Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  West Brom : Crystal Palace - 25. září 2018   21:00

West Brom
West Brom
0:3
(0:1)
Crystal Palace
7' A. Townsend   • 76' van Aanholt   • 81' Townsend
West Brom
Myhill – Adarabioyo, Hegazy (62. Howkins), Field – Mears (63. Edwards), Hoolahan, Harper, Barry (C) (63. Brunt), C. Townsend – Morrison, Robson-Kanu.
Bond – Brunt, Burke, Edwards, Gayle, Howkins, Leko.
Bankes – Hodskinson, Dwyer
The Hawthorns, West Bromwich
Guaita – Ward, Kelly, Schlupp, van Aanholt (80. Souaré) – Puncheon (C), Riedewald (20. Wan-Bissaka), Kouyaté, Meyer – A. Townsend (85. Ayew), Sørloth.
Speroni – Ayew, Kaikai, Souaré, Wan-Bissaka, Williams, Woods.

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:11. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:6.
A to je všechno! Crystal Palace přijelo na hřiště druholigového West Bromwiche jako favorit na postup do osmifinále a na hřišti to do puntíku potvrdil. Londýňané měli gólově navrch už od sedmé minuty. Albion sem tam hrozil, ale vyloženou šanci na vyrovnání si nevytvořil. Proto přišly v závěru hned dva tresty, na 2:0 zvýšil van Aanholt a posléze si svůj druhý gól připsal i Andros Townsend.
90+3'
90+3'
Jordan Ayew si skvěle narazil se stojícím spoluhráčem a pronikl do pokutového území. V něm musel před skluzujícím obráncem udělat rychlou otočku a Myhill jeho střelu zblízka vyrazil parádním reflexivním zákrokem.
90+2'
Znovu Wan-Bissaka a Meyer na pravé straně. Míč pak dostal Ayew a přes Kouyatého ho dostal zase na levé křídlo.
90+1'
Meyer rozehrál na krátko s Puncheonem. Následovala zpátečka na Kouyatého a to už se hosté dostali hodně daleko od Myhillovy brány.
90'
Jordan Ayew se zasloužil o zisk rohového kopu pro Crystal Palace. K rozehrávce dojde až během první ze tří nastavených minut.
89'
Papa Souaré to udělal výborně. U vlastního vápna udržel míč ve hřišti a pod velkým tlakem i konstruktivně rozehrál k levé lajně.
88'
Ayew potáhl míč během rychlého protiútoku. Sørloth po něm počkal na Meyera, který přiběhl ze druhé vlny a zleva zamířil jen kousek nad břevno.
87'
Teď už je to z obou stran jenom čekání na závěrečný hvizd. Odpovídá tomu i naprosto komorní atmosféra na stále více prázdném stadionu pro 26 tisíc diváků.
85'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází Jordan Ayew.
84'
Po třetím gólu se spousta fanoušků zvedla ze svých míst a zamířila domů. Ostatně návštěva byla slabší už od samotného začátku.
83'
Na druhé straně domácí vybojovali další rohový kop. O rozehrávku zprava se postaral Brunt, jenže klíčovou hlavu vyhrál urostlý Sørloth.
81'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Jestli někdo ještě pochyboval, tak po třetím gólů červenomodrých už nemusí! Schlupp ve vápně udržel obránce na svých zádech a přihrál do strany na Wana-Bissaku, který zase vracel balón do šestnáctky na ANDROSE TOWNSENDA. Ten na malém prostoru prokázal skvělou kontrolu míče a nechytatelně vypálil k vzdálenější tyči.
80'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází van Aanholt, přichází Pape Souaré.
79'
Van Aanholt podle všeho odejde během krátké chvíle ze hřiště. Už se chystá jeho odchod a naopak příchod Souarého.
78'
Andros Towsend táhl protiútok Crystal Palace. Nakonec to vyřešil přihrávkou do druhé vlny, ale Schluppova přízemní střela byla pro Myhilla snadným soustem.
76'
Čtvrthodinu před koncem přidávají hosté druhý gól a už jsou jednou nohou v dalším kole! Jeden z domácích obránců chtěl zabránit přihrávce na PATRICKA VAN AANHOLTA. Přitom ale upadl a nizozemský obránce si míč vzal, aby ho z kraje vápna poslal ze svého pohledu k levé tyči. .
75'
Tempo hry teď dost opadlo. Hraje se daleko od obou branek, což vyhovuje zejména hostům, kteří teď hledají skulinku v obraně Albionu.
74'
Sam Field si trochu řekl o žlutou kartu za zákrok na norského forvarda Sørlotha. Sudí Bankes si ale nechal karetní napomenutí na jindy.
72'
Aawon Wan-Bissaka patičkou pustil míč za sebe na Androse Towsenda. Ten se při centru zprava hodně ukopl a poslal ho jenom na tribunu.
71'
Chris Brunt zprava kroutil míč směrem do branky, ale do vzduchu vyrostl nejvýše obránce Crystal Palace. Další centr z pravé postranní čáry už sebral Guaita.
70'
Morrisonův několikátý nákop propadl před Robsona-Kanua, u kterého jeden z obránců zakopl balón na rohový kop.
69'
Nákop od Patricka van Aanholta letěl do prostoru nikoho. Respektive tam, kde se nacházej jen gólman Boaz Myhill.
68'
Sam Field dobře centroval z hloubi pole. K hlavičce se probil střídající Kyle Howkins, ale opět z ní byl jen rutinní zákrok pro Guaitu.
67'
Puncheon poslal na zem Wese Hoolahana a dokonce to bylo za žlutou kartu pro kapitána Crystal Palace.
