Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Senegal : Tanzanie - 23. června 2019   19:00

Senegal
Senegal
28' K. Baldé  • 64' Diatta
2:0
(1:0)
Tanzanie
Tanzanie
Senegal
Mendy – Wagué, Sabaly, Koulibaly, Sané (24. Kouyaté) – Diatta, K. Baldé (73. Thioub), Ndiaye, Gueye (C) – Niang (83. Mou. Konaté), Sarr.
Selmi – Hmila, Amsaaaed
30 June Stadium (Káhira)
Tanzanie
Manula – Ramadan, Yondan, Mwantika, Michael – Salum (44. Mussa), Yahya (84. Domayo) – Mao, Msuva (66. Ulimwengu), Bocco – Samatta (C).

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 10:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:22.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí očekávaným vítězstvím Senegalu, který svého soupeře porazil poměrem 2:0. Senegal měl i ve druhém dějství výraznou územní převahu, nakonec se dočkal druhé uklidňující branky, po které se hra trochu zklidnila. Naopak se směrem dopředu začala projevovat také Tanzánie, která se ale za celé utkání nedostala do žádné výraznější příležitosti.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Hassan Ramadan (Tanzanie).
90+2'
Do konce zápasu nezbývá moc času, o vítězi je rozhodnuto. Senegal potvrdil roli favorita, nyní se snaží udržet čisté konto.
90+1'
Přenesení hry přeci jenom našlo u postranní čáry Bocca, který nevybojoval ani rohový kop.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Určitě můžeme očekávat, že se také něco nastaví.
88'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi senegalský Thioub. Hlavní sudí pro jistotu přerušil hru, přičemž se na scénu vydal také lékařský personál.
85'
Senegal zahrával další slibnou standardku, avšak Ndiaye svým centrem našel hlavu protihráče, kterým byl Yondani. Posléze kousek vedle pálil Sarr.
84'
Střídání v týmu Tanzanie: ze hřiště odchází Mudathir Yahya, přichází Frank Domayo.
83'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Moussa Konaté.
83'
Tanzánie zahrávala hned dva rohové kopy v krátkém časovém sledu, avšak ani jeden nebyl nebezpečný. Mendy tak stále zasahovat nemusel.
82'
U středového kruhu se podařilo zasáhnout Ndiayemu, jenž poté přihrával na Gueyeho, před kterým včas vystoupil Mkami, jenž vybojoval rohový kop.
81'
Nakonec se o rozehrávku postaral Gueye, který trefil pouze dobře postavenou zeď. Posléze se Kouyatému nepodařilo ideálně odcentrovat.
80'
Senegal bude mít velkou šanci na další branku. Za pokutovým územím totiž číhal jeden z protihráčů, následovat bude velice zajímavá standardka.
79'
Odraz hracího předmětu nakonec hrál do karet Mendymu, který si jako první pro něj seběhl. Následovalo rutinní vyhození balónu k postranní lajně.
78'
Na zemi se ocitl Abbas, který si nakonec vyžádal lékařské ošetření. Na zelený pažit přispěchal lékařský personál, jenž si okamžitě vzal hráče do péče.
77'
Bocco aktivně napadal rozehrávku soupeře, avšak brankář Mendy velice přesně přihrával na pravou stranu hrací plochy, kde s míčem operuje Thioub.
76'
Ramadan přihrával na naběhnuvšího Samatu, který se opět ocitl na zemi. Tentokráte to faul neznamenalo, prvně jmenovaný hráč poté sám fauloval.
75'
Samata si v souboji s Koulibalym vybojoval nedovolený zákrok, přičemž se druhý jmenovaný výroku hodně diví. Tanzánie bude zahrávat standardku.
74'
Kouyaté si dával s provedením autu celkem načas. Nakonec se mu u hranice pokutového území nabídl Niang, kterému se nepodařilo udržet míč.
73'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Keita Baldé, přichází Sada Thioub.
72'
Mendy tentokráte dalekonosně odkopával od své branky, přičemž si na druhé straně hrací plochy vybral Nianga, který nepřesně sklepával pod sebe.
71'
Za obranu si seběhl Samata, který se dokonce dostal až před brankáře Mendyho, avšak pomezní sudí si velice správně všiml jasného ofsajdu.
70'
Po delší době si s míčem zahrál také brankář Mendy, který celkem dlouho váhal s rozehrávkou. Nakonec se rozhodl pro vyhození ke Koulibalymu.
