Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Nigérie : Guinea - 26. června 2019   16:30

Nigérie
Nigérie
73' Omeruo
1:0
(0:0)
Guinea
Guinea
Nigérie
Akpeyi – Balogun, Omeruo, Awaziem, Aina – Ndidi, Etebo – Simon (90+3. Kalu), Musa (C), Iwobi (78. Chukwueze) – Ighalo (88. Onuachu).
de Carvalho – dos Santos, Maringule (všichni Angola)
Alexandria Stadium (Alexandria)
Guinea
Koné – Dyrestam (73. Sidibé), Seka, Falette, Issiaga Sylla – Diawara, Ibrahima Cissé – Traoré (C), Keïta (71. Bangoura), Kamano (82. Koita) – Kaba.

Z tohoto on-line přenosu je to vše. Na počtenou!
Tabulka skupiny B

1. Nigérie – 6 bodů (2:0), 2 utkání
2. Madagaskar – 1 bod (2:2), 1 utkání
3. Guinea – 1 bod (2:3), 2 utkání
4. Burundi – 0 bodů (0:1), 1 utkání

Pozn.: do vyřazovací fáze postoupí dva nejlepší z každé skupiny a čtyři nejlepší z tabulky třetích týmů.
Nigérijští fotbalisté se mohou radovat. Druhou výhrou na Africkém poháru národů si s předstihem zajistili postup do osmifinále. Po výhře 1:0 nad Burundi stejným výsledkem udolali Guineu, formu před vyřazovací fází turnaje doladí „Super orli“ na konci týdne proti Madagaskaru.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:12.
90+3'
90+3'
Po taktickém střídání si dovolím tvrdit, že vítězství už si Nigérie vzít nenechá.
90+3'
Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Samuel Kalu.
90+1'
Bodový zisk mohl svému týmu vystřelit Bangoura (Guinea), z nařízeného přímáku však vůbec netrefil branku.
90'
Ou, tak tohle byl hodně nešetrný skluz! Hříšník Oghenekaro Etebo (Nigérie) je nesmírně šťasten, že se nemusí předčasně pakovat do sprch, i když by tam podle mého názoru měl okamžitě zamířit.
88'
Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Odion Ighalo, přichází Paul Onuachu.
87'
Gólman Akpeyi (Nigérie) zase zdržuje. Tentokrát už k němu přiběhl rozhodčí s jasným varováním: „Jestli se to bude ještě opakovat, udělím ti žlutou kartu.“
85'
Guinea útočí. Protože musí. Další pas vyprodukoval Seka, ale správného adresáta nenašel.
84'
Akpeyi (Nigérie) zneškodnil Traorého centr. A s rozehrávkou si dal pochopitelně na čas.
82'
Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází François Kamano, přichází Bengali-Fodé Koita.
81'
Guinejská reprezentace na svém území rozehraje další volný kop, tentokrát po Ndidiho faulu.
79'
Ofsajd a v něm vracející se Ighalo (Nigérie).
78'
Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Samuel Chukwueze.
76'
Statistika držení míče: 51% : 49%.
75'
O navýšení náskoku usilující Awaziem (Nigérie) nedal své jinak dobré přihrávce potřebnou přesnost.
73'
Nigérie právě vstřelila branku!
Střídání před soupeřovým rohem se guinejskému trenérovi vymstilo! Simon odcentroval na KENNETHA OMERUA, jenž hlavou trknul balon mimo Koného dosah – 1:0.
73'
Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Mikael Dyrestam, přichází Ousmane Sidibé.
71'
Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází Lass Bangoura.
70'
V době, kdy do závěrečného hvizdu zbývá bez nastavení dvacet minut, rotuje míč kolem středového kruhu. A ohlášena je první výměna hráčů.
67'
K nařízené nigérijské standardce se postavili Simon a Etebo. Nakonec do míče práskl druhý jmenovaný a Koné měl pořádné starosti! Po zásahu rukavicemi se mu zaprášilo před očima.
65'
Faul mimo souboj o míč. Přesně takový spáchal Ernest Seka (Guinea). Žlutá karta už je na místě.
63'
Guinea rozehrála ze středového kruhu.
62'
Trojlístek hráčů stíhal jediného soupeře. Za záchrannou brzdu zatáhl Ahmed Musa (Nigérie) a samozřejmě se nevyhnul karetnímu trestu.
61'
Gólová příležitost! Po přihrávce od rohového praporku pustil uzdu své střele Iwobi (Nigérie), brankáře tím pořádně protáhl!
61'
Statistika držení míče: 53% : 47%.
59'
A nejen to. Guinea dokonce vybojovala roh, ale centr z něj Kamano daleko přetáhl.
58'
Ta se povedla. Iwobiho záměr o průnikovku už ale ne. Guinea tak může uklidnit situaci.
57'
Nigérie musí začít od píky. Ve vlastním území se snaží o nějakou konstruktivní rozehrávku.
55'
Do útoku se vydala také Nigérie a v krátkém časovém sledu kopala dva rohy. V obou případech důkladně připravená obrana odhlavičkovala míč do bezpečí.
