Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Tottenham - 19. prosince 2018   20:45

Arsenal
Arsenal
0:2
(0:1)
Tottenham
Tottenham
21' Son   • 59' Alli
Arsenal
Čech (C) – Maitland-Niles, Sokratis, Xhaka, Monreal – Torreira, Guendouzi (65. Nketiah) – Mchitarjan (46. Koscielny), Ramsey, Iwobi (58. Lacazette) – Aubameyang
Martinez – Willock, Nketiah, Lichtsteiner, Lacazette, Koscielny, Alnaní
Jonathan Moss
Emirates Stadium, Londýn
59 016 diváků
Tottenham
Gazzaniga – Trippier, Davies, Alderweireld, Rose (C) – Sissoko, Winks – Lucas Moura (58. Kane), Eriksen, Alli – Son Heung-Min (79. Lamela)
Vorm – Kane, Lamela, Skipp, Llorente, Foyth, Walker-Peters

Ode mě je to pro dnešek vše. Doufám, že jste se bavili. Těším se na Vás zase příště. Na počtenou!
Utkání končí! Tottenham zvládá důležité čtvrtfinále a postupuje do semifinále Carabao Cupu. Arsenal na domácím hřišti pouze pálil šance a navíc vstřelil dvě tyčky. Ve 21. minutě vsítil úvodní gól Heung-Min Son. Téměř jak přes kopírák padl druhý gól. Také Dele Alli se ocitl sám za obranou a Petr Čech ani napodruhé neměl šanci zasáhnout. Tottenham tak vítězí 2:0. Tottenham navíc doplňuje Manchester City, Burton a Chelsea v semifinále poháru.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 8:6. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:11.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Christian Eriksen (Tottenham Hotspur).
90+3'
Monreal už pouze nakopl balón vpřed. Domácí se v posledních minutách nedostali do žádného velkého tlaku a už je jisté, kdo postoupí do semifinále.
90+2'
Arsenal vhazuje aut na vlastní polovině hřiště.
90+1'
Winks se sice zapojil do útočení, ale Sissoko ho nenašel dlouhým centrem. Tohle však nemusí hostům vadit, neboť ušetřili cenné vteřiny.
90+1'
Poslední 4 minuty základní hrací doby. Povede se Arsenalu zázrak?
90'
Gazzaniga si dává s výkopem na čas. Sudí však žlutou kartu za zdržování zatím nevytahuje.
89'
Fanoušci už domácím moc nevěří. Tottenham si zkušeně hlídá závěr zápas a fanoušci už míří domů.
87'
Závěr je hodně vypjatý. Harry Kane teď zbytečně ležel na trávníku a Xhaka se ho snažil zvedat. Kdyby byl sudí přísnější, tak klidně mohl dát Xhakovi druhou žlutou kartu.
86'
Koscielny prodloužil Xhakův pas do oblasti nikoho. Míč se nakonec odkutálel do zámezí. Gazzaniga bude vykopávat.
85'
Dele Alli dostává hodně zbytečnou žlutou kartu za nesportovní chování. Sudí totiž dávno zapískal a Alli stále pokračoval ve hře. Tohle bylo zbytečné.
84'
Arsenal už je u míče na půli soupeře a bude se snažit co nejrychleji skórovat. Času ale už není mnoho.
83'
Eriksen dostal míč, rychle se otočil a vypálil. Sice šla rána doprostřed, ale Čech dobře vyrazil na roh.
82'
Tak jsem to možná zakřikl. Maitland-Niles opět leží na zemi, ale tentokrát to vypadá na křeče.
81'
Hráč Arsenalu už je v pořádku a bude ve hře pokračovat.
81'
Komplikace pro Gunners. Maitland-Niles zůstal po souboji se Sissokem ležet na trávníku a drží se za rameno.
80'
Monrealovu myšlenku dokázal Winks přečíst. Tottenham teď dobře vyplňuje střed hřiště.
79'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Heung-Min Son, přichází Erik Lamela.
77'
Žlutou kartu dostává Granit Xhaka (Arsenal FC).
76'
Aubameyangův centr se odrazil od břevna zpátky do hry. Hosté ale dostoupili hráče Arsenalu, a ti nakonec nevystřelili. Následně se zapojil do útočení Sokratis, ale ten poslal míč pouze do ruk Gazzanigy.
75'
Lacazette neuspěl se svou kličkovanou na pravé straně. Danny Rose ho skvěle pokryl.
74'
Vypadalo to, že těsně před vápnem byl Torreira faulován. Sudí však rozpažil a za nevole fanoušků domácích se hraje dál.
73'
Dele Alli si neodpustil gesto vůči fanouškům Arsenalu a od sudího Mosse přichází důrazná domluva.
72'
Tottenham drží míč na svých kopačkách. Skvělou práci při držení míče odvádí Alli.
71'
Trenér Pochettino uděluje za postranní čárou svým hráčům pokyny. Arsenal se v posledních minutách nemůže dostat do takového tempa, jako na začátku půle.
69'
Xhaka centroval do ohně. Gazzaniga zůstal v bráně, ale nikdo z hráčů Arsenalu nedotlačil v nepřehledné situaci míč do brány.