66'
Z územní převahy nic nebylo a ani nebude. Tosin Adarabioyo totiž fauloval Sørloth a defenziva hostů si může na chvíli oddechnout.
65'
Zatím se to nedá hodnotit. West Bromwich každopádně drží míč a doráží na pokutového území Crystal Palace.
64'
Darren Moore sáhl k nezvyklému trojnásobnému střídání. Uvidíme, zda se mu tyto změny vyplatí.
63'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Tyrone Mears, přichází Kyle Edwards.
63'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Gareth Barry, přichází Chris Brunt.
62'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Ahmed Hegazy, přichází Kyle Howkins.
61'
Sam Field skočil po střele Sørlotha a zablokoval ji do bezpečí. S norským útočníkem se ještě dostal do kontaktu Hegazy, který potřeboval rychlé otřesení.
60'
Patrick van Aanholt u praporku uhlídal Robsona-Kanua, který se hodně rozčiloval, že nebyl nařízen roh. Místo něj následuje jen odkop od Guaitovy branky.
59'
Harper tahal míč proti brance Crystal Palace. Nějakých pětatřicet metrů přední ale narazil hned na trojici protihráčů.
58'
Andros Townsend rychle zasekl na levačku a odcentroval. U malého vápna měl hned tři spoluhráče, jenže míč je všechny o pár decimetrů přeletěl.
57'
Další nevyužitý rohový kop zatím Londýňany mrzet nemusí, neboť pokračují v tlaku nedaleko od pokutového území.
56'
Van Aanholt zleva dával balón pod sebe na Maxe Meyera. Ten měl před sebou hned tři muže a přes ně svou střelu z prvního doteku neprocedil do sítě.
55'
Hosté rozjeli kolotoč přihrávek. Puncheon ho zrychlil kolmicí do vápna, ve kterém Mayer klopýtl a skončil na trávníku, aniž by se jednalo o faul.
55'
Robson-Kanu u pravé autové čáry zkrotil přenesení hry od Morrisona a řekl si o faul, po kterém domácí rozehráli směrem dozadu.
54'
Z rohových kopů ani jeden z týmů zatím vůbec nic nevymyslel. Platí to i po další standardní situace hostujících fotbalistů.
53'
Hodně nebezpečná ztráta míče domácích hráčů na vlastní polovině. Do hry se dostal van Aanholt, jenž zleva asi střílel a přitom napálil Adarabioya.
52'
Morrison špatnou přihrávkou odevzdal míč Androsi Townsendovi. Schlupp pak celou akci zbrzdil a Kouyaté byl nucen pálit z dálky, přičemž trefil Sama Fielda.
51'
Z rohového kopu už Crytal Palace nijak nezahrozilo. Domácí naopak kontrolují míč kousek před půlící čarou.
50'
Právě Sørloth ve vápně posunul míč o pár decimetrů na Schluppa, jenž dal do své střely hodně razance, ale Myhill ji přesto zlikvidoval vynikajícím reflexivním zákrokem.
49'
První žlutou kartu tohoto zápasu viděl Amed Hegazi, který zezadu zatáhl pronikajícího Sørlotha.
49'
Robson-Kanu si dobře pokryl míč, z čehož mohl těžit Hoolahan, jenže důrazný zákrok Jasona Puncheona byl posouzen jako čistý.
48'
Nanejvýš ze dvou třetin zaplněný stadion sleduje poklidný úvod druhého poločasu. Balón se kvůli velkému počtu nepřesností a soubojů nachází uprostřed bojiště.
47'
Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nesáhl do sestavy. Jedinou změnou tak zůstává vynucený odchod Jaira Riedelwalda, jehož ve dvacáté minutě nahradil Aaron Wan-Bissaka.
46'
Crystal Palace měl na hřišti druholigového soupeře naprosto ideální úvod, když na začátku sedmé minuty otevřel skóre Andros Townsend. Následně několikrát zahrozil i West Bromwich, ale o vyložené gólovky se rozhodně nejednalo. Chvíli před pauzou naopak mohl přidat druhý gól, opět u toho byl Townsen, jehož střelu před brankovou čarou zastavil až obránce Hegazy.
45+4'
45+4'
Schlupp zaregistroval náběh van Aanholta, jehož centr byl určen pro Puncheona, ale míč se z hlavy hostujícího kapitána nevydal směrem na branku.
45+3'
Wan-Bissaka se vysunul do hloubi útočné půlky, jenže u pravé postranní čáry fauloval. Albion u balónu ale dlouho nevydržel, hned první nákop propadl k brankáři soupeře.
45+2'
Vedoucí jedenáctka už několik minut operuje na útočné polovině, ale jen hodně složitě se prokousává domácí obranou do blízkosti Myhillovy brány.
45'
Vzhledem k několika ošetřováním se první půle nastavuje o čtyři minuty.
44'
Andros Towsend nebyl v ofsajdu, protože se k němu odrazil míč od jednoho z obránců Albionu. Zleva po zaseknutí zakončoval na vzdálenější tyč, kde jako poslední záchrana zafungoval Ahmed Hegazy.
42'
Hal Robson-Kanu byl jako jediný před hostující brankou, kam směřoval centr Conora Townsenda. Hlavička ale byla z nekomfortní pozice a Guaita nemusel zasahovat.
41'
Prvoligový zástupce vůbec nezachytil rychlou kombinaci West Bromwiche, která skončila na středu vápna u Morrisona. Ten zakončoval z první hodně důrazně, ale Guaita dobrým zákrokem na čáře vyrazil balón na roh.
40'
Kelly v roli posledního obránce zahrál rukou, ovšem rozhodčí si toho kupodivu nevšimli. Albion se musel vrátit o několik desítek metrů dozadu.
