak položilo bodový základ pro postup do vyřazovacích bojů. Dnes je ale čeká rozhodně těžší soupeř.
Dobrý podvečer u Afrického poháru národů. Společně se podíváme na utkání skupiny D mezi Marokem a Pobřežím slonoviny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.