67'
Senegal se málem dostal do tříbrankového vedení! Přečíslení nakonec vyústilo v přihrávku na volného Nianga, který ve vyložené šanci netrefil balón.
66'
Střídání v týmu Tanzanie: ze hřiště odchází Simon Msuva, přichází Thomas Ulimwengu.
64'
Senegal právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom tu máme další přesnou trefu hráčů Senegalu! Vedoucí celek tohoto zápasu rozehrával z levé strany rohový kop, po kterém se k ráně z hranice pokutového území dostal KRÉPIN DIATTA , jenž prudkou střelou poslal míč za brankáře Manulu.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na druhou branku tohoto zápasu stále čekáme. Senegal je směrem dopředu jednoznačně aktivnější.
63'
Žlutou kartu dostává Simon Msuva (Tanzanie).
63'
Mendy opět šikovně roztáhl hru na Kouyatého, jehož dalekonosný pas přeci jenom proskákal až k Sarrovi, před kterým se dostal k míči Manula.
62'
Sarr měl kolem sebe hodně místa, nakonec zkoušel obranu překvapit prudkou přihrávkou na Nianga, avšak přeci jenom zasahoval zadák Yondani.
61'
Ramadan zahnal jednoho ze svých spoluhráčů, který proti dvojici protihráčů neměl šanci na úspěch. Posléze se ve vzduchu dokázal prosadit Koulibaly.
60'
Abbas to zkoušel kolmicí na pravou stranu, kam si nabíhal jeho kolega Mkami. Přihrávka nebyla vůbec přesná, Mendy se postará o rozehrávku.
59'
Ten tentokráte směřoval na přední tyč, odkud ho vyhlavičkoval Samata. Posléze své štěstí zkoušel obránce Wagué, jenž výrazně minul branku.
58'
V pokutovém území měl velké problémy obránce Yondani, kterého nakonec včas nahradil pozorný Abbas. Senegal bude zahrávat další rohový kop.
57'
Hodně slabé zakončení vyprodukoval Msuva, jehož rána postrádala přesnost. Ani tentokráte si brankář Mendy nepřipsal svůj první dnešní zákrok.
56'
Dalekonosné přenesení hry našlo u postranní čáry Mkamiho, který okamžitou přihrávkou oslovil Ramadana, jenž trefil napadajícího Baldého.
55'
O provedení autového vhazování se postaral Sabaly, načež se do kombinace zapojil také znuděný brankář Mendy, který našel volného Waguého.
54'
U penaltového puntíku čekal na přihrávku Baldé, který se okamžitě postaral o zakončení, jenž nebylo vůbec nebezpečné. Manula nemusel vážněji zasahovat.
53'
Na vlastním malém vápně musel zasahovat Ramadan, který zkušeně prodlužoval mimo dosah všech protihráčů. Tanzánie je i nadále pod tlakem.
52'
Do vzduchu se nakonec vyšplhal Niang, jenž mířil zhruba metr vedle branky. Další zakončení v podání Senegalu, Manula však nemusel zasahovat.
51'
Navíc u postranní čáry musel faulovat Farid, který si pořádně vyšlápl na Sarra. To vše znamená, že Senegal si vyzkouší další standardní situaci.
50'
Hrací předmět se snesl přesně na kopačku Bocca, který sklepával pod sebe na Kamagiho, jenž u středového kruhu našel pouze Koulibalyho.
49'
Senegal se tak postaral o provedení dalšího rohového kopu, který i tentokráte přinesl útočný faul. Manula tak bude moci rozehrávat od branky.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se do palebné pozice dostal Baldé, jenž mířil pouze do brankáře Manuly. Tentýž brankář vychytal také dalšího protihráče.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči Senegalu, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl celkem očekávaný obrázek hry. Hráči Senegalu totiž měli více ze hry, přičemž se jim nakonec podařilo jednou skórovat. Tanzánie se snažila vycházet ze zajištěné obrany, avšak směrem dopředu to nebylo vůbec ideální. Mendy neměl žádnou větší práci, naopak se hráči Tanzánie prezentovali celou řadu nedovolených zákroků.
45+2'
45+1'
Koncovka prvního poločasu nám nepřináší nic moc zajímavého. Před malým momentem zasahoval Mussa, který vybojoval autové vhazování.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Střídání v týmu Tanzanie: ze hřiště odchází Feisal Salum, přichází Faridi Mussa.
43'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem dvou minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
42'
Dalekonosný pas se snášel na naběhnuvšího Diattu, který zkoušel ještě patičkou prodloužit za sebe, což dokonale hrálo do karet Manulovi.
41'
Baldého nabídka směřovala k hranici malého vápna, kde číhala přesila protihráčů. Aby toho nebylo málo, tak Sarrova nabídka skončil u Manuly.
40'
Na řadu přišel další nedovolený zákrok, o který se před malým momentem postaral Msuva. Soupeř tak bude moci zahrávat další standardní situaci.
36'
Žlutou kartu dostává Himid Mao (Tanzanie).
36'
Senegal nyní rozjel kombinaci na vlastní polovině, do které se zapojil také brankář Mendy, který ihned přeposílal přihrávku na kolegu Kouyatého.
35'
U středového kruhu přišel další nedovolený zákrok, sudí tentokráte odpískal. Mkami rozehrál do strany na Abbase, který mu ihned vracel.
34'
Posléze se hráči Senegalu radovali ze druhé branky, avšak ta nakonec není uznána. Kouyaté totiž rukou sáhl na balón, Sarrova trefa tak neplatí.
33'
Baldé se po souboji s Ramadanem ocitl na zemi, avšak dle sudího to bylo v souladu s pravidly. Tanzánie to zkoušela přes Samatu, jenž prodlužoval pouze k protihráčům. Ti rozjeli nadějnou akci, přičemž Baldé našel na zadní tyči Sarra, po jehož přihrávce pod sebe pálil vysoko nad břevno Gueye.
32'
Na poslední chvíli musel zasahovat Wagué, který raději hrací předmět poslal daleko na druhou stranu, kde jeho celek vybojoval autové vhazování.
31'
Nakonec se o vyvezení míče postaral Koulibaly, který u středového kruhu ještě dokázal najít Ndiayeho, jenž nedokázal přeposlat na volného Diattu.
30'
Samata se ani v tomto případě daleko s míčem nedostal, což přineslo pouze odkop od senegalské branky. Mendy rozehrával do strany na Kouyatého.
29'
V tuto chvíli to budou mít hráči Tanzánie hodně složité, budou muset dotahovat jednobrankové manko, na což mají ještě dostatek času.
28'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Senegal rozjel velice rychlou kombinaci, která nakonec putovala až na kopačku KEITY BALDÉHO, jenž se do míče opřel levou nohou, což překonalo brankáře Manulu, který si na hrací předmět ještě lehce sáhl.
28'
Rozehrávku standardní situace si nakonec vzal na starost Niang, jehož rána trefila pouze dobře postavenou zeď. Následně se v ofsajdu zjevil Baldé.
27'
Mendy se opět dostal k míči, který ihned roztáhl do strany na volného Waguého. Senegal nakonec přenášel hru, načež byl faulovaný rychlonohý Baldé.
26'
O provedení autového vhazování se postaral právě Kouyaté, jenž se snažil spolupracovat s Diattou, avšak včas se podařilo zasáhnout Abbasovi.
25'
Nutno dodat, že hostující Mwantika šel do souboje hodně riskantním způsobem. Nakonec jsme sledovali roh, po kterém hlavičkoval nad Koulibaly.
24'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Salif Sané, přichází Cheikhou Kouyaté.
23'
Diatta se drzým způsobem nakonec prodral do pokutového území, kde jeho následnou nabídku odklízel Mwantika. I tak se prvně jmenovaný ocitl na zemi.
19'
Abbas se dostal do nepříjemného obležení, avšak to zvládl na jedničku. Posléze Wagué raději spolupracoval s Mendym, který ihned odkopával.
18'
Ještě před dopadem míče bylo pískáno, jednalo se o útočný faul Koulibalyho. I tak by padající předmět schoval do svých rukavic brankář Manula.
17'
Na jistotu se rozhodl zahrát obránce Mwantika, který možná trochu zbytečně poslal míč do zámezí. Senegal bude zahrávat první rohový kop.
16'
Gueye nepřesně sklepával míč do strany na Sarra, naopak se tu zrodil rychlý protiútok soupeře. Faul, po kterém bude následovat standardní situace.
15'
Brankář Manula si připsal další zákrok, své štěstí totiž zkoušel Sabaly, jehož rána nebyla nikterak prudká. Jednalo se o rutinní zachycení míče.
15'
Žlutou kartu dostává Badou Ndiaye (Senegal).
14'
Ramadan si to namířil podél autové čáry, kde ještě spolupracoval s Mkamim, který raději vyprodukoval zpětnou přihrávku až na Yondaniho.
13'
Míč se nakonec neobjevil za brankovou čárou, logicky se tak pokračovalo ve hře. Napadající Diatta ale fauloval, naopak na zemi se ocitl Kamagi.
12'
Na levé straně to Kamagi zkoušel drzým manévrem kolem Waguého, který ale zasáhl zodpovědně. Navíc si poté došel pro zisk nedovoleného zákroku.
11'
O rozehrávku volného kopu se postaral Gueye, který v pokutovém území zkoušel najít Sarra, před kterým nekompromisně zasahoval zadák Yondani.
10'
Manula tentokráte zvolil rozehrávku na levou stranu, kde se nacházel kolega Kamagi. Ten pro změnu nakopával na Bocca, jenž se neprosadil.
9'
Žlutou kartu dostává Feisal Salum (Tanzanie).
8'
Do další šance se dostal forvard Niang, který to zkoušel pravou nohou na přední tyč, jenomže trefil pouze boční síť. Manula tentokráte nemusel zasahovat.
7'
Posléze se na zemi ocitl Sabaly, kterého důrazným způsobem dohrál Mkami. Hlavní sudí pochopitelně odpískal faul, Sarr se ale daleko nedostal.
6'
Wagué si u pokutového území vybral Nianga, který ještě spolupracoval s Diattou, jenž otřel míč o nohu Kamagiho. Senegal tak bude vhazovat.
5'
Manula tak mohl obstarat odkop od své branky, který posílal na urostlého Bocca, jenž si pomohl zatáhnutím za dres. Sabaly obstaral volný kop.
4'
První šance tohoto zápasu! Chybnou přihrávku dokázal vystihnout Ndiaye, který poté předkládal do šance na Nianga, jenž na brankáře nadvakrát nevyzrál.
3'
Hned v úvodu utkání se k míči dostal brankář Mendy, který se rozhodl rozehrát na levou stranu, odkud to Koulibaly zkoušel nepřesným přenesením.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hráči Tanzánie, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Senegal: Mendy – Wagué, Sabaly, Koulibaly, Sané – Diatta, K. Baldé, Ndiaye, Gueye (C) – Niang, Sarr.
Náhradníci: Diallo, A. Gomis – Cissé, Ciss, Diagne, Mou. Konaté, Gassama, Kouyaté, A. N'Diaye, Saivet, Thioub.

Tanzanie: Manula – Ramadan, Yondan, Mwantika, Michael – Salum, Yahya – Mao, Msuva, Bocco – Samatta (C).
Náhradníci: Kalambo, Mnata – Domayo, Hussein, Mtoni, Mussa, Phillipo, Nyoni, Ulimwengu, Yussuf, Zayd, Mandawa..
Tanzánie

Fotbalisté Tanzánie to měli s postupem o něco složitější, postoupili totiž z druhé pozice. Tanzánie nasbírala osm bodů, přičemž náskok před třetím Lesothem byl pouze dvoubodový. Tento celek z celkových šesti zápasů dokázal vyhrát pouze dvakrát, stejná počet měl také porážek. Tanzánie se navíc neprezentovalo zrovna úderným útokem, ten totiž z šesti odehraných zápasů dokázal vstřelit pouze šest branek, což je velký rozdíl oproti ofenzívě Senegalu. Obrana se jevila o trochu lepším dojmem, dohromady totiž inkasovala pouze pět branek, což bylo druhé nejlepší počínání ve skupině.
Senegal

Fotbalisté Senegalu se v kvalifikaci o účast na tomto turnaji umístili na první pozici své skupiny, což pochopitelně znamenalo postup. Senegal z šesti odehraných zápasů nasbíral hned šestnáct bodů, přičemž pětkrát dokázal zvítězit, navíc pouze jedinkrát remizoval. Senegal tak měl před druhým Madagaskarem šestibodový náskok, avšak také druhý jmenovaný celek postoupil na tento turnaj. Senegal se prezentoval vůbec nejefektivnějším útokem, který si držel průměr dvou vstřelených branek na zápas. Navíc se dobrým způsobem jevila také obrana, která z šesti zápasů inkasovala pouze dvě branky.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Africký pohár národů má na programu první zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Senegalem a Tanzánií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.