39'
Hosté zachybovali ve vlastním vápně, do kterého přiletěl centr od Mearse, jenže hlavička Conora Townsenda se mezi tyče nevešla.
38'
Minimálně sedmnáctka hráčů se sešla na pár metrech čtverečních a Londýňané si nedokázali proklestit cestičku k pokutovému území.
37'
S jeho bráněním neměla obrana Crytal Palace žádné starosti. Vše ukončil dlouhý nákop končící v rukavicích Guaity.
35'
Jméno Townsend je dnes ve hře opravdu hodně. Ten domácí teď nestihl doběhnout volný míč a zleva centroval až ze zámezí, což rozhodčí postřehli.
34'
Krásné přenesení Hegazyho zpět k levé postranní čáře. Conor Townsend se znovu neprosadil, ale aspoň získal pro West Bromwich aut.
33'
Wan-Bissaka nenechal odcentrovat Conora Towsenda. Toho ale doplnil další domácí hráč a Albion se postupně přesunul až na pravé křídlo.
32'
Mayer roztáhl hru doprava, kde si po rychlé kličce udělal prostor pro centr Androos Towsend. Ten u zadní tyče našel Sørlotha, který mohl hlavičkovat, ale balón šel jen do předním stojícího Myhilla.
31'
Z tohoto mráčku ale nezapršelo. Max Meyer sice překopl zeď, ale míč poslal jen doprostřed branky, kde Boaz Myhill nemohl chybět.
30'
Andros Townsend se snažil proběhnout kolem Morrisona, který se mu trochu postavil do cesty a hlavní sudí nařídil poměrně přímou standardku.
29'
Van Aanholt přihrával k levému kraji pokutového území, odkud další z hostů centroval, ale střela na branku Myhilla z toho nebyla.
28'
Guaita si postavil zeď a sám se postavil poblíž pravé tyče, kam svou střelu levou nohou kroutil Conor Townsend. Byl z toho snadný zákrok pro gólmana Crystal Palace.
27'
Gareth Barry faulován nějaké tři metry před velkým vápnem. Domácí mají k dispozici zajímavý přímý kop.
26'
Conor Townsend dobře centroval z levého křídla. Ve vápně ale našel jenom Warda, který uklidil míč do zámezí.
25'
West Bromwich se usadil na útočné polovině, jenže míč drží jenom ve vzdálenosti čtyřiceti metrů od branky Guaity.
23'
Conor Townsend sklepával přetažený centr na střed vápna, ale tam si pro balón snadno doskočil španělský brankář Guaita.
22'
Na řadu přišel premiérový rohový kop a centr z levé strany, po kterém slušně hlavičkoval Sørloth, ale Myhill si s jeho pokusem poradil.
21'
Boaz Myhill vyběhl proti dlouhému nákopu za domácí obranu. Míč ale netrefil a měl kliku, že jeden z hostů nebyl v úhlu pro střelu do prázdné branky.
20'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jaïro Riedewald, přichází Aaron Wan-Bissaka.
20'
Skutečně je to zranění levého kolena, které asi vyřadí Riedewalda ze hry už po necelých dvaceti minutách.
19'
Další přerušení kvůli zdravotním problém. Jairo Riedewald si sedl na půlící čáru a vypadá to, že má nějaké starosti s kolenem.
18'
Hra se rychle otočila na druhou stranu, kde jeden z hostů jen o kousek nedoskočil na centr z pravé strany. Van Aanholt si pak ještě zasekl míč ve vápně na pravačku, ale trefil jen místo, kde stál Myhill.
17'
Ahmed Hegazy nebyl dokonale pokryt, ovšem hlavičku po krátkém nákopu nedokázal nasměrovat mezi tři tyče.
16'
Hal Robson-Kanu byl viditelně zezadu držen Riedewaldem a došel si pro zisk standardní situace.
15'
Už i Martin Kelly kráčí po svých. Tržná rána nad pravým okem by mu neměla zabránit v pokračování ve hře.
14'
Hůře je na tom obránce Crystal Palace, který je stále ošetřován vleže. James Morrison už je dávno na nohou a asi bude v pořádku.
13'
Nepříjemné chvilky pro Morrisona a Kellyho, kteří se srazili hlavami a sudí ihned přivolal na trávník realizační týmy.
12'
Opět domácí zakládají svou útočnou akci z vlastní poloviny. Londýňané se zatáhli v jedenácti do hlubokého bloku.
11'
Nepřesné přenesení hry k pravému křídlu Albionu. Hosté mohou vhazovat z vlastní půlky, jmenovitě se o to postará van Aanholt.
10'
Robson-Kanu vyhrál hlavu pro Jamese Morrisona, který to taky zkusil z dálky, ale o kousek minul ze svého pohledu levou tyč.
9'
Domácí uklidňují hru a proti zataženému soupeři volí kombinaci okolo půlící čáry.
8'
Kellyho nákop směrem k útoku Crystal Palace byl neškodný. To samé se pak opakovalo i v provedení West Bromwiche.
7'
Senzační trefa posílá hosty do brzkého vedení! ANDROS TOWNSEND dostal míč ještě na vlastní polovině, před obráncem si pak navedl míč na levačku a dalekonosnou ranou z dobrých sedmadvaceti metrů překonal brankáře Myhilla.
5'
Schlupp si zpracoval nákop na levou stranu, ale další přihrávky hostujících fotbalistů už Albion přečetl.
4'
Robson-Kanu neměl dobrý první dotek s míčem a musel si nechat zajít chuť na nabízející se individuální nájezd.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v modročervených, zatímco domácí v bílomodrých dresech.
1'