53'
Kamano (Guinea) u pokutového území vyškolil obránce a hned potom otestoval pozornost gólmana. Tomu stačilo kontrolovat balon pohledem.
51'
Iwobiho centr do šestnáctky Keïta (Guinea) sledoval ještě z prostoru střídaček, hned poté se však vrátil do hry. Poraněná noha už ho očividně nezlobí.
50'
Ale ne, další zdravotní problém. Tentokrát se v bolestech svíjí Keïta (Guinea). Rovněž jeho odvede zdravotnický personál mimo hřiště.
49'
Naštěstí se nejednalo o nic vážného. Sylla (Guinea) je po krátkém ošetření schopen pokračovat.
48'
Ou, Sylla (Guinea) v hlavičkovém souboji absolvoval tvrdý střet, po kterém byl předán do péče lékařů.
47'
Guinea hned na úvod musela čelit rohovému kopu.
46'
S tím, že k vítězství mají stejně daleko, se oba reprezentační celky vrátily zpátky na hřiště.
Gólově skoupý poločas nabídl několik nevyužitých příležitostí na obou stranách. Za Nigérii zahrozila dvojice Ighalo – Iwobi a Guinea své páliče šancí identifikovala jako Cissého s Kamanem.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:8.
45+1'
45+1'
V nastaveném čase ještě zkoušel pohnout se skóre Traoré (Guinea). Při střele ze střední distance však neměl dostatečně přesně seřízena mířidla.
45'
Úvodní dějství ještě potrvá minutku.
43'
Keïta (Guinea) při průniku zavadil o nohu protivníka a po nepříjemném dopadu na zem se nechal ošetřit.
41'
Po delší době vystrčila Guinea růžky. Akpeyie zaměstnal dalekonosným pokusem Cissé.
40'
Iwobi (Nigérie) snahu přihrát rozběhnutému spoluhráči zhatil dobrým zákrokem obránce.
38'
Přetažený centr skončil v zámezí. Guinejští reprezentanti tak provedou autové vhazování.
37'
Z ničeho nic se zrodila další nigérijská šance! Iwobiho skákavou střelu Koné s vypětím všech sil vytěsnil mimo svoji branku. Čelit tak ještě bude muset exekuci rohového kopu.
35'
Momentálně se bojuje uprostřed hřiště.
32'
Musa (Nigérie) se teď pořádně čertí na Ighala za to, že se zachoval jako chrt. Místo přihrávky na spoluhráče stojícího před prázdnou brankou totiž vystřelil sám, a to z poměrně ostrého úhlu. Jak to dopadlo, snad ani nemusím zmiňovat.
31'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
29'
Musa (Nigérie) došel před pokutové území, přihrávka do něj však byla zastavena.
27'
Prvním napomenutým hráčem zápasu je za podražení zezadu Simon Falette (Guinea).
25'
Aina (Nigérie) pokusem z dálky pozdravil Koného.
23'
Zmíněnou hradbu těl Kamano (Guinea) prostřelil a pak s napětím sledoval, kam balon zamíří. Nakonec to nebylo daleko od břevna!
22'
A to přímo u rohu pokutového území, takže Akpeyi (Nigérie) si pochopitelně staví zeď.
21'
Po ztrátě míče musel couvat Simon (Nigérie). Aby soupeřovu akci zastavil, tak ho zfauloval.
20'
Ve dvacáté minutě se hraje uprostřed hřiště.
18'
A našla ho na hranici šestnáctky, odkud tak mohl napřáhnout Simon (Nigérie). Protože však střílel z hlubokého záklonu, tak branku překopnul.
17'
Poblíž pokutového území kombinující Nigérie si trpělivě hledá prostor pro střelbu.
16'
14'
Na načechraný centr si naskočil Ndidi (Nigérie), aby vysoko přehlavičkoval břevno.
13'
Iwobi (Nigérie) to rovněž zkusil individuálně. A vedl si úspěšněji. Pro svůj tým vybojoval roh.
11'
Na druhé straně se při samostatné akci marně snažil projít kolem svého strážce Kaba (Guinea)
8'
Pokus o průnikovou přihrávku nevyšel podle představ, Musa (Nigérie) dal míči příliš razance.
6'
Další útok Nigérie táhla po levé straně. Musův nízký pas měl v předbrankovém prostoru oslovit Ighala, tomu ovšem selhalo zpracování.
4'
Premiérový roh šel rozehrát Simon (Nigérie). Podle očekávání zvolil centr do vápna, který však přistál pouze na hlavě jednoho z obránců.
3'
Z brejku pak Nigérie vytěžila rohový kop.
2'
A právě ta při své první akci zahrozila! Akpeyi měl nečekané problémy s nepříliš razantní střelou, kterou ze střední vzdálenosti vypustil Cissé. Přestože letěla přímo doprostřed branky, nigérijský gólman ji neudržel, nýbrž vyrazil.
1'
Rozehrávku provedl tým vedený jako hostující, tedy Guinea.
1'
Hlavní aktéři nastoupili na hřiště, poslechli si národní hymny a pozdravili se. Poté, co si kapitáni vybrali strany, už nic nebrání zahajovacímu výkopu.