68'
Maitland-Niles byl opět úplně volný na pravé straně, ale centr přesný nebyl. Vybojoval ale pro svůj celek roh.
66'
Maitland-Niles byl i s míčem vytlačen mimo hrací plochu. Nyní se bude odkopávat od brány hostů.
65'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Matteo Guendouzi, přichází Eddie Nketiah.
64'
Son se dostal k hlavičce po centru Trippiera. Byl však tísněn obránci a namířil vedle Čechovy svatyně.
61'
Další tyč Arsenalu! Aubameyang našel na středu volného Ramseyho, který byl v dobré pozici. Ramsey pálil z první, ale pouze do konstrukce brány.
59'
Tottenham právě vstřelil branku!
Úplně stejná chyba jako při první brance! Petr Čech byl i tentokrát naprosto bezmocný. Gazzaniga opět nakopl míč, který si stáhl na hruď Harry Kane. Krásnou přihrávkou našel DELE ALLIHO, který utíkal sám na Čecha. Alli pak zkušeně zakončil a poslal hosty do vedení 2:0.
58'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Alexandre Lacazette.
58'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Harry Kane.
58'
Xhaka však exekuci hrubě nezvládl. Bránu vysoko přestřelil.
57'
Přímý kop pro Arsenal ze zajímavého místa.
57'
Za postranní čárou se začíná chystat do hry Harry Kane. Tak zřejmě dnes přece uvidíme na place nejlepšího střelce Spurs.
55'
Petr Čech předvedl důležitý zákrok proti přímému kopu Eriksena. Dle opakovaného záběru šla rána sice o chlup vedle, ale i tak český brankář s přehledem zasáhl.
54'
Moura se na pravé straně snažil pohybem zmást protihráče. Nakonec nacentroval, ale jeho přihrávka nenašla adresáta v bílém dresu.
52'
Arsenal přitápí pod kotel. Ve druhé půli zatím téměř nepůjčil hostům míč.
51'
Iwobiho přízemní centr našel na zadní tyči Maitland-Niles. Zakončení mu však trvalo dlouho a navíc trefil bránícího hráče.
50'
Ramsey přistrčil Monrealovi, jemuž se však následný centr vůbec nepovedl. To byla pochoutka pro Gazzanigu.
49'
Arsenal drží míč. Čech rychle rozehrál na Nacha Monreala, který míří s balónem vpřed.
48'
Velká škoda pro domácí. Iwobi posílal Aubameyangovi velmi šikovnou přihrávku za obranu. Aubameyang byl však u míče o krok později. Kdyby Davies nezasáhl, tak by šel útočník Arsenalu sám na bránu.
47'
Sissoko se skvěle vrátil dozadu a přečetl rozehrávku Arsenalu.
46'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Henrik Mchitarjan, přichází Laurent Koscielny.
46'
První půle skončila. Sledujeme zatím skvělý zápas, který nabídl již několik šancí. Tottenham vede 1:0, protože ve 21. minutě se trefil Son Heung-Min. Arsenal byl ale lepší a vytvořil si více šancí. Uvidíme, jestli ve druhém poločase nějakou promění. Druhá půle začne ve 21:48.
45+3'
45+2'
Žlutou kartu dostává Matteo Guendouzi (Arsenal FC).
45+2'
Gazzaniga zalepil do svých rukavic centr z pravé strany. S rozehrávkou rozhodně nespěchá.
45+1'
Arsenal v posledních minutách mačká Tottenham jako citrón. Zatím to však k vytouženému gólu nevede.
45+1'
Nastavovat se budou 2 minuty.
45'
Sokratis si skvěle naskočil na Xhakův roh. Zařízení ale minul.
43'
Domácí mají smůlu. Ramsey napřáhl levačkou a Gazzaniga jeho pokus vyrazil na tyč. To už byla tak třetí tutovka pro Arsenal. Všechny byly nevyužity.
42'
Teď měli hosté obrovské štěstí. Gazzaniga tak dlouho váhal s odkopem, až ho doběhl Aubameyang a zasáhl míč. Ten se odrazil před bránu, kde stál Ramsey. Předvedl však nepochopitelnou patičku, kterou akci zastavil.
41'
Xhaka nenacentroval špatně, ale obrana Spurs si poradila. Do míče se pak opřel z dobrých dvaceti metrů Maitland-Niles, ale vůbec mu rána nesedla.
41'
Arsenal vybojoval další rohový kop.
40'
Sudí Moss domlouvá Sokratisovi. Vypadá to, že se celý incident obejde bez karetního trestu.
39'
Tottenham opět ukázal, že má neskutečnou přechodovou fázi vpřed. Alli zrychlil a opět z toho bylo přečíslení. Finální přihrávku mezi dvěma obránci si však Lucas Moura nezpracoval.
38'
Ramsey si sice obhodil Rose, ale přes Daviese už neprošel. Hosté odkopávají míč co nejdál to jde.
37'