West Bromwich Albion: Myhill – Adarabioyo, Hegazy, Field – Mears, Hoolahan, Harper, Barry, C. Townsend – Morrison, Robson-Kanu.
Náhradníci: Bond – Brunt, Burke, Edwards, Gayle, Howkins, Leko.

Crystal Palace FC: Guaita – Ward, Kelly, Schlupp, van Aanholt – Puncheon, Riedewald, Kouyaté, Meyer – A. Townsend, Sørloth.
Náhradníci: Speroni – Ayew, Kaikai, Souaré, Wan-Bissaka, Williams, Woods.

Crystal Palace FC

Londýnský klub na startu ligové sezóny porazil nováčka z Fulhamu, jenže z dalších tří zápasů nezískal ani bod a musel to pracně napravovat po reprezentační pauze, kdy nejprve vyhrál v Huddersfieldu a před pár dny remizoval 0:0 s Newcastlem. Jedenáctý celek Premier League se taktéž zapojil i do Carabao Cupu, v jehož druhém kole narazil na Swansea a venku zvítězil 1:0 gólem norského útočníka Sørlotha. Na hřišti West Bromwiche bude Crystal Palace postrádat hned několik hráčů, mimo hru jsou Scott Dann, Connor Wickham a hlavně belgický kanonýr Christian Benteke.
West Bromwich Albion

Domácí tým se po osmi letech strávených v nejvyšší soutěži propadl do druhé ligy, ve které neměl ideální začátek, ale velmi rychle se rozehrál k velmi dobrým výkonům. Z posledních čtyř ligových zápasů Albion ztratil jen dva body, naposledy na svém hřišti porazil Milwall 2:0 a posunul se v tabulce Championship na třetí místo s bodovým odstupem na první Leeds a druhé Middlesbrough. V rámci Carabao Cupu už West Bromwich stihl odehrát dva zápasy, v obou přitom měl výhodu domácího prostředí a porazil jak Luton (1:0), tak i Mansfield (2:1).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.