Nigérie: Akpeyi – Balogun, Omeruo, Awaziem, Aina – Ndidi, Etebo – Simon, Musa (C), Iwobi – Ighalo.
Náhradníci: Ezenwa, Uzoho – Collins, Chukwueze, Kalu, Obi Mikel, Ogu, Onuachu, Onyekuru, Osimhen, Shehu, Troost-Ekong.

Guinea: Koné – Dyrestam, Seka, Falette, Issiaga Sylla – Diawara, Ibrahima Cissé – Traoré (C), Keïta, Kamano – Kaba.
Náhradníci: N. Yattara, Keita – F. Camara, M. Camara, Fofana, Jeanvier, Kante, Koita, Bangoura, Sidibé, Idrissa Sylla, M. Yattara.

Rozhodčí: de Carvalho – dos Santos, Maringule (všichni Angola).
Reprezentanti obou zemí už se intenzivně rozcvičují. Kteří? To se dozvíte v následujícím příspěvku!
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání Afrického poháru národů mezi Nigérií a Guineou.

1x stříbro (1976)

Spolufavorité skupiny na úvod turnaje klopýtli. V zápase s podceňovaným Madagaskarem si sice vytvořili lepší pozici pro druhý poločas, jenomže na jeho začátku se karta velmi rychle obrátila. Guinejci si proměněnou penaltou nakonec pomohli alespoň k remíze, i tak ale mají co napravovat.

Guinea – Madagaskar 2:2 (1:0)
Branky:
34. Kaba, 66. Kamano (pen.) – 49. A. Abel, 55. Andriamatsinoro.
ŽK: Amada, Métanire, Ilaimaharitra (Madagaskar).

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:13.

Guinea: Keita – Dyrestam, Jeanvier, Falette, Issiaga Sylla – Ib. Cissé, Diawara, Camara (62. Keïta) – Traoré (C), Kaba (86. M. Yattara), Kamano (78. Koita).

Madagaskar: Adrien – Mombris, Razakanantenaina, Fontaine, Métanire – Amada (64. Raveloson), A. Abel, Ilaimaharitra – Andriamatsinoro (73. Voavy), Andriatsima (C), Nomenjanahary.

Nigérie

3x zlato (1980, 1994, 2013)
4x stříbro (1984, 1988, 1990, 2000)
7x bronz (1976, 1978, 1992, 2002, 2004, 2006, 2010)

„Super orli“ vlétli do šampionátu tím správným křídlem, i když přehrát Burundi nebyl vůbec snadný úkol. Outsider se totiž své historické účasti na Africkém pohárů národů ani trochu nezalekl a s aspirantem na medaili hrál dlouho vyrovnanou partii. Nigérii spasil až v závěrečné čtvrthodince střídající Ighalo.

Nigérie – Burundi 1:0 (0:0)
Branka:
77. Ighalo.
ŽK: Nahimana (Burundi).

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 7:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 19:22.

Nigérie: Akpeyi – S. Abdullahi (42. Awaziem), Aina, Omeruo, Troost-Ekong – Etebo, Ndidi – Obi Mikel (C) (58. Musa), Chukwueze, Iwobi – Onuachu (73. Ighalo).

Burundi: Nahimana – Moussa, Duhayindavyi, Nsabiyumva, Ngandu – Bigirimana – Nahimana (76. Nduwarugira), Mustafa (59. Kamsoba), C. Amissi – Berahino (90+2. M. Amissi), Razak.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji slunečné středeční odpoledne a zároveň vás vítám u sledování textové on-line reportáže z utkání Afrického poháru národů mezi Nigérií a Giuneou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.