Na pravé straně Arsenalu bylo volno. Aubameyang potáhl míč a přihrál do běhu Maitlandu-Nilesovi. Pravý bek domácích ale předvedl velmi nepřesný následující centr.
35'
Iwobi velmi nepřesně přihrával do běhu Torreirovi. Tohle nemohl střední záložník Arsenalu stihnout na hrací ploše.
34'
Chvíli se teď nehraje. Arsenal velmi dlouho váhá s autovým vhazováním.
33'
Maitland-Niles velmi zariskoval, ale nakonec mu to vyšlo. Zjevil se v roli posledního hráče a pustil se do kličky.
32'
Mchitarjan zůstal ležet na trávníku. Střetl se totiž s Lucasem Mourou, který také nevypadá úplně v pohodě.
30'
Z výhody udělali nevýhodu! Gazzaniga vyboxoval centr před sebe a Tottenham se vydal do rychlého brejku. Sissoko si vyměnil míč s Eriksenem a v dobré pozici bez přípravy střílel. Bohužel pro hosty, rána šla vysoko nad bránu.
30'
Roh pro Arsenal. K míči běží Xhaka a všichni vysocí hráči Gunners se stěhují do vápna.
29'
Lucas Moura mohl postupovat dopředu, ale raději zvolil zpětnou přihrávku na Winkse. Tottenham nyní nikam nespěchá.
28'
Mchitarjanův centr nebyl vůbec povedený. Brankář Spurs si v pohodě míč stáhl do rukavic.
27'
Aubameyang dostal míč na svou nohu a z hranice vápna vypálil levačkou. Jeho střela šla asi metr vedle levé tyče Gazzanigovy svatyně.
26'
Maitland-Niles prováhal ideální možnost k centru. Pak se pouze zamotal do vlastních kliček a dopravil balón do zámezí.
24'
Zápas je dle očekávání zatím hodně emotivní. Navíc atmosféra na Emirates Stadium se doslova elektrizující.
23'
Arsenal se potřebuje rychle otřepat, neboť měl zatím více šancí než Tottenham.
21'
Hosté jdou do vedení! Gazzaniga nakopl míč dopředu, kde odvedl skvělou práci Alli. Vyhrál totiž souboj se Sokratisem a na pravé straně uvolnil v náběhu HEUNG-MIN SONA. Son běžel na Čecha úplně sám a bez větších problémů dostal míč do sítě. Tenhle gól si obrana Arsenalu za rámeček nedá. 0:1.
20'
Čech musel vyřešit nebezpečnou situaci. Tottenham rozehrál rohový kop na krátko. Eriksen posílal na přední tyč střílený centr, ale Čech byl u tyče včas a zasáhl.
19'
Maitland-Niles byl u míče rychleji než Son. Další aut pro Spurs.
18'
Eriksen byl sice v rozběhu, ale Sokratis ho skvěle zakřižoval. Raději pak odkopl míč do autu. Hosté teda zůstanou na míči.
16'
Eriksen z velké vzdálenosti natáhl ke střele. Čech zasahovat nemusel, neboť rána dánského hráče šla tak 2 metry nad břevno.
15'
Sissokův centr z pravé strany bez větších problémů odhlavičkoval Sokratis.
15'
Na půli soupeře se už zase dostal Tottenham. Sledujeme zatím perfektní fotbal.
13'
Tutovka domácích. Mchitarjan si nádherně vyměnil míč s Ramseym a ocitl se úplně sám před Gazzanigou. Brankář Tottenhamu vytáhl úžasný zákrok, kterým zatím udržel nulu pro svůj tým.
12'
Opět v akci Dele Alli. Dostal dobrý centr od Moury a snažil se vyskočit, co nejvýš to jde. Bránu však hlavou přestřelil.
11'
Na levé straně se dostal k míči Alli. Pravého beka Maitlanda-Nilese však neobešel. Petr Čech bude odkopávat od své brány.
10'
Tottenham trošku uklidňuje hru. Stopeři hostů nyní kombinují na vlastní polovině.
8'
Aaron Ramsey poprvé zahrozil! Krásně si navedl míč do středu a zakončil na zadní tyč. Bránu minul o pár centimetrů. Tady by Gazzaniga těžko reagoval.
7'
Na míči se nyní usadili také hosté. Lucas Moura ale fauloval poblíž rohového praporku Monreala.
6'
Alli dostal poměrně dost prostoru. Situaci však nevyřešil dobře, neboť jeho kličku do středu hřiště dobře přečetl Guendouzi.
5'
Domácí kontrolují míč, a ten putuje až k Čechovi. Český brankář dlouhým nákopem hledá spoluhráče.
4'
Ramsey rozjel rychlou akci, která však skončila u Aubameyanga. Ten, bohužel pro červené, vybíhal z ofsajdu.
4'
Faul na půlící čáře a rozehrávat bude Tottenham.
2'
A Arsenal měl první zajímavou šanci. Xhakův roh prodloužil na první tyči Ramsey a na zadní tyči si nabíhal Monreal, jemuž chyběl k zakončení krok.
2'
Mchitarjan provedl na hranici pokutového území zajímavou kličku. Domácí reklamovali ruku, ale bude z toho pouze roh.
1'
Začalo se v poměrně rychlém tempu. Aniž by uběhla první minuta, tak oba celky si už dvakrát vyměnily míč.
1'

