Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Uganda : Egypt - 30. června 2019   21:00

Uganda
Uganda
0:2
(0:2)
Egypt
Egypt
36' M. Salah   • 45+1' A. Almuhammadí
Uganda
Onyango (72. Odongkara) – Wadada, Awany, Wasswa, Walusimbi – Miya, Azira, Aucho (70. Lwanga) – Abdu, Okwi, Kyambadde (79. L. Kizito).
Maguette N'Diaye (SEN) – Elvis Guy Noupue (CMR), Seydou Tiama (BFA)
Cairo International Stadium (Káhira)
Egypt
Šanáví – A. Almuhammadí (90+2. Džábir), Hegází, B. Almuhammadí, Ašraf – Emad, Alnaní (62. Hamad) – M. Salah, as-Saíd, Trézéguet – Hasan Kouka (24. Muhsín).
A. Šanáví – Mansůr, Sulímán, Alá, Hamdí, Muhsín, Džábir, Hamad, Ghazál, Alí.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 9:1. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 12:18.
Utkání je u konce a Egypt uhájil své dvoubrankové vedení. Uganda se sice po přestávce snažila s nepříznivým výsledkem něco udělat, jenže koncovka dnes nebyla na straně tohoto celku silnou stránkou. Na druhé straně se toho kromě Salahovy šance mnoho neudálo a tak se diváci ve druhém poločasu gólu nedočkali. Egypt vyhrál 2:0 a s devíti body i celou skupinu A. Ugandě patří druhé místo se čtyřmi body, což i tento celek posouvá do vyřazovacích bojů.
90+5'
90+4'
Už ale odchází po svých do zámezí a za chvíli se patrně vrátí na hrací plochu.
90+3'
Každopádně teď probíhá ošetřování právě Bahíra Almuhammadího, který po souboji nepříjemně upadl a udeřil se hlavou o trávník.
90+2'
Okwi se zlobí, že mu byl odpískán faul na Bahíra Almuhammadí, měl pocit, že pískat by se mělo naopak, že egyptský obránce na něj naskočil.
90+2'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Ahmad Almuhammadí, přichází Umar Džábir.
90+1'
Egypt chystá ještě jednu změnu v sestavě, na trávník alespoň na chvíli vyběhne Umar Džábir.
90'
Rozhodčí přidá pět minut.
89'
Následoval přímý kop, prakticky ihned po rozehrání se však pískalo provinění egyptského týmu.
88'
Ještě jedna žlutá karta na straně Ugandy, za nedovolený zákrok ji dostal Taddeo Lwanga.
87'
Celá akce pak byla zakončena střelou Salaha z pravé strany, mířil ovšem nad břevno Odongkarovy branky.
87'
Přímý kop pro Egypt. Centr byl obranou soupeře odvrácen. Abdu se ale daleko nedostal. Egypt se vrací do útoku.
86'
Už je zase vše v pořádku a může se pokračovat odkopem od egyptské branky.
85'
Ten ale ve skrumáži schytal nepříjemný úder do hlavy a je teď ošetřován ve své šestnáctce.
84'
Centr prolétl pokutovým územím, nezasáhl jej žádný z hráčů Ugandy, ani vyběhnutý brankář Šanáví.
83'
Sražený centr Abdua znamená rohový kop pro Ugandu. U míče je nachystán Miya.
82'
Souboj mezi Okwim a Emadem byl vyhodnocen jako filmování hráče Ugandy, místo přímého kopu pro Ugandu se tak rozehrává proti Odongkarově brance.
81'
Egypt teď nika nepospíchá, snaží se pouze držet míč co nejdál od vlastní branky.
80'
Odongkara má míč ve svém držení a okamžitě jej posílá na své nabíhající spoluhráče.
79'
Střídání v týmu Uganda: ze hřiště odchází Allan Kyambadde, přichází Luwagga Kizito.
78'
Trochu přetažený Ašrafův centr obrana Ugandy odvrátila na autové vhazování.
76'
Egypt se teď snaží držet míč na svých kopačkách a nepouštět soupeře do kombinace. S útočením pospíchat nemusí.
75'
Tohle mohlo skončit snížením. Na dlouhý nákop si nabíhal Okwi, v souboji s Hagázím a brankářem Šanávím ale zakončil těsně vedle branky!
74'
Odongkara se ihned zapojil do hry, musel před dotírajícím protivníkem odkopávat poměrně rychlý míč.
72'
Střídání v týmu Uganda: ze hřiště odchází Denis Onyango, přichází Robert Odongkara.
71'
Pro Onyangu musela nosítka, zápas tak pro něj končí a do hry půjde již zmíněný Odongkara.
70'
Střídání v týmu Uganda: ze hřiště odchází Khalid Aucho, přichází Taddeo Lwanga.
70'