Arsenal FC: Čech (C) – Maitland-Niles, Sokratis, Xhaka, Monreal – Torreira, Guendouzi – Mchitarjan, Ramsey, Iwobi – Aubameyang
Náhradníci: Martinez – Willock, Nketiah, Lichtsteiner, Lacazette, Koscielny, Alnaní

Tottenham Hotspur: Gazzaniga – Trippier, Davies, Alderweireld, Rose (C) – Sissoko, Winks – Lucas Moura, Eriksen, Alli – Son Heung-Min
Náhradníci: Vorm – Kane, Lamela, Skipp, Llorente, Foyth, Walker-Peters

Rozhodčí: Jonathan Moss.
Kdo je na marodce a pravděpodobně nebude hrát?

Arsenal:
Hector Bellerín, Rob Holding, Konstantinos Mavropanos, Danny Welbeck, Sead Kolašinac (nejistý start), Shkodran Mustafi (nejistý start)

Tottenham:
Moussa Dembélé, Eric Dier, Jan Vertonghen, Victor Wanyama, Vincent Janssen, Serge Aurier (nejistý start), Juan Foyth (nejistý start), Davinson Sánchez (nejistý start)
ARSENAL FC

Unai Emery po svém příchodu na lavičku Gunners tým pozvedl. Arsenal je sice v lize až pátý, ale předvádí opravdu aktivní a pěkný fotbal. Arsenal uhrál 34 bodů a je stále na dostřel vyšším příčkám. V Evropské lize se Arsenalu také dařilo, neboť si už s předstihem zajistil postup do jarních bojů. V domácím poháru vyřadil Brentford (3:1) i Blackpool (2:1). Poslední ligový zápas ale Arsenal nezvládl, protože prohrál na půdě Southamptonu 2:3. Mezi klíčové muže Emeryho party patří Mesut Özil, Alexandre Lacazette nebo nejlepší střelec týmu Pierre-Emerick Aubameyang. Petr Čech odchytal 7 zápasů v Premier League a je dost možné, že se nám ukáže v tomto zápase mezi tyčemi.
TOTTENHAM HOTSPUR

Svěřenci Mauricia Pochettina jsou na vítězné vlně. Vyhráli totiž hned osm z posledních deseti soutěžních zápasů. V Lize mistrů vybojovali postup do jarní fáze a v Premier League jsou na třetím místě se ziskem 39 bodů. Tottenham se za poslední roky vyšplhal mezi absolutní špičku v Anglii. Při své cestě do čtvrtfinále poháru vyřadil dva celky z Premier League, nejprve Watford (3:2), a pak také West Ham (3:1). Skvělé výkony podává v letošní sezoně Harry Kane, Lucas Moura, Dele Alli nebo Hugo Lloris.
Pěkný středeční večer u sledování online přenosu z Anglického ligového poháru. V rámci čtvrtfinálových zápasů uvidíme opravdu zajímavý souboj. V londýnském derby se utká Arsenal FC s Tottenhamem Hotspur. Utkání začíná ve 20:45 a komentovat ho pro Vás bude Daniel Fekets.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.