Chystá se navíc i další změna v dresu Ugandy, do hry zasáhne Taddeo Lwanga.
69'
Ihned se začal rozcvičovat náhradní gólman Robert Odongkara a zatím to vypadá, že bude muset do hry.
68'
Onyango sedí na trávníku a má zdravotní problémy. Nepřišel k nim v žádném souboji, spíše to vypadá na potíže způsobené horkým počasím.
66'
Fotbalisté Ugandy teď obléhají pokutové území, nemohou se ale dostat dál, proti je dobře organizovaná obrana.
64'
Sledujeme teď velmi aktivní fotbal z obou stran. Uganda se snaží něco udělat s nepříznivým výsledkem, Egypt se naopak chce nacpat do pootevřené obrany soupeře.
62'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Muhammad Alnaní, přichází Tarik Hamad.
62'
I tentokrát rozehrál přímý kop Farouk Miya, tlačil míč na první tyč, branku ale netrefil.
61'
Další žlutá karta, tentokrát na straně Egypta. Za faul u pokutového území ji dostal Ahmad Almuhammadí.
60'
Uganda měla přímý kop z pravého křídla, po centru vznikl před Šanávím krátký zmatek, Egypt ale zvládl míč odkopnout.
59'
Rozhodčí se ale k zákroku nakonec vrátil a dodatečně Allanu Kyambaddemu udělil žlutou kartu.
58'
Ahmad Almuhammadí teď od Kyambaddeho schytal tvrdý skluz, faul se však nepískal, šlo to i přes míč.
57'
Přímák si vzal na starost Farouk Miya, bez problémů překonal zeď, jeho rána ale skončila na horní síti egyptské branky.
56'
Přímý kop pro Ugandu z nebezpečné vzdálenosti, Šanáví si staví opravdu bytelnou zeď.
54'
Po centru se k hlavičce dostával Okwi, zády k brance ale mířil nad egyptskou branku.
54'
Šance i na druhé straně, Miyova střela z vápna ale byla sražena na rohový kop.
52'
Egypt měl obrovskou šanci na navýšení náskoku, na Onyanga se řítil Salah, chtěl jej obstřelit, nicméně gólman Ugandy jeho pokus vyrazil pravou rukou!
50'
Z něj nic nebylo, přesto se bude i nadále pokračovat proti Šanávího brance, Bahír Almuhammadí odhlavičkoval na aut.
49'
Uganda pokračuje ve velmi aktivním úvodu druhého poločasu, nyní to bude za pomoci rohového kopu.
48'
Další odmávaný ofsajd Ugandy, nyní to ale bylo velmi sporné. Nikdo však neprotestoval, zápas pokračuje dál.
47'
Jako první se ve druhém poločasu dostali do akce fotbalisté Ugandy, skončilo to však ofsajdem.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Máme za sebou první poločas, který musí Egypt vyhodnotit jako velmi vydařený. Po aktivním úvodu sice přišlo zpomalení tempa, přesto se tým dočkal hned dvou branek. Ve 36. minutě se hvězda Mohamed Salah opřela do přímého kopu a usměrnila jej přesně k tyči Onyangovy branky. No a v nastaveném čase se po rychlé akci trefil křížnou ranou Ahmad Almuhammadí a ustanovil tak současný výsledek 2:0 pro pořadatele turnaje. Současný stav tak zajišťuje Egyptu postup z prvního místa, Uganda by i tak uhájila druhé místo a postup.
45+3'
45+1'
Egypt právě vstřelil branku!
Je tu gól do šatny! Po levé straně zasprintoval Ašraf, jeho centr prolétl celým vápnem až k AHMADU ALMUHAMMADÍOVI, ten si zpracoval a s pomocí lehké teče Wasswy poslal prudkou střelu ke vzdálenější tyči – 0:2!
45'
Budou se nastavovat dvě minuty.
44'
Z něj Uganda nic nevytěžila, naopak Muhammad Šanáví se pomaličku chystá k dlouhému odkopu.
43'
Na pravou stranu dostal přihrávku do běhu Abdu a chytře to zkoušel ranou na bližší tyč, Šanáví to ale přečetl a vyrazil míč na roh.
42'
Salahovi moc nevyšel centr z pravého křídla, přesto se míč dostal k Alnanímu. Jeho střela šla několik metrů vedle Onyangovy branky.
41'
Teď se už pískalo, nicméně hráčům Egypta se to moc nelíbilo, neboť se jednalo o Trézégetův faul.
40'
Na Salahovi teď visel protihráč a znemožnil mu tak se posunout do útoku, faul se ale nepískal.
39'
Onyanga teď odkopával trochu divoký míč, zvládl to ale i proti dotírajícímu protivníkovi a alespoň na chvíli pro Ugandu uklidnil situaci.
38'
Egypt je rázem při chuti a byla tu další šance. Za obranu si naběhl Trézéguet, tentokrát ale Onyanga zvládl střelu vyrazit.
36'
MOHAMED SALAH parádně překonal čtyřčlennou zeď a i když si brankář Onyanga na míč sáhl, skončila střela přesně u jeho levé tyče. Egypt jde do vedení!
35'
Už se ale zase hraje na druhé straně, Egypt má k dispozici přímý kop. U míče je samozřejmě připraven Salah.
34'
Po levé straně zasprintoval Abdu, zbavil se obránce a z úhlu nebezpečně vypálil. Šanáví si s pumelicí poradil, stejně jako s dorážkou hlavou.
33'
Zprava centroval Salah, moc mu to ale nesedlo, míč se snesl přesně k rukám gólmana Onyangy.
33'
Ajmán Ašraf se chystá k vhazování na útočné polovině, nemá ale komu, všichni jeho spoluhráči jsou obsazeni.
32'
Po jeho vyskočení na nohy následoval rohový kop, Miyův centr si ovšem obrana Egypta pohlídala.
30'
Střela z velké dálky teď docela překvapila brankáře Šanávího, míč jen tak tak vyrazil na horní síť a sám si při dopadu ublížil. Je tak ošetřován´týmovým lékařem.
29'
Na druhé straně se do pokutového území dral Trézéguet, u brankové čáry však byl čistě zastaven Awanym. Uganda může jít do protiakce.
27'
Wadada hledal dlouhým a vysokým nákopem Okwiho, toho ale skvěl odstavil tělem Hegází a akci Ugandy tak zastavil.
26'
Standardní situace tentokrát pro Egypt, situace ale dala pouze vyniknout brankáři Onyangovi, který vysoký pas vyboxoval.
24'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Ahmad Hasan Kouka, přichází Marván Muhsín.
24'
Přímý kop pro Ugandu, z levé strany ale přilétl hrubě nepovedený pokus a míč tak skončil několik metrů vedle branky.
22'
Další přerušení a opět se jedná Ahmada Hasan Kouku. Přijelo pro něj dokonce zdravotnické auto a je opět odvážen k ošetření.
20'
Po tvrdém zákroku se na trávníku ocitl egyptský Hasan Kouka a rozhodčím byl vykázán mimo hrací plochu.
18'
Egyptu zatím moc nevychází přechod do útoku, nyní neklapla ani akce levým křídle. Nicholas Wadada se už chystá vhazovat.
16'
Salah chtěl něco vykouzlit na pravé straně, narážečka s Hasan Koukou ale nevyšla a míč skončil mimo hrací plochu.
14'
No vida, byla tu zajímavá střela v podání Ugandy. Na levé straně si našel prostor pro zakončení Emmanuel Okwi, prudkou střelou ale pálil přesně do míst, kde číhal gólman Šanáví.
13'
Abdu je již zpátky ve hře a nyní se hnal za domácí obranu. Přihrávku ovšem převzal v ofsajdovém postavení.
12'
Nedovolený zákrok na Alnaního, Egypt rozehrává standardku kousek od středové čáry.
10'
Gólman Egypta svým odkopem napálil Abdua přesně do hlavy a ten vypadá dost otřeseně. Jeho ošetřování bude pokračovat mimo hrací plochu, Uganda je zatím v deseti lidech.
10'
Uganda se po úvodu trochu osmělila a snaží se napadat rozehrávku soupeře. Bahír Almuhammadí teď musel vše řešit malou domů na Šanávího.
9'
No tohle nebylo zrovna podle ugandských not, odražený míč skončil mimo hrací plochu a je z toho odkop od egyptské branky.
8'
Šanáví je už v pořádku s spolu se svou obranou tak může čelit rohovému kopu.
7'
Šanáví se teď trochu zlobí na Bahíra Almuhammadího, který mu ve skluzu ukopl míč, zajistil tak soupeři roh a navíc způsobil svému brankáři i šrám. Probíhá jeho ošetřování.
6'
Centr od rohového praporku nevyšel, míč se ale vrátil k Miyovi a ten vyzkoušel Šanavího pozornost střelou z úhlu.
6'
Neuspěl ani na druhé straně Abdu, Uganda má ale k dispozici alespoň rohový kop.
5'
Zleva se do pokutového území prodíral Trézéguet, ve vápně upadl, ale zákrok Miyi penaltový nebyl.
4'
Ajmán Ašraf byl zahnán k pomezní čáře, kde se mu nepovedlo rozvinout akci, zastavil je Awany.
3'
Už od úvodních okamžiků je Egypt aktivnější a soupeře k míči ještě prakticky nepustil.
2'
Nakopávaný míč na Salaha, u něj však míč neskončil, v obraně dobře zasáhl Wasswa.
1'

Uganda: Onyango – Wadada, Awany, Wasswa, Walusimbi – Miya, Azira, Aucho – Abdu, Okwi, Kyambadde.
Náhradníci: Salim, Odongkara – Nsibambi, Mugabi, L. Kizito, Ochaya, Mukiibi, Muleme, Lwanga, Kateregga, Kaddu, Juuko.

Egypt: Šanáví – A. Almuhammadí, Hegází, B. Almuhammadí, Ašraf – Emad, Alnaní – M. Salah, as-Saíd, Trézéguet – Hasan Kouka.
Náhradníci: A. Šanáví – Mansůr, Sulímán, Alá, Hamdí, Muhsín, Džábir, Hamad, Ghazál, Alí.

Rozhodčí: Maguette N'Diaye (SEN) – Elvis Guy Noupue (CMR), Seydou Tiama (BFA).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Pokud se podíváme na tabulku skupina A, najdeme Egypt na prvním místě tabulky se šesti body. Dnes hostující celek už má postup do další fáze zajištěn, ovšem záleží, ze které příčky půjde dál, jelikož Uganda je na druhém místě pouze o dva body zpátky. Právě domácí celek při součtu náhod by mohlo ještě přeskočit Zimbabwe, které by se mohlo dočkat také postupu, z tabulky třetích týmu, ale musí přehrát Kongo.

Egypt v předchozích zápasech skupinové fáze vždy vyhrál a zatím neinkasoval. Také Uganda se prezentuje výbornou hrou, ovšem v posledním střetnutí remizovala se Zimbabwe – 1:1. To je také jediná branka, kterou domácí celek na turnaji inkasoval. Střelcům na turnaji kraluje zatím Emmanuel Okwi (Uganda), jenž se spolu s dvěma dalšími hráči, dvakrát trefil.

Oba celky se naposledy utkaly v roce 2017, kdy se proti sobě postavily třikrát. Dvakrát se radoval Egypt a jednou Uganda. Ovšem každý zápas skončil 1:0

Egypt – Uganda 1:0 (kvalifikace MS)
Uganda – Egypt 1:0 (kvalifikace MS)
Egypt – Uganda 1:0 (Africký pohár národů)
Vítám vás u třetího kola skupinové fáze u Afrického poháru národů. Ve skupině A se představí Uganda s domácím Egyptem, který je dnes psán jako hostující celek. Právě Egypt bude plnit